Реален пробег км. Как да го познаем?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Реален пробег км. Как да го познаем?

Мнение от ICE » 18 Яну 2005, 17:26

Колеги, мисля че един от най-големите проблеми, с които се сблъскваме в днешно време е заблудата, в която се опитват да ни "хвърлят" т.нар. продавачи на нашата любима марка.
Та въпросът ми е:
"Как бихме могли да познаем реалните км" на колата, която сме си харесали? За съжаление това вече се наблюдава и в Германия, което означава, че измамата цари навсякъде.
Дайте някакво полезно инфо по въпроса. Благодаря.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 18 Яну 2005, 17:48

Аз като взимах мойта на километража пишеше 134000км, карам я в Д.Кур за проверка на бордовака и прочее и онези без въобще да съм питал ми изтърсиха, че километрите са 234000. Как са познали незнам.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 18 Яну 2005, 17:56

Tук, добре (но не съвсем)! Ще я вземеш от познат, ще разпиташ за колата, за собственика, пази ли я, грижи ли се за нея, как я поддържа и т.н. Ама, кото идем до Германия-та за количка и к'во? Ще вземеш някоя "котка в чувал"!!! Пък и вече продавачите (зад граница) са толкова отворени, че и в сервиз да идеш, пак може да бъдеш излъган. :mhihi:

drift master
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 5.11.2003
Местоположение: София

Мнение от stjoker » 18 Яну 2005, 18:05

If today was perfect, there would be no need for tomorrow!
Изображение

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 19 Яну 2005, 16:15

на тези които имат "Memory"-фунгция във ключа, може да се установят истинските километри защото са записани във ключа безвъзвратно! В Дару имат един уред, в който се вмъква ключа и излизат долните гащи на колата! На другите, като мене, могат да се надяват да не са пипани ...

Как ще разберете дали имате "Memory"-фунгция? Ако колата е след 98 год. или можете с ключа да си настроите примерно седалките, огледалата и т.н.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 19 Яну 2005, 16:38

stjoker, благодаря ти за темата (също е много вярна) :bchug: , но CheGevara ми схвана идеята по-точно. Мислех си за някакви скрити менюта, тайни кодове и софуер, с който да може да се прочете това инфо. Примерно, отиваш в Германия за кола, но с лаптоп и съответния софтуер + конектори и т.н. Закачаш, четеш и разбираш каква е истината. В този ред на мисли...... :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 19 Яну 2005, 17:17

в този ред на мисли аз като компютърен техник мога да кажа ,че ако някой друг е закачил преди теб лаптоп с подходящия софтуер ,и си е свършил работата както трябва ,нищо няма да разбереш ... но винаги може да се купи кола с вдъхваща доверие сервизна книжка например (аз имам :mhihi: ) или да съди по някои безпогрешни вторични белези както е писал Алекс в линкнатата тема.но въпреки всичко покупката на кола втора употреба си е една лотария ,щото тя може и на малко километри да е и пак да е скапана ,и обратно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Мнение от Фидел Кастро » 22 Яну 2005, 18:40

Само един е начинът, както посочват Алекс и Алекси: Т нар. "Вторични белези". Не забравяйте, че БМВ е направено от изключително качествени материали и за слабозапознат разлика от 120-150 хил. км е невидима, но опитен търговец усеща и 20 хил. км. Аз с такъв си избирах колата в Белгия и му свалям шапка за кучешкия нюх. :shock: :shock: После според модела има белези, които подтвърждават километрите, но на автопазара Вие нямате достъп до тази възможност. Всичко донякъде все пак си е лотария. :roll: :roll: :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 22 Яну 2005, 18:54

Има начин-таблото се закача и в Дару същи го правят!
То си помни какво е тормозено! :mhihi:
А сам да ги видиш-трудно маи :D

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 22 Яну 2005, 18:57

според БМВ, в ключа на моделите след 99 год. има интегриран чип, който НЕ МОЖЕ да се манипулира. При всяко запалване се прибавят разликата в километрите и то САМО в положителна посока. Аз видях със собствените си очи уреда с който чипа в ключа се чете. Според мене Туртурело требва да има такъв в жапката :mhihi:

Софтуера на колата (дори и на Е60) се манипулира без проблем на който и да е модел! Въпреки че на Е60 километрите са записани в 8 управляващи устройства, които трябва да се манипулират (цена в ГЕР ~600 ЕUR). За Е39 цената тук е 100 EUR, в БГ-Студ.Град е 60 лв. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Мнение от Фидел Кастро » 22 Яну 2005, 21:47

CheGevara написа:според БМВ, в ключа на моделите след 99 год. има интегриран чип, който НЕ МОЖЕ да се манипулира. При всяко запалване се прибавят разликата в километрите и то САМО в положителна посока. Аз видях със собствените си очи уреда с който чипа в ключа се чете. Според мене Туртурело требва да има такъв в жапката :mhihi:

Софтуера на колата (дори и на Е60) се манипулира без проблем на който и да е модел! Въпреки че на Е60 километрите са записани в 8 управляващи устройства, които трябва да се манипулират (цена в ГЕР ~600 ЕUR). За Е39 цената тук е 100 EUR, в БГ-Студ.Град е 60 лв. :mhihi:

Жоро и аз искам да е така, както пишеш, но за съжаление мошениците май са по-изобретателни от нас. Освен това си наемат и "къртици" в централите на автоконцерните. ;) ;) ;)
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook