Демпферна шайба - проверявайте

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 12 Сеп 2021, 8:21

Имай предвид, че живота на демпферната шайба се измерва не в километри, а в брой паления. Примерно ако караш много градско и постоянно палиш и гасиш по 10 пъти на ден, животът на шайбата ще бъде далеч по-кратък от варианта да пътуваш 100км и да се връщаш. Съшо някои хора като си прибират колата в гаража я гасят, отварят вратата, палят и така всеки път. Това съкръщава значително живота на шайбата. Това с гаража вече е отживелица, но имам един познат, който като няма катализатор и докато си отвори вратата на гаража гаси, за да не колабира.
Въпреки всичко 25К е мега малко живот за една демпферна шайба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Stanimir330 » 12 Сеп 2021, 16:48

Ами градско карам, гараж имам, но го ползвам само уикенда, но не я гася като отварям и затварям вратата. Просто може да не е монтирана правилно или да е била някаква дефектна партида. Надявам се, поне с новата да имам късмет и да изкара повече от 25к. Кофти ситуация наистина, не съм очаквал да се предаде толкова рано, но каквото такова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Stanimir330 » 19 Сеп 2021, 11:32

Здравейте колеги, вчера ми смениха шайбата с Corteco, купена от колегата laviatan. На новата до колкото видях има надпис Corteco и сериен номер.
Прикачам снимки на "Corteco-то", което ми бяха сложили минала година и вече е сцепено. Не знам дали е имало партиди без никакъв надпис или сериен номер, или просто това си е чист китаец, не знам. Ще трябва да говоря с човека, който ми правеше колата тогава.
Та, ето две снимки от старата шайба:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 19 Сеп 2021, 18:20

Колега, сменял дъм на трилитров двигател шайба и Cortecoто не изглежда така. Даже не се и доближава. По-скоро са ти сложили ментак. Ти сравни ли я с новата да видиш разликата с новата? Каква е тая дупка в шайбата в дясно? Това прилича повече на пластмаса отколкото на гума. За първи път виждам конци да се чоплят от шайбата. Въобще това изглежда като голяма измама.

Виж тукаhttps://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=4245281 как трябва да изглежда Кортекото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Stanimir330 » 20 Сеп 2021, 6:11

Да, видях как изглежда Кортекото. Новата, която сложихме си има надписи, сериен номер, всичко. Тази, която свалихме изхлежда чисто менте, проблема е, че са минали вече година и 8 месеца, направих около 25к км и едва ли ще получа някаква компенсация от човека, който уж ми сложи "Кортеко" тогава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 14.05.2008
Местоположение: гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: e36 330d touring
Мечтае да кара: РК-1

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от ник » 20 Сеп 2021, 17:50

Шайбата от снимката е за мотора 184к.с!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 20 Сеп 2021, 18:17

ник написа:Шайбата от снимката е за мотора 184к.с!


Вярно, не знаех че толкова се различават. А колегата не обърнах внимание, че е '02. Значи вероятно е сложил правилната майсторът, но е била менте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Stanimir330 » 21 Сеп 2021, 14:58

Да, колата ми е 330d 184 коня. Явно миналата година са ми пробутали менте, а не истинско Кортеко, но както и да е. Колата сега е много по - добре, няма ги вибрациите от преди, няма го скърцането, като от ролка или ремък, а и не знам дали си внушавам, но мотора май леко поотихна. Просто бих казал колеги, проверявайте си шайбите, а и най вече внимавайте с какви шайби ви подменят вашите, че в днешно време да нямаш доверие на никого. 6 години ходя при един човек и така да ме метне, не е истина.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 21 Сеп 2021, 17:34

Stanimir330 написа:Да, колата ми е 330d 184 коня. Явно миналата година са ми пробутали менте, а не истинско Кортеко, но както и да е. Колата сега е много по - добре, няма ги вибрациите от преди, няма го скърцането, като от ролка или ремък, а и не знам дали си внушавам, но мотора май леко поотихна. Просто бих казал колеги, проверявайте си шайбите, а и най вече внимавайте с какви шайби ви подменят вашите, че в днешно време да нямаш доверие на никого. 6 години ходя при един човек и така да ме метне, не е истина.

Не е сигурно, че те е метнал човека. Частите, които се продават са такива боклуци, че аз вече което мога купувам само оригинално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Stanimir330 » 22 Сеп 2021, 18:09

Да, може и така да е, ще говоря с него, евентуално да си смени доставчика на части, че работата е трагедия наистина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 5.03.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 330d
Мечтае да кара: E46 330d
Детайли за колата: Touring

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от alex_sn1 » 14 Окт 2021, 16:59

Stanimir330 написа:Да, видях как изглежда Кортекото. Новата, която сложихме си има надписи, сериен номер, всичко. Тази, която свалихме изхлежда чисто менте, проблема е, че са минали вече година и 8 месеца, направих около 25к км и едва ли ще получа някаква компенсация от човека, който уж ми сложи "Кортеко" тогава.


По принцип повечето авточасти са с 24 месеца гаранция , така че спокойно можеш да претендираш , ако си частно лице и имаш документ. Феби /не коментирам качеството/ вече се предлагат с три години гаранция , но почти никой дилър / сервиз не го рекламира това по ред причини...
Поздрави!
No pain , No gain !

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от Alexander82 » 05 Юни 2022, 10:50

Здравейте, колеги!

За алтернативни марки освен Кортеко, какво мислите за други Конти, Гейтс, Ина или нещо друго. дали са по-добри?
Днес закарах колата за проверка на климатика и се оказа, че демфера е напукан, а ремъка изпаднал.
Шайбата ми е кортеко Кортеко и изкара 4 години, което ми се струва доста малко(около 60к км) и вече има напуквания и трябва да се смени следващата седмица.

Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Демпферна шайба - проверявайте

Мнение от NGneer4eto » 05 Юни 2022, 22:19

Alexander82 написа:Здравейте, колеги!

За алтернативни марки освен Кортеко, какво мислите за други Конти, Гейтс, Ина или нещо друго. дали са по-добри?
Днес закарах колата за проверка на климатика и се оказа, че демфера е напукан, а ремъка изпаднал.
Шайбата ми е кортеко Кортеко и изкара 4 години, което ми се струва доста малко(около 60к км) и вече има напуквания и трябва да се смени следващата седмица.

Поздрави!


На познат му бяха сложили Конти и след 200 км се появи едно тракане като загрее колата. Майсторът му я смени гаранционно и сложи Кортеко и всичко се оправи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook