Проблем с автомат.скорости на 525tds 1998

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 05 Яну 2006, 20:00

bate borko написа:maverik на кой модел е това?
по принцип на Е39 няма щека за маслото а има една лампичка-жълто зъбно колелце
не мога да се сетя каква е тази лампичка,за да ти дам жокер
АSC-то? :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 20.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: нахилен
Мечтае да кара: Е30 кабрио

Мнение от Maverik » 05 Яну 2006, 22:17

bate borko става дума за Е34 с 5степенен автоматик,именно за тази лампичка ти говоря със зъбното колелце.иначе щека и аз нямям проверявам през пробката за наливане на масло при работещ двигател.чувал ли си за някакъв температурен датчик,който се намира някъде вътре в самата кутия.някаква идея :help: благодаря предварително и се извинявам на колегата пуснал темата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 06 Яну 2006, 0:00

оххх не знам да ти кажа за такъв датчикв кутията
евентуално може да имаш проблем с налягането на маслото в кутията
ако го прави често и ти дава ядове мои съвет е да отидеш да я видят,защото и за моита ми казаха да я карам,но добре че не я карах,защото щях да я смеля цялата
отиди да я видят в gemini

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.03.2004
Местоположение: София

Мнение от Niky Georgiev » 11 Яну 2006, 12:55

На моята имах подобен проблем - от време на време при температури по-ниски от -10 градуса при тръгване скоростната преминаваше в сервизен режим (само 3-та и задна) и изписваше на компютъра - transprogram error. След рестарт се оправяше и така до следващия път след няколко дни. Общо за година го правеше 20-30 пъти, но никога в движение. Дадох на един приятел да се занимае с колата, ходил на някаква диагностика и се е оказал някакъв датчик вътре в скоростната (лош контакт).
Niky Georgiev

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 20.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: нахилен
Мечтае да кара: Е30 кабрио

Мнение от Maverik » 11 Яну 2006, 14:12

Niky Georgiev написа:На моята имах подобен проблем - от време на време при температури по-ниски от -10 градуса при тръгване скоростната преминаваше в сервизен режим (само 3-та и задна) и изписваше на компютъра - transprogram error. След рестарт се оправяше и така до следващия път след няколко дни. Общо за година го правеше 20-30 пъти, но никога в движение. Дадох на един приятел да се занимае с колата, ходил на някаква диагностика и се е оказал някакъв датчик вътре в скоростната (лош контакт).

Колега щте ти бъда много благодарен ако кажеш къде се намира този сервиз и колко парички ти взеха за диагностика и за отстраняване на проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 11 Яну 2006, 21:27

Maverik,ходи ли до gemini?
гледаха ли я там?не знам но ако се проверява датчик,според мен се отварят скоростите и това не е евтино,а е рисковано да се ходи при някои аматьор-опасно си е
успех и кажи какво е станало

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 20.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: нахилен
Мечтае да кара: Е30 кабрио

Мнение от Maverik » 11 Яну 2006, 23:42

bate borko:несъм ходил още до gemini в есия съм и нямям време пък и сега не ми създава проблеми и не се сещам много много но нямя как трябва да отида защото като се пооправи времето пак ще почне да ме ядосва.отида ли веднага ще пиша какво е станало,дано е нещо незначително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 12 Яну 2006, 0:50

дано дано Maverik,че с тия автоматици много боли като се счупят
на мен за един цилиндър ми излезе 1700лв
650лв-сваляне и ремонт
350лв-кит гарнитури
200лв-масло+филтър
100лв-4 съединителя
370лв-самия цилиндър
виждаш сам колко е кофти-част за няма и 400лв-плашташ 1700лв :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 8.07.2003
Местоположение: София

Мнение от Mr.White » 12 Яну 2006, 10:35

Мале като чета се моля да не се прецака и мойта,че за колко други неща по бих дал 1700лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 3.01.2006
Местоположение: софия

Мнение от bate borko » 12 Яну 2006, 11:02

не пожелавам на никой такъв ремонт:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.03.2004
Местоположение: София

Мнение от Niky Georgiev » 12 Яну 2006, 16:02


Колега щте ти бъда много благодарен ако кажеш къде се намира този сервиз и колко парички ти взеха за диагностика и за отстраняване на проблема.

За цената незнам колко е излязло, защото от време на време давах колата на тоя приятел да пътува по чужбина, та той го оправи за своя сметка и въпрос не даваше да става за това да му дам пари за ремонта. За съжаление сега в USA и въобще няма как да го питам. Не съм сигурен дали си спомням правилно, но май в сервиз на Черни Връх някъде е ходил. След диагностика разчели грешките и знели къде е точно проблема. Съжалявам, че с толкова малко мога да ти помогна. Дано всичко мине с възможно най малко проблеми! Тия автомати са голям кеф, след като покарах такова BMW около 2 г., не мисля, че ще си взема следващо с ръчка.
Niky Georgiev

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 12 Яну 2006, 19:09

Интересното е, че колата на моя приятел се е оправила сама, и засега не повтаря тези проблеми.
ПП. Според мен трябва да се направи диагностика във фирмен сервиз, за да се разчетат и знаят грешките, но като го знам какъв е той едва ли ще го направи скоро!
Последна промяна ICE на 28 Апр 2006, 1:26, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 13 Яну 2006, 11:40

ICE написа: но като го знам какъв е той едва ли ще го направи скоро!


И аз така си мисля. Спомням си в зората на авиацията караше една шкода без грам спирачна течност до морето и обратно.
Спираха като Флинтстоун и си помагаха с парашут :mhihi:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook