Моята придобивка е46 330d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 28 Яну 2024, 11:31

Здравейте, преди няколко дена си закупих Bmw e46 330d 204к, 2004г колата върви като самолет още немога да и се нарадвам но идва време дето трябва да се прави и като за начало и направих една бърза диагностика излезнаха приблизително към 12 грешки но по сериозните бяха swirl flap actuator което ме довежда до мисълта нещо свързано с вихровите клапани (пеперудите) питах от собственика той ми каза че УШ са затапени ама не е сигурен на 100% така че ако може да ми кажете ще съм ви благодарен, другата грешка беше glow plug cylinder 1 и на 3 май подгревни свещи до колкото разбрах понеже паля колата от 3тия път макар че акумулатора а е нов, другата грешка по сериозна е че имам отклонение на 2 и 3 дюза смятам да ги рециклиран понеже съм до пловдив близо интересува ме като цена колко ще излезне ако някой наскоро е правил да каже по ходовата част имам за правене 3,4 рабати като висящ лагер на кардана при ускорение на 2 предавка голямо почукване се усеща отзад и голяма загуба на антифриз от казанчето, долях 500 грама и съм изминал около 200км и нещо и на следващия ден гледам че беше пак празно макар че колата беше загряла уш друг приятел гледа че е било пукнато и се е стичало около казанчето но немога да си обясня като се наведе теч няма отдолу под колата... Колата е с чип, генерация по рамата е гледахме внос от Италия е макар че има по калниците и праговете съвсем малко ръжда което немога да си обясня как е станало, пишете и ми дайте мнения ако може ще съм ви благодарен!!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от ivanski_2 » 31 Яну 2024, 12:37

:OT:
За каква сума закупи колата ако не е тайна
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 13 Фев 2024, 18:52

8300 пазарих с човека, оригинален м пакет, с кожен салон рекаро с надуване, генерация има със даунпайп и чип има ама не каза къде го е правил както и да е колата върви доста прилично, оправих всички проблеми останаха ми само дюзите който дават някакво отклонение на -1.12 нещо от сорта на 4 и 6 цилиндър. И ми излиза някаква грешка в двигателя: контрол устройство предварително налягане, допълнителна водна помпа до замасяване това другите грешки не бяха толкова фрапиращи ще се радвам да ми кажете за тези дюзи колкото време мога да карам така докато се стигне до рециклаж и за грешките в двигателя дето имам, помагайте ако сте имали подобни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от dxd » 18 Фев 2024, 8:56

Допълнителната водна помпа не работи,хубаво е да е рециклираш,в София има човек ги рециклира евтино,а си е хубава екстра като работи.Дюзити се рециклират по 150лв на брой в Пловдив зад магазин Деком на Източен.Хубаво е да се рециклират и 6-те.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 18 Фев 2024, 12:10

Защо да ги рециклиран и 6-те дюзи при положение че само на две дюзи ми дава отклонение? Аз съм се насочил в Хасково при Шишков дизел да ходя те също рецеклират гнп-та, дюзи и разбират какво правят, и пак да питам някой ще ми каже ли тази грешка в двигателя дето ми я записва: 4203 Контролно устройство предварително налягане-постояно ??

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 18 Фев 2024, 12:51

Пропуснах и тази грешка, някой да каже какво представлява?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от DoesNot » 21 Фев 2024, 14:22

icko13 написа:Пропуснах и тази грешка, някой да каже какво представлява?

Актуатор на вихровите клапи, най-вероятно са премахнати и е оставен разкачен.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 26 Мар 2024, 19:29

Пичове, едно бързо въпросче отскоро съм изключил дебитомера и колата стана с една идея по-адекватна и се изстрелва по бързо от колкото с включен, вече от месец карам така говорил съм с бая хора казаха ми че не е проблем да е изкл. Просто свети чета не виждам смисъл да давам 100лв да ми махат грешката, въпроса ми е понеже като ми е изкл. Ако сложа спортен филтър колата ще стане ли с една идея още по бърза и не говоря толкова осезаемо а поне малко? Някой да е пробвал и да пише

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.12.2013
Местоположение: Purvomay, Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D E46 204HP
Мечтае да кара: САМАЛИОТ

Re: Моята придобивка е46 330d

Мнение от icko13 » 26 Мар 2024, 19:44

ЗАБРАВИХ и да спомена преди да сте ме питали защо съм го откачил дебитомера и ще вдига разхода, точно обратното е колата освен че намали разхода ДРАСТИЧНО и освен това стана колата по пъргава айде кажете ми какво е това необяснимо явление? :D

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook