BMW 540i PROTECTION

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

BMW 540i PROTECTION

Мнение от BadAngel » 12 Яну 2005, 20:47

Здравейте, прочетох темата на !!Asen_X за странното BMW 325iX, където беше упоменато, че тежи 2500 кг, което ме наведе на налудничевата мисъл, че е бронирано и автоматично направих асоциация с модела 540i PROTECTION.

Преди няколко години в списание "АВТО-ЖУРНАЛ" прочетох запленяваща статия за серийно произвеждан модел на BMW, който е брониран фабрично - става дума за кевларени плоскости около купето, непробиваеми стъкла, гуми, с които може да се кара когато са спукани(80 км по памет), херметично купе, а всъщност, ако не знаеш, че колата е специално екипирана не се различава от останалите е39ки.. интересно, нали?

Някой има ли някакво инфо.. или снимков материал.. преживявания.. въобще - споделете..

А нещо, което ми събуди интереса, дали има е60 модел, които да е обозначен "PROTECTION"

Мисля, че този проект на БМВ е уникален, не съм го виждал при никоя друга фирма - сериино произвеждана бронирана кола, дано не е замрял, защото от както прочетох тази статия - ни вест, ни кост:)
No bling at the Ring

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 12 Яну 2005, 21:02

За е38 четох че тежи около 4500кг(при най-нисък клас защита), но има хора във форума, които са имали пряк досег с подобни автомобили, те да казват какво знаят по въпроса. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 25.03.2004
Местоположение: София , Люлин

Мнение от bgtroll » 12 Яну 2005, 21:21

До колкото помня, за новата 7-ма серия има възможност да си поръчаш блиндирани прозорци... най-добре прегледай конфигуратора, който се намира на bmw.bg.
Изображение
"...An eye for an eye and after while
the whole world will be blind..."

(M. Ghandi)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 12 Яну 2005, 21:35

Хъм, един глупав въпрос -> каква е разликата между блиндирани и бронирани (според мен блиндираните(идва от BLIND - сляп) са стъкла, които са тъмни и не се вижда през тях, а бронирани са такива дето се чупят трудно) поправете ме, ако не е така, плс:)
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 13 Яну 2005, 9:08

BadAngel написа:Хъм, един глупав въпрос -> каква е разликата между блиндирани и бронирани ...
Разликата е никаква. Според Gaberoff: blind (2)=4. прикритие, закритие, заслон, прибежище. blindage=блиндаж (воен. укрепена позиция). Смисъла е: укрепен, заздравен (на български брониран). Брониран - е, това не се нуждае от превод.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек, 13.12.1881
Бате Сашо - Пази имената!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 9.05.2004
Кара: ....

Re: BMW 540i PROTECTION

Мнение от netsurfer_bg » 15 Яну 2005, 0:22

BadAngel написа:Здравейте, прочетох темата на !!Asen_X за странното BMW 325iX, където беше упоменато, че тежи 2500 кг, което ме наведе на налудничевата мисъл, че е бронирано и автоматично направих асоциация с модела 540i PROTECTION.

Преди няколко години в списание "АВТО-ЖУРНАЛ" прочетох запленяваща статия за серийно произвеждан модел на BMW, който е брониран фабрично - става дума за кевларени плоскости около купето, непробиваеми стъкла, гуми, с които може да се кара когато са спукани(80 км по памет), херметично купе, а всъщност, ако не знаеш, че колата е специално екипирана не се различава от останалите е39ки.. интересно, нали?

Някой има ли някакво инфо.. или снимков материал.. преживявания.. въобще - споделете..

А нещо, което ми събуди интереса, дали има е60 модел, които да е обозначен "PROTECTION"

Мисля, че този проект на БМВ е уникален, не съм го виждал при никоя друга фирма - сериино произвеждана бронирана кола, дано не е замрял, защото от както прочетох тази статия - ни вест, ни кост:)

до колкото си спомням 540и про... е направено за защита от улични грабежи и такива подобни "дребни" заплахи.
BMW 318is E30 / BMW 318ci m54b25 кабрио :) / BMW е90 318d
ех '06 AUDI A8 4.2 ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 29.05.2003

Мнение от deliveryman » 15 Яну 2005, 19:33

верно бе....само 120кг. по тежко е....
http://www.autogazeta.com/index.phtml?p ... og&cat=526

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 16 Яну 2005, 1:38

То на едно изложение имаше 540i PROTECTION, ма пустото му, тогава бях с други пристрастия и не се поинтересувах.. мм едва ли против улични грабежи ще слагат кевларени плоскости около купето :-)
No bling at the Ring

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 30.08.2004
Местоположение: под сливата

Мнение от marti the pi4 » 08 Фев 2005, 10:14

има едно маслено зелено с 4,4 литров двигател уникална кола ... чух ,че пича ще го продава лятото....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 16.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Мнение от paxaH » 08 Фев 2005, 21:38

Ще си позволя да публикувам статията за BMW 540i Protection
източник: списание "Авто Журнал", февруари 1998 г. стр.18/19
автор: Инж. Мирослав Николов

"Търсенето на бронирани автомобили в световен мащаб бележи тенденция към покачване в последните няколко години. Причините за нарастващият интерес към "шосейните бункери" се дължи преди всичко на простият факт, че най - интересните за бизнесмените развиващи се пазари в света обикновено (и напълно логично) се намират в държави с необуздана улична и организирана престъпност.
Съществен показател за важността на този пазар е фактът, че само немските фирми инвестират около 300 млн. дойче марки за опазване живота и здравето на мениджърите в чужбина. Не са за подценяване и частните лица, достигнали до определен обществен статус, за които бронираният автомобил е надеждна защита от растяща (дори в развитите държави) брутална престъпност. Парадоксалното в цялата ситуация е, че болшинството от бронираните автомобили са безумно скъпи и тежки "танкове", изработени по поръчка и способни да издържат на нападени едва ли не от оръдие. Лошото е, че тези автомобили си личат от далече и самият им външен вид предизвиква нападателите да прибягват към употребата на едрокалибрено въоръжение и гранатомети, което от своя страна обезсмисля всякави защитни мерки. Едновременно с това, бошинството нападения над автомобили се извършват посредство ръчни огнестрелни оръжия и други относително леки приспособления за разбиване и проникване в чужда собственост.
Новото BMW 540i Protection е създадено именно за хора, които не желаят да демострират свръхзащита под формата на бронирани автомобли и едновременно с това търсят сигурност от бандитски нападения. Protection не се различава видимо от нормалното BMW 540i, но е в състояние ефективно да противодейства на нападение на всякакви ръчни "апашки" приспособления за атака, като брадви, камъни, арбалети и тежки чукове, бухалки за бейзбол и прочие криминален арсенал. Армировката на купето и остъкляването не среща проблем дори и при стрелба с едрокалибрено огнестрелно оръжие с калибър до 44 Mangum. Нещо повече - за разлика от тежките си колеги 540i Protection притежава превъзходна динамика и маневреност, която в много случаи се оказва много по - важна за сигурността за пътниците, отколкото тежката броня. Към предимствата на новият автомобил се прибавя и относително ниската му цена и бързото време за доставка, тъй като BMW 540i Protection е първият автомобил, които слиза от конвейра заедно със стандартните си събратя. За разлика от познатите досега автомобли с повишена защита, които се произвеждат по поръчка от специализирани фирми, Protection се сглобоява в заводите на BMW, носи заводската гаранция на прооиводителя и се предлага в дилърската му мрежа.
Използваната в армировката тъкан от армирани влакна е изключително тънка и лека, но позволява ефикасната защита от проникване на куршуми и други нежелани предмети, с която се характеризират високолегираните стоманени плочи. Лекотата и ефективността е търсена и при остъкляването - разработеното от BMW бронирано стъкло с малка дебелина, което трудно може да бъде различено от обикновеното дори и от специалист. В резултат от тази "диета" Protection, който е снабден със стандартният за модела 540 двигател, не отстъпва по нищо на серийният си събрат - ускорението от 0 - 100 км/ч с автоматична предавателна кутия Steptronic се извършва за 6,9 сек (нормалното 540 изпълнява тази дисциплина за 6,5 сек.), максималната срокост остава 250 км/ч, а разходът на гориво в сравнение със стандартната версия се увеличава само с 0,2 л.

На снимките: Пътническият отсек е осигуре със защита от армидни плочи, поставени във вратите, тавана и преградните стени зад двигателя и задните седалки. Всички прозорци на автомобила са изработени от бронирано стъкло.
Водачът на Protection разполага с разговорна уредба, която прави комуникациите с външният свят възможни без отваряне на бронираните стъкла.
Специалната конструкция на колелата, осигурена срещу прострелване, се предлага като опция.
BMW организира и специален курс за поведение и управление на автомобила в критични ситуации за водачите на Protection"[/i]

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 11 Фев 2005, 11:35

Много интересно, чел съм го преди доста време, но ми беше интересно, мерси:)
No bling at the Ring

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Бургас
Кара: много
Мечтае да кара: винаги

Мнение от Инаф » 12 Мар 2005, 23:19

Все още не е излязъл никакъв Протекшън от поточните линии за модела Е 60.
Но мисля,че скоро ще има,БМВ не биха пропуснали да направят тази успешна стъпка станала вече традиция.
Е 28 имаше такова изпълнение на 525и,с пушка в тавана и т.н.,но не с това име.
E60 ///M5 is the ultimate BMW.

..."The second race saw one of Andy Priaulx’s famous solo escapes from the pole position on the reverse grid."

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook