Изкарване на 3.5мм аудио жак?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 06 Яну 2019, 1:18

Cvetun написа:
gentata написа:I метод gogokol стр.17
gogokol написа:Здр
ето ти снимката
с точни
червено - дясна
синьо - лява
кафява - маса
Взимаш едни стари слушалки или кабел примерно за от лаптопа към уредбата /стерео букса на чинчове / , изрязваме чинчовете и на този край ще запояваме .
Оголваш изолацията , вътре ще има в едниния каб червена жичка а в другия най вероятно бяла или синьо . Голите медни жички са ти маса на кафявата точка по снимката .
Най-важно е дали можеш да го разглобиш ?
Местата за запояване ще намериш когато успееш да изтеглиш шината с касетката !
Можеш и да ми се обадиш по тел когато си го свалил и почнеш да разглабяш.
0885878011 Жоро
Изображение
Изображение

...


Колеги, отразях едни слушалки тапи. Запойх кабелите по показания ПЪРВИ начин. След това пъхнах касета, без лента, за да лъже касетофона, пускам музика от телефона и нищо ? Къде съм сбъркал, споиките са ми перфектни, както е показано на снимката?


По принцип идеята е да се въртят и двете ролки на касетата, в противен случай управлението (на плеъра) решава че има проблем с касетата и изключва звука от касетата (и самата касета спира да се върти) и излиза грешка с касетата. Така че ако всичко е направено както е описано в поста и снимките, би трябвало да работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от inj.stoichev » 24 Мар 2019, 9:37

Темата е супер. Аз съм с аукс. Добър бюджетен вариант е, но на някои телефони звукът не излиза. Например "самсунг тренд плюс".

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от SlayHot » 26 Мар 2019, 21:20

Колеги, може ли малко помощ? Четох четох и нищо не направих. Смених касетофона с такъв, който има бутон Mode, купих си кабел за аукс, но нищо не става... Софтуерно пробвахме, не дава нищо да се променя на касетофона... Качвам снимка а модела да го видите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от stony1 » 29 Мар 2019, 22:43

Този модел на Филипс има замо управляние за чейнджър, но не и AUX. От друга страна има нещо положително, ноже да mu се направи AUX.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от SlayHot » 30 Мар 2019, 8:51

И аз това си мислех, но не мога да намеря кой да ми го направи в Бургас... :|

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от stony1 » 03 Апр 2019, 7:16

SlayHot написа:И аз това си мислех, но не мога да намеря кой да ми го направи в Бургас... :|

Сигурен ли си, че си търсил в Бургас? Аз уж там живея :dunno:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от inj.stoichev » 12 Апр 2019, 10:02

Изчетох темата до средата, но да попитам има ли вариант да се върже флашка с USB и да се слуша с нея вместо с аукс от телефон или мп3 плеър :?: Чувал съм че се слага модул и работата ставала? Така ли е и качеството как е? Нали не е като от трансмитер :?: и как се управлява флашката ? От радиото и мулти волана ли? Аз съм с фейс лифт е39 края на 2001 и някога е имало чейнджер? Може ли да се направи, колко ще струва и кой може да го направи? Къде да отида :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 12 Апр 2019, 12:22

inj.stoichev написа:Изчетох темата до средата, но да попитам има ли вариант да се върже флашка с USB и да се слуша с нея вместо с аукс от телефон или мп3 плеър :?: Чувал съм че се слага модул и работата ставала? Така ли е и качеството как е? Нали не е като от трансмитер :?: и как се управлява флашката ? От радиото и мулти волана ли? Аз съм с фейс лифт е39 края на 2001 и някога е имало чейнджер? Може ли да се направи, колко ще струва и кой може да го направи? Къде да отида :?:

Това за което говориш е устройство от типа на Grom, Yatour и други подобни известни с общото име "дигитален чейнджър". Заменя CD-чейнджъра и може да се монтира ако нямаш DSP (май имаше и доп. адаптер че да изчезне и това неудобство) или колата е след 2001-ва (ако има DSP).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от inj.stoichev » 14 Апр 2019, 8:15

gentata написа:
inj.stoichev написа:Изчетох темата до средата, но да попитам има ли вариант да се върже флашка с USB и да се слуша с нея вместо с аукс от телефон или мп3 плеър :?: Чувал съм че се слага модул и работата ставала? Така ли е и качеството как е? Нали не е като от трансмитер :?: и как се управлява флашката ? От радиото и мулти волана ли? Аз съм с фейс лифт е39 края на 2001 и някога е имало чейнджер? Може ли да се направи, колко ще струва и кой може да го направи? Къде да отида :?:

Това за което говориш е устройство от типа на Grom, Yatour и други подобни известни с общото име "дигитален чейнджър". Заменя CD-чейнджъра и може да се монтира ако нямаш DSP (май имаше и доп. адаптер че да изчезне и това неудобство) или колата е след 2001-ва (ако има DSP).


Благодаря за отговора, но сега в главата има още повече въпроси :ok: Като например какво е DSP, аз имам ли такова чудо ? И все пак как се чува музиката като качество ? Какво ще ми струва всичко да се купи и направи ? :dunno: Момчето, което ми направи аукс-а каза че този модул заедно с монтажа би могъ да ми го направи за 70лв, но се прецаквали тия мн бързо, аз като гледам в интернет гром аудио струва 200лв и нагоре... дали говорим за едно и също нещо :?: Ще продължа да чета темата като имам време

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от gentata » 14 Апр 2019, 9:17

inj.stoichev написа:.....

В тази (конкретна) тема няма много инфо за DSP-озвучаването (не е само усилвател), но пък във форума (подразделите Е39/ Е38) има изписани томове ( :mhihi: ) по темата. Така че не се ограничавай в четенето само на тази тема. Ползването на търсачката спестява доста :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.06.2017

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от TUNVAN » 26 Юни 2019, 20:05

Здравейте, изчетох темата и мисля, че е наистина доста изчерпателна и няма нещо неясно, за което много благодаря на всички. Единствения въпрос, на който не успях да видя коментар (извинявам се ако има такъв и съм го пропуснал някак) е в случаите когато вържем AUX-a към модул BM24, който се намира в багажника, как и от къде е най-удобно да се пусне кабела до таблото отпред? Благодаря предварително на отзовалите се.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Изкарване на 3.5мм аудио жак?

Мнение от MrManson » 17 Дек 2021, 9:44

Привет на всички! Да изтупам темата от прахта :)
Има ли колеги от София, които биха свършили тази процедура, разбира се срещу заплащане/почерпка? Имам някакви драми с радиото, за които ще пиша в друга тема и ми писна да въртя само музика от CD-то.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook