Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 03 Авг 2021, 11:02

За да работят функциите на IBUS-APP, трябва да работи и Android системата.
Когато си загасил колата и извадил ключа, Android системата вече не работи, респективно и IBUS-APP.
За да се преодолее този "проблем", мултимедията може да бъде свързана към CONSUMER SHUTDOWN, вместо към Terminal R (ACC).
Така тя няма да се изключва, когато махнеш ключа от положение1, а ще се изключва, чак когато колата заспи. И ще се стартира не при подаване на положение1 на ключа, а при отключването на колата (при събуждане).

Описано е тук: https://wiki.ibus-app.de/index.php?titl ... _umklemmen
Общо взето няма нищо сложно, трябва да отрежеш червения кабел от мултимедията и да го свържеш към червено-жълт от колата, така че мултимедията да бъде свързана към червено-жълт, вместо към бяло-лилав, както е била досега. След това се настройва в приложението IBUS-APP правилната команда за CONSUMER SHUTDOWN и така вече приложението ще може да си изпълнява циклите и чак тогава да накара колата да заспи, респективно мултимедията. Според немците този начин на ползване на мултимедията си има недостатъци.
Немците създадоха нов модул, който вече освен IBUS-interface (за IBUS-APP) си има вграден микроконтролер, в който има качена програма, която предлага welcome lights, good bye lights и т.н. без да е нужно Android да работи. Този модул се нарича "Resler module". При него, чрез приложение за компютър, можеш да си запишеш цикли на светлините, които да се активират при отключване и заключване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от ilian82 » 05 Авг 2021, 16:50

PeReZ написа:За да работят функциите на IBUS-APP, трябва да работи и Android системата.
Когато си загасил колата и извадил ключа, Android системата вече не работи, респективно и IBUS-APP.
За да се преодолее този "проблем", мултимедията може да бъде свързана към CONSUMER SHUTDOWN, вместо към Terminal R (ACC).
Така тя няма да се изключва, когато махнеш ключа от положение1, а ще се изключва, чак когато колата заспи. И ще се стартира не при подаване на положение1 на ключа, а при отключването на колата (при събуждане).

Описано е тук: https://wiki.ibus-app.de/index.php?titl ... _umklemmen
Общо взето няма нищо сложно, трябва да отрежеш червения кабел от мултимедията и да го свържеш към червено-жълт от колата, така че мултимедията да бъде свързана към червено-жълт, вместо към бяло-лилав, както е била досега. След това се настройва в приложението IBUS-APP правилната команда за CONSUMER SHUTDOWN и така вече приложението ще може да си изпълнява циклите и чак тогава да накара колата да заспи, респективно мултимедията. Според немците този начин на ползване на мултимедията си има недостатъци.
Немците създадоха нов модул, който вече освен IBUS-interface (за IBUS-APP) си има вграден микроконтролер, в който има качена програма, която предлага welcome lights, good bye lights и т.н. без да е нужно Android да работи. Този модул се нарича "Resler module". При него, чрез приложение за компютър, можеш да си запишеш цикли на светлините, които да се активират при отключване и заключване.


Благодаря за информацията.
А има ли опасност да ми падне акумлатора, след като сменя кабела да се изключва, когато колата заспи.
Мисля че едно заспиване на БМВ е около 30 мин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 05 Авг 2021, 16:56

16 минути липса на активност са нужни за заспиването оригинално. Това напълно елиминира риска колата да не заспи, заради приложението.
На всичкото отгоре приложението за бордови компютър си изпълнява цикъла на светлините, който си въвел, след което изпраща команда към GM модула, която го кара да приспи принудително останалите модули. Това действие допълнително защитава системата от грешка със заспиването.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от ilian82 » 05 Авг 2021, 16:57

Намерих нова версия на модула за аппа. https://shop.ibus-app.de/en/shop/accessories/interfaces-modules/191/resler-usb-i-bus-module-incl.-cable Пише, че може да има "изпрати ме" функцията и работи нормално. Някой да го е пробвал случайно?
Мисля да си го купя

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от ilian82 » 05 Авг 2021, 17:33

PeReZ написа:16 минути липса на активност са нужни за заспиването оригинално. Това напълно елиминира риска колата да не заспи, заради приложението.
На всичкото отгоре приложението за бордови компютър си изпълнява цикъла на светлините, който си въвел, след което изпраща команда към GM модула, която го кара да приспи принудително останалите модули. Това действие допълнително защитава системата от грешка със заспиването.

Благодаря колега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от jorfii » 25 Окт 2021, 17:03

Здравейте колеги. От известно време имам проблем при споделянето на интернет от телефона към навигация ерисин. Проблема е следния навито се свързва с интернета от телефона показва, че сигнала е силен, но не зарежда никакви страници. Преди си работеше добре. От какво може да е някой ако има идея? Телефона е Xiaomi 8 pro ако има значение.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 25 Окт 2021, 17:10

Залагам на грешна дата, въведена в мултимедията.
Не е ли въведена правилна дата, почти никоя интернет свързана услуга не работи.
Settings -> System -> Date&Time

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от jorfii » 25 Окт 2021, 19:58

PeReZ написа:Залагам на грешна дата, въведена в мултимедията.
Не е ли въведена правилна дата, почти никоя интернет свързана услуга не работи.
Settings -> System -> Date&Time

Ще проверя утре ама мисля че си е правилна. Тя съм я изкарал на дисплея да я виждам и е правилна ама ще видя нещо годината да не е избягала.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от jorfii » 27 Окт 2021, 18:06

jorfii написа:
PeReZ написа:Залагам на грешна дата, въведена в мултимедията.
Не е ли въведена правилна дата, почти никоя интернет свързана услуга не работи.
Settings -> System -> Date&Time

Ще проверя утре ама мисля че си е правилна. Тя съм я изкарал на дисплея да я виждам и е правилна ама ще видя нещо годината да не е избягала.

За съжаление не е от датата там всичко е точно. Ще видя нещо да я рестартирам да видим нали все пак е андроид рестарт си трябва от време на време.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от jorfii » 01 Ное 2021, 20:05

jorfii написа:
jorfii написа:
PeReZ написа:Залагам на грешна дата, въведена в мултимедията.
Не е ли въведена правилна дата, почти никоя интернет свързана услуга не работи.
Settings -> System -> Date&Time

Ще проверя утре ама мисля че си е правилна. Тя съм я изкарал на дисплея да я виждам и е правилна ама ще видя нещо годината да не е избягала.

За съжаление не е от датата там всичко е точно. Ще видя нещо да я рестартирам да видим нали все пак е андроид рестарт си трябва от време на време.

И така един обикновен рестарт реши проблема. Вече всичко е наред. Съжалявам че не се сетих по рано за това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Eмилио Димитров » 29 Ное 2021, 9:46

Някой имал ли е подобен проблем с програмата IBUS и дали е успял да го реши. Ползвам програмата с платен лиценз, не кракнатата версия.
През няколко месеца програмата сама си ресетваше настройките и излизаше екран все едно току що съм я инсталирал. Но след прочитане на модула и се е отключвала винаги. Обаче от 20 дни постоянно се появява това съобщение и не ми отключва ВИН-а.
260096775_1040267710090467_2459726240666702163_n.jpg

Играх си с настройките на датата и часа, слагах и махах отметките на дата и час автоматично от системата, играх с връщане на час на лятно време.
Пробвах на няколко различни интернет точки, на различни оператори.
Ресетнах навигацията с изтриване на всички данни отново не се получи.
Пробвах с по стари версии , когато съм теглил програмата.
Дори ъпдейтнах цялата навигация до 5.1 Лоллипоп на андроида.
С инпата изтрих всички натрупани грешки, макар да няма никаква логика, да има някаква причина от това. Това съобщение винаги се появява и не отключва програмата.

Някой има ли други идеи, които мога да пробвам?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 29 Ное 2021, 11:28

Доста такива случаи с Android 4.4 и 5.1 съм видял през годините и винаги съм си го обяснявал с това, че явно при по-старите Андроид версии, приложението не успява да се свърже правилно към интернет.
Аз бих пробвал с 1.5.5.2, поне да го ползвам като отправна точка, ако тя работи.

Но в събота (27.11.2021) с мен се свърза потребител със същия проблем, само че с Андроид 8. Той също повече от година е ползвал успешно приложението, но от няколко дни насам, то не успява да се свърже с интернет, без значение какви настройки е въвел за час, дата и часова зона.Странно е.
Според мен да се свържете със съпорта на IBUS-APP, и съдейки по отговорите във фейсбук страницата им, по-добре по имейл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Eмилио Димитров » 29 Ное 2021, 11:56

Дали не правят нещо за да си подменим черните модули с този оранжевия.
Аз ползвам такъв от теб купуван миналата година декември.
Писах му на лично в офиц. фейсбук страница още миналата седмица. След като му описах проблема, ми каза да си поиграя с настройките на дата и час, и като му описах че съм го сторил и още какво съм направил преди да му пиша както тук, според мен меко казано ме отсвири със следния отговор:

"Thank you.
We have to find a solution for this - but currently no idea.
We will try to find out what's going wrong there"

Бях инсталирал една още по стара, където името и започваше с е39, но там само се въртеше долу кръгчето че зарежда и забиваше в един момент и не се случваше нищо.
Ще пробвам и тази, която си посочил.
След като я деинсталирам, изтривам и папката с логовете с .xml файла. Има ли и на друго място където остава следа и трябва да се изтрие?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 29 Ное 2021, 12:37

Eмилио Димитров написа:Дали не правят нещо за да си подменим черните модули с този оранжевия.


Tе имат десетки хиляди клиенти, които ползват черен интерфейс. Разлика в комуникацията с мултимедията, както и разлика в отключването на IBUS-APP с оранжев или черен интерфейс няма.
А и всеки ден десетки нови клиенти си отключват IBUS-APP със същия черен интерфейс.
Ще намерят причината и ще решат проблема, сигурен съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Eмилио Димитров » 29 Ное 2021, 14:55

PeReZ написа:Доста такива случаи с Android 4.4 и 5.1 съм видял през годините и винаги съм си го обяснявал с това, че явно при по-старите Андроид версии, приложението не успява да се свърже правилно към интернет.
Аз бих пробвал с 1.5.5.2, поне да го ползвам като отправна точка, ако тя работи.



Благодаря за включването ти по проблема. Пробвах с версията, която посочи и сега получих следното съобщение:
261962829_4207231689381306_5789631929633142979_n.jpg

Untitled1.png


Отново писах на създателя във фейсбук, като изпратих и получените имейли за активиция на АПП-а. Питах го дали е възможно поради някакъв бъг в сървъра ВИН-а ми да е блокиран/изчезнал/изтрит от базата данни.
Надявам се и аз да намерят решение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook