филтър картерни газове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: филтър картерни газове

Мнение от h0r4ex » 04 Апр 2021, 19:42

Здравейте, аз сложих от тоя вид който е с като малка тоалетна хартия, но под филтъра ми където е дебитомера събира много масло и го праща по цялата ми система(Турбо, пътища и кулер). Смених турбина заради това масло като си мислех, че турбината тече, а реално на турбината и нямаше нищо. ?! Как да реша преблема с това масло което се събира под филтъра ? Да сложа от другия вид който е тип сепаратор или да запуша дупката под филтъра и да махна малкото маркуче което отивам към дибелата тръба от дебитомера до турбината ?
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: филтър картерни газове

Мнение от VladiE » 04 Апр 2021, 19:49

Колко много? Нормално е да има капки омасляване, но ако ама много е по скоро от по-високо картерно налягане. Не запушвай нищо!

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: филтър картерни газове

Мнение от h0r4ex » 04 Апр 2021, 20:00

VladiE написа:Колко много? Нормално е да има капки омасляване, но ако ама много е по скоро от по-високо картерно налягане. Не запушвай нищо!

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

Ами прави си локвички вътре по тръбите, кулера, турбото в студената му част започва да сабира масло. Някакъв съвет с кой от двата клапана да пробвам ? Вмомента е с такъв сменям филтър, май ще пробвам с този който е сепаратор, но ако някой е минал през това да каже.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: филтър картерни газове

Мнение от Kurtov » 05 Апр 2021, 0:10

h0r4ex написа:
VladiE написа:Колко много? Нормално е да има капки омасляване, но ако ама много е по скоро от по-високо картерно налягане. Не запушвай нищо!

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

Ами прави си локвички вътре по тръбите, кулера, турбото в студената му част започва да сабира масло. Някакъв съвет с кой от двата клапана да пробвам ? Вмомента е с такъв сменям филтър, май ще пробвам с този който е сепаратор, но ако някой е минал през това да каже.


Нека си ти стои този и сложи един oil catch can, в него ще се събира това масло и няма да ходи в кулера, или поне не всичкото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: филтър картерни газове

Мнение от Moni_BMW » 27 Апр 2022, 13:43

Предстои ми смяна на такъв филтър. Мисля да сменя всичко не само филтъра и да взема от този пластмасовия не дунапрена. Трудно ли се сменя,тоест ще мога ли да го сменя в домашни условия, гледах че на тройка дизела един руснак лесно го смени ,но при мен е 2ка дизел,гледам уж също е лесно. И тези на Vaico иили Febi добър избор ли са.
///M power

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: филтър картерни газове

Мнение от vvasilev1 » 29 Апр 2022, 20:25

Сложи оригинален, че тука е малко тънка работа.

И той стана една торба пари ама е важен.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: филтър картерни газове

Мнение от VladiE » 29 Апр 2022, 20:30

Moni_BMW написа:Предстои ми смяна на такъв филтър. Мисля да сменя всичко не само филтъра и да взема от този пластмасовия не дунапрена. Трудно ли се сменя,тоест ще мога ли да го сменя в домашни условия, гледах че на тройка дизела един руснак лесно го смени ,но при мен е 2ка дизел,гледам уж също е лесно. И тези на Vaico иили Febi добър избор ли са.
Елементарно е.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: филтър картерни газове

Мнение от Moni_BMW » 21 Юни 2022, 15:58

Възможно ли е от неоригинален такъв клапан колата да пуши много . Смених този клапан ,но колата счупи турбото, рециклирах турбината и след това колата започна да пуши черно при даване на газ и да има леко поклащане на празен ход без да играят обороти. Колата върви много адекватно, не ми вдигна разхода на гориво. На диагностика не излизат никакви грешки. Съмнявах се в дюза работят в нормални корекции. Други ден ще изолирам вихрови клапи и ЕГР. А след този проблем взе да ми омаслява при дюзите събира по малко масълце,заради това омасляване си мисля да не е от клапана. Вече не знам къде да търся проблема с пушенето ,преди това никога не ми е пушила тази кола . Ааа катализатора си е на място ДПФа е изключен така съм я взел.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.08.2017
Пол: Мъж
Кара: e46 330xi, e39 525D
Мечтае да кара: M5 e60

Re: филтър картерни газове

Мнение от shtilyon » 01 Ное 2022, 1:29

Moni_BMW написа:Възможно ли е от неоригинален такъв клапан колата да пуши много . Смених този клапан ,но колата счупи турбото, рециклирах турбината и след това колата започна да пуши черно при даване на газ и да има леко поклащане на празен ход без да играят обороти. Колата върви много адекватно, не ми вдигна разхода на гориво. На диагностика не излизат никакви грешки. Съмнявах се в дюза работят в нормални корекции. Други ден ще изолирам вихрови клапи и ЕГР. А след този проблем взе да ми омаслява при дюзите събира по малко масълце,заради това омасляване си мисля да не е от клапана. Вече не знам къде да търся проблема с пушенето ,преди това никога не ми е пушила тази кола . Ааа катализатора си е на място ДПФа е изключен така съм я взел.

колега до къде стигна в главоблъскането
има ли развитие?
при мен същата работа
два пъти чупя здрави турбини заради това масло след сепаратора
сменях го този филтър няколко пъти с и от двата типа филтри
последно взех оригинален и пак същата история

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: филтър картерни газове

Мнение от Moni_BMW » 10 Ное 2022, 23:19

shtilyon написа:
Moni_BMW написа:Възможно ли е от неоригинален такъв клапан колата да пуши много . Смених този клапан ,но колата счупи турбото, рециклирах турбината и след това колата започна да пуши черно при даване на газ и да има леко поклащане на празен ход без да играят обороти. Колата върви много адекватно, не ми вдигна разхода на гориво. На диагностика не излизат никакви грешки. Съмнявах се в дюза работят в нормални корекции. Други ден ще изолирам вихрови клапи и ЕГР. А след този проблем взе да ми омаслява при дюзите събира по малко масълце,заради това омасляване си мисля да не е от клапана. Вече не знам къде да търся проблема с пушенето ,преди това никога не ми е пушила тази кола . Ааа катализатора си е на място ДПФа е изключен така съм я взел.

колега до къде стигна в главоблъскането
има ли развитие?
при мен същата работа
два пъти чупя здрави турбини заради това масло след сепаратора
сменях го този филтър няколко пъти с и от двата типа филтри
последно взех оригинален и пак същата история


Смених целия клапан и сепаратор с такъв на Febi Bilstein. За сега 5000 км. нямам проблеми. Колата си подпушва чат пат,махнах катализатора след турбото.
///M power

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: филтър картерни газове

Мнение от vicho » 11 Ное 2022, 1:06

вие сте пияни :mhihi:

друго нямам какво да кажа

:dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook