Какво масло?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 15.06.2004

Какво масло?

Мнение от Mashov » 10 Яну 2005, 0:47

Здравейте!
Искам да попитам собствениците на 2.5TDS с какво масло го карат
Днес ми беше първата смяна на масло и сложих Mobil RF 5W/50 Full Sintetic (23 лв. литър) .Някой има ли впечатления от това масло или да препоръча друго,за да знам при следващата смяна
Колата ми е Е39 525TDS

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 10 Яну 2005, 9:24

BMW препоръчват Castrol. Аз слагам 5W/40, разбира се също е синтетично, и съм супер доволен. при ускорение на висока скорост (еластицитет) колата ускорява по бързо ... :roll:

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 10 Яну 2005, 10:10

Според мен, изборът на масло се диктува преди всичко от годинките на колата, съответно пробега. При по-старичките, каквито най-често се срещат в БГ, аз смятам за най-подходящ избор полусинтетиката. Второ, би трябвало да знаеш, че дизелите са много чувствителни по отношение на маслото и неговите смени. Значи най-важното е на етикета на маслото да пише, че е проектиано за дизели (или за турбо дизели още по-добре). И трето последно, но не и по значение, сменяй маслото на 7500 км.. Това е лично мнение и не задължавам никого с тези изказвания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 04 Фев 2005, 20:57

Мисля че имаше нашироко обсъдена тема за малото потърси я
иначе ако двигателя е над 150 хил полусинтетика горедолу 4 годишен дизел вече ги има ,да ме прощават колегите ,но много се засягат на тема км. но нали затова си купуваме дизели да можем да си ги караме! за мен Марката е Кастрол
наслука

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook