Проблем e46 325xi

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 16.10.2023

Проблем e46 325xi

Мнение от hlapeto » 17 Окт 2023, 21:17

Здравейте, имам нужда от помощ.
Наскоро се срещнах с проблем, чиято причина е под въпрос. При каране в градски условия в движение(най-често на ниски обороти) колата гаснее и светват двете централни лампи на таблото в червено - за налягане на маслото(Масльонка) и червена лампа за акумулатора. Колата е с газова уредба. Вкарвана е в сервиз за диагностика и откриване на проблема, но ми казаха, че колата е перфектна и не виждат проблем. Газаджията от своя страна също я гледа и единственото, което каза е че не ѝ достига малко гориво, но не било от това и увеличи горивната смес(богата). Но проблемът си остана и след това.

Каква е причината според вас и как може да бъде отстранен проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем e46 325xi

Мнение от DoesNot » 18 Окт 2023, 13:02

Здравей. Трябва да се прочете с BMW диагностика за да се види какво е записала. При мен идентичен проблем беше от мръсна дроселова клапа.
Последна промяна DoesNot на 19 Окт 2023, 18:12, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем e46 325xi

Мнение от zvetiko » 18 Окт 2023, 13:24

Трябва просто да се изтрият грешите- сега няма какво да се анализира, колата е на две горива. Да се изключи газовата уредба от бушона, да се покара около 100км градско каране за да се направят адаптациите на бензин. Ако проблема изчезне, причината трябва да се търси в газовия инжекцион. Ако остане, тогава вече може да се направи анализ на грешките, да се видят живите данни и да се търси причината.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook