да споделя .... за чистачките

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

да споделя .... за чистачките

Мнение от CheGevara » 16 Ное 2004, 23:07

значи зимата тук настъпи ... имаше сняг, който се стопи и както се сещате сутрин -5 градуса и става големо дървене по шосетата.
Ми значи днеска сутринта си викам, чакай да излеза малко по-рано за да избегна сутрешното задръстване и гледам колата се одървила от студ. С мъка отварям врата и паля мотора за да размразя малко ... с големия си акъл пускам предните чистачки преди да съм почистил стъклото от леда :shock: при което се чува нещо като "хряс прас" и чистачките замръзват в средата на стъклото ...
Направих опит пак да ги пусна, но никакъв поврат ... След пореден опит да ги помръдна, си казах това така нема да се оправи ....
Карам колата при "приятелчето" (тук така се казва на БМВ представителството :DDD ) и му показвам белята при което той ми казва, че ще се оправи :lol: и ми подарява карта за градския транспорт, тъй като колата остана там. Аз се насрах от кеф, че си спестявам парите за транспорт, но голямото осиране дойде по после :puke:
Обажда ми се "приятелчето" после за да ме информира за цената на цялата работа ... обяснява ми, че е счупено рамото на механизма на чистачките и требва целия да се смени - цена 200 EUR. Страшното дойде като ми каза колко ще ми струва смяната - цена 280 EUR :shock: Всичко 480 EUR .... :bcry:

пичове никога не си пускайте чистачките ПРЕДИ да изчистите стъклото!

мога да добавя, че това ми се случва за първи път в моя колоритен авто парк който съм имал ... явно е слабо място на Е39 ... за жалост ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от Breyton » 16 Ное 2004, 23:29

А ти сигурен ли си,че той не те е хлъзнал като чистачка по замръзнало стъкло :?: Защото в такъв случай трябва да изгори бушона според мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 17 Ное 2004, 0:05

И в Германия ли стават такива издънки? :shock: ;)

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 17 Ное 2004, 9:36

tsvet40 написа:И в Германия ли стават такива издънки? :shock: ;)

стават ... стават и то с Е39 тката стават :lol:
едно време при А4 имаше некакво реленце ... и като се натоварят и просто изкключват .... ама нали сега сьм с БМВ и тези работи на се толкова важни за мене :DDD :DDD вьпреки че са скьпи :DDD

не е бушон, щото едната рька на чистачката се вееше като националния флаг пред парламента :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 17 Ное 2004, 15:47

този номер редовн го правя само че при мене гори бушона :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 17 Ное 2004, 16:06

CheGevara написа:...

Въпросът ми беше и в Германия ли може да те излъват в сервиза какво са сменили? Мислех си, че като влезем в ЕС и всичко ще е розово :DDD

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 17 Ное 2004, 20:25

няма лъжа-няма измама! пичовете даже и ефтино го направиха, все пак смениха цялата конзола ...
обаче друго ме ядоса :evil: казах им да проверят дали се отопляват огледалата, щото имам чувството че едното не работи .... и гледайте колко пари струва тази далаверка 51 EUR :evil: :evil: :evil: :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook