Масла за BMW E39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 4.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 BMW 525 TDS

Re: Масла за BMW E39

Мнение от krasi76 » 20 Май 2010, 11:07

Да, вчера в Дару го смених, но живея на другия край на София. Дали няма да му стане нещо на двигателя, ако карам така? Поне сантиметър е над MAX маслото! И то на студена кола... :|
525 TDS

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Масла за BMW E39

Мнение от tsb_bg » 20 Май 2010, 11:16

За десетина км няма да е кой знае какъв проблем а и все едно ти трябва да отидеш някъде поне на канал да отвиеш пробката. Нама да я юркаш много и така

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 4.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 BMW 525 TDS

Re: Масла за BMW E39

Мнение от krasi76 » 20 Май 2010, 15:36

Източих с помпа половин литър масло през тръбата за мерене на нивото и сега е само 1-2 мм над максималното ниво...
тея от Дару възможно ли е да са толкова загубени, или просто не са източили цялото ми старо масло?? :banghead:
525 TDS

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1501
Регистриран на: 17.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: ше Е 39 520 98 г.

Re: Масла за BMW E39

Мнение от im0tep » 21 Май 2010, 11:29

Колега още източи...колкото е опасно да е под минимума толкова е опасно и да е на максимума или над него ! Направи си го да е по средата на делението !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 27.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 520 i 97

Re: Масла за BMW E39

Мнение от jordao75 » 22 Май 2010, 9:47

Сложих и REPSOL EVOLUTION 5W40 LL-04 и съм доволен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 11.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Масла за BMW E39

Мнение от trapo » 22 Май 2010, 12:57

В крайна сметка сложих вчера БМВ 10W40 наливно от магазина на колегата mitaka7 и засега разликата е, че колата поотихна, работи доста добре, пък ще видим.
Поздрави.
BMW Sheer Driving Pleasure

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 4.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 BMW 525 TDS

Re: Масла за BMW E39

Мнение от krasi76 » 22 Май 2010, 22:43

im0tep написа:Колега още източи...колкото е опасно да е под минимума толкова е опасно и да е на максимума или над него ! Направи си го да е по средата на делението !


Източих още половин литър и чак сега е 1 мм под горната черта! Надявам се така да е добре вече, колега?
А първия ден след смяната имаше малка локва от масло под колата, точно там където се източва маслото. До сега никога не е имало и следа от някакъв теч под колата (паркирам винаги на едно и също място) Дали е избило от някъде, понеже беше с литър повече!? Или тези глупаци не са ми завили добре пробката?
Просто в Дару кар НИКОГА повече няма да стъпя!!! България е единствената държава в света, където за по-висока цена можеш да получеш по-ниско качество на услугата! Както и обратно. За това занапред само при познати в квартални сервизчета. Препоръчвам го на всички. Поне може да ги гледаш в ръцете какви ги вършат.
525 TDS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 27.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e39

Re: Масла за BMW E39

Мнение от car_manqk » 25 Май 2010, 8:23

На мойта (520 на 230 000км. реални) реших да и сипя BMW 5w-30 LL уж да я поглезя ама май сгреших, найстина е доста тънко и ся потропват клапанчетата ще се наложи май да го сменям скоро с 10/40
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2009
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW F07 535d

Re: Масла за BMW E39

Мнение от bawdy » 22 Юни 2010, 10:01

Моята 525 ТДС я карам с 5/40 на Арал оригинално. доволен сам много и колата си мърка

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.09.2009
Пол: Мъж

Re: Масла за BMW E39

Мнение от petrovi4_bg » 24 Юни 2010, 8:50

колеги аз сложих alpine 5w40 става дума за 330i много съм доволен от маслото не го пипа въобще


Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Двоумене за двигателно масло

Мнение от Massacre » 14 Юли 2010, 12:10

Колеги седя пред дилема и ме интересува по-компетентно мнение... ако може да се намери такова де. Преди да продължа с въпросите само ще кажа - знам, че има писано по темата за маслата, знам че първите коментари ще са да отворя търсачката, знам че има големи разбирачи които ще намерят темата за малоумна и ще я оспамят като за световно... Та за да се спазва добрия тон, а и в крайна сметка да намеря отговорите които търся, ще се радвам ако колегите които разбират от спам, а не от масла, просто да не пишат тук.

Пускам темата понеже вече съм преровил с помоща на търсачката всичко що е свързано с маслата и дори с тези които пряко ме интересуват, но уви никъде не попаднах на задоволителен отговор... поради тази причина си пускам собствена тема, като се надявам да получа отговори само от наистина добре запознати с материята хора, а не от ланкаджии.

Сега по темата.

Притежавам E39 528i (двигател М52 куб. 2.8 мощност 193 к.с.) и след около 3 000 км. ми предстои смяна на масло. Автомобилът е на реални 200 000 км. Препоръчвано за този тип двигатели е масло 0W40 или като втори вариант 5W40. След разходка по снабдители разбрах, че мога да се сдобия с Edge 0W40 на Castrol (152 лв. 4 л.), или Magnatec 5W40 пак на Castrol (100 л.в. 4 л.)... като второто е по-нисък клас, следователно отпада от моят сипсък, нищо че разликата в цената за 8 л. е 100 лв. Съществувало и Edge 5W40, но за съжаление не го внасяли. До тук споменавам само Castrol понеже имам опит с маслата им и като цяло съм много доволен от качеството.

Толкова за уводната част, време е за въпросите.

Първият и може би най-важен въпрос е този към кое масло да се насоча - 0W40 на Castrol или 5W40 на някой друг производител? Сега ще кажа и защо толкова много ме затруднява този въпрос. Истината е, че в момента в двигателя има 5W40 на Castrol и не знам от кога автомобила се кара с 5W40 като цяло. Т.е. имайки в предвид, че автомобила е на 200 000 км. и в момента се кара с масло 5W40, дали ще е проблем да му сложа 0W40, или задължително при опоменатите условия трябва да продължа с 5W40? Евентуално до какви последствия би довела подобна смяна на маслата... дали изобщо ще има промяна в някаква насока, било то положителна или отрицателна?

Друг въпрос. Ако ми препоръчате 0W40, то до какъв приблизителен пробег ще мога да използвам само това масло. Питам понеже това масло е пълна синтетика, а всички знаят, че при голям пробег на автомобила тя е крайно непрепоръчителна, понеже повечето двигатели я горят. В случая аз съм крайно незапознат с възможностите на двигателите M52 на BMW и знам ли, за тях може и 400 000 да са никакъв пробег.

И още един въпрос. Правилно ли съм се насочил към Castrol като производител или ще трябва да се поразтърся за друг такъв? За пример, препоръчаха ми масла на Italiana Petroli.

Ами това е като начало. Както вече казах ще се радвам на компетентни мнения понеже съм фанатик на тема "поддръжка на личен автомобил" и няма да ми е приятно да си подложа на риск двигателя с некомпетентни такива.

П.П. За хората с търсачките и спама казвам - има си модератори и ако те намерят темата за нелепа, просто ще я затрият и без вашето мнение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Масла за BMW E39

Мнение от Dream_BMW » 16 Юли 2010, 17:03

5W40 също е синтетика.Ще ти кажа личното си мнение,няма значение пробега на мотора а състоянието му.Ако е износен ще гори мало дори да е 10W40.Карай си с 5W40 особено ако колата ти го харесва,демек не го гори.0W40 е добър вариант,но ме притеснява,че когато е студена поради по-голямата неплътност между механизмите ще го гори докато загрее и няма да има добро мазане на студен мотор.Това е единствения недостатък на това масло,всичко друго е предимства.Повечето препоръчват 10W40 но ако колата ти си харесва 5W40 то това е маслото.Писал си че си чел всичко из форума за маслата.Аз в момента цитирам мнения които съм чел тук и споделям на база опит и наблюдения а и логика.Не мисля че казвам нещо ново.Така че чети и решавай.за марка както тук так аи никъде другаде няма да могат да ти кажат със сигурност коя да избереш.При високия клас масла а именно 5W40 са доста марките които няма да те разочароват.Всичко опира до пари.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Re: Масла за BMW E39

Мнение от Sesko » 17 Юли 2010, 18:15

Мотул колега , остави тоя Кастрол . Аз минах от Мотул на Кастрол и хич не съм доволен. Пък ако искаш хубаво масло Castrol 10w60 edge sport :driving: , там не съм чувал да има ментета.
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: Масла за BMW E39

Мнение от Massacre » 18 Юли 2010, 20:06

А ако трябва да избирам между Мотул и това на БМВ уж оригиналното на кое бихте ми препоръчали да се спра? Питам понеже видях, че и за двата варианта има много добри отзиви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Масла за BMW E39

Мнение от Dream_BMW » 19 Юли 2010, 12:57

Massacre написа:А ако трябва да избирам между Мотул и това на БМВ уж оригиналното на кое бихте ми препоръчали да се спра? Питам понеже видях, че и за двата варианта има много добри отзиви.

Ако не те притеснява по-високата цена на мотула,то пробвай с него и ако ти хареса как се справя си карай с него.Ако търсиш по-ефтиното тогава пробвай с наливното BMW масло,което се води кастрол,но не знам кой може да ти гарантира че е такова,както и кой може да ти гарантира че кастрола е кастрол де.Тук в България нищо не може да се гарантира.Експериментирай е моя съвет.То си личи когато маслото не става.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook