Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлаките

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.01.2019

Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлаките

Мнение от deadshark » 31 Яну 2024, 14:43

Здравейте, колата ми е е46 и бях монтирал от онези китайски ленти за амбиентно осветление като + и - бях взел от буксата на радиото. Може би месец след това започнаха разни проблеми от време на време - подгрева на седалките се изключваше понякога, после мултифункцията на волана спираше и днес вече всичко тотално отказа... Разкачих амбиентното, но пак нищо не работи, след това махнах мултифункцията и подгрева тръгна. В момента, в който я закача - подгрева спира. Махнах й буксата и подгрева поработи няколко минути и пак спря и сега изобщо не светка или премигва за секунда и пак сприра.. Махнах и буксата на подгрева и закачих мултифункцията и пак нищо. Къде може да е проблема? В инпата имаше записана грешка за волана, но я изтрих и повече не се показа, разкачах и акумулатора..

П.С. В момента нито едно копче на волана не работи, клаксона също не работи, подгрева и той :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлак

Мнение от DoesNot » 02 Фев 2024, 16:01

Здравей. Провери бушоните, другия вариант е някой модул да е повреден. Да се провери с диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.01.2019

Re: Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлак

Мнение от deadshark » 19 Фев 2024, 16:11

INPA-та ми изкарва само 4A30. Някой път подгрева тръгва, но в момента, в който натисна клаксона( който не издава звук вече ) подгрева спира.. Днес разкачих лентовият кабел на волана и подгрева си работи, но задейства ли се парктроника, лампичките на подгрева почват да мигат няколко пъти в такт с пишенето на парктроника и след това гаснат..

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлак

Мнение от rosen vanev » 20 Фев 2024, 15:46

"Ignition switch" би могъл да побърка колата.....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.01.2019

Re: Не работят мултифункцията на волана и подгрева на седлак

Мнение от deadshark » 17 Мар 2024, 20:55

Точно от него беше... Изчистих едната от пластините и всичко се оправи!!! Благодаря!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook