Е39 - 525Д или 525ТДС?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 07 Мар 2005, 19:14

има шанс.... днес на горубляне 30 хилки
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 07 Мар 2005, 19:19

Alexi написа:D e акцизен автомобил за разлика от TDS ,от там идва по голямата разлика в цената...

Акцизен е друг път, провери в митническия калкулатор. :idea:
http://auto.mitnica.com/index.php

Alexi написа:Инак по скромните ми лични наблюдения новото поколение дизели нямат нищо общо със старото и се доближават до динамика до бензина,макар че "късия" оборотомер внася известен дискомфорт...

По динамика, даааа
Alexi написа:...а TDS си е спъната машина по мое мнение :winky:

Е специалиииисти колкото щеш....
Попитай Lucky, той е с Е39 М52B20, aз пък съм с Е39М51 :idea: Нека той да ти обя'сни за к'во иде реч и колко съм спънат (от най-спънатите)

Turbo Pilot
Аватар
Мнения: 1628
Регистриран на: 8.07.2004
Местоположение: www.srautobg.com
Пол: Мъж
Кара: X5 F15 m50d,E30 TURBO
Мечтае да кара: Това което си карам

Мнение от Cobra » 07 Мар 2005, 20:17

Верно, аман от разбирачи бе. Ние като караме простите тдс-ки, те ония с 272-коня дизелите все много разбират, ама това е друга тема :mhihi:
Иначе - спор няма, 525д мотора е с неоспорими предимства,НО ако е до мое мнение разликата Не е 6-7 а 10,000!!!! А ако аз ги давам 10к са доста парии ПАК :D ще си взема тдс с 3 ще го направя още ПО-бавен и с 7 ще си инвестирам другаде,но като гледам при теб как са нещата-кажи на мама и тате че 525д е ЕДИНСТВЕНИЯ избор и животоспасяващ лек за теб! 8)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 08 Мар 2005, 11:23

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 12.01.2005
Местоположение: Sofia

...

Мнение от Boce » 10 Мар 2005, 2:10

Според мене м/у Д и ТДС единствена и съществена разлика са праите..Естествено че ако имаш 7 бона от горе ще вземеш Д, ама ако не са ти излищни си карай ТДС... Нали знаете, всичко хубаво е скъпо - в което съм се обедил... А според мен е най-добре да си земеш 725ТДС или съответно 730Д, поне аз така бих направил...
Относно Аlexi - не се подигравай с ТДС нищо че е стар бензикните до 2.0 едва ли ще го бият??? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 10 Мар 2005, 8:54

Ехее, не съм се подигравал, този двигател отдавна е спечелил уважението ми, но основното му предназначене е съчетание на икономичност и що годе динамика... Нали се сещате, че единственото преимущество на дизела пред бензина е по евтиното придвижване...

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 11 Мар 2005, 3:18

Alexi написа:Ехее, не съм се подигравал, този двигател отдавна е спечелил уважението ми, но основното му предназначене е съчетание на икономичност и що годе динамика... Нали се сещате, че единственото преимущество на дизела пред бензина е по-евтиното придвижване...

Освен "по-евтиното придвижване" и крайната (средна) скорост също е фактор, която специално в БГ условията не позволява да надхвърли повече от 200 км/ч (аз поне не бих поддържал по-висока скорост по нашата магистрала , София-Чирпан примерно)... :arrow: Така че и на крайна (средна) скорост TDS-а не отстъпва... :arrow: Оттук следват само + (положителни) изводи за този автомобил в комплект с този двигател (М51). :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 12.01.2005
Местоположение: Sofia

..

Мнение от Boce » 12 Мар 2005, 2:44

ICE написа:
Alexi написа:Ехее, не съм се подигравал, този двигател отдавна е спечелил уважението ми, но основното му предназначене е съчетание на икономичност и що годе динамика... Нали се сещате, че единственото преимущество на дизела пред бензина е по-евтиното придвижване...

Освен "по-евтиното придвижване" и крайната (средна) скорост също е фактор, която специално в БГ условията не позволява да надхвърли повече от 200 км/ч (аз поне не бих поддържал по-висока скорост по нашата магистрала , София-Чирпан примерно)... :arrow: Така че и на крайна (средна) скорост TDS-а не отстъпва... :arrow: Оттук следват само + (положителни) изводи за този автомобил в комплект с този двигател (М51). :idea:


:yes: :yes: :bowdown: ТДС - RULEZ !!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 16 Мар 2005, 12:17

Хубавото си е хубаво, но не са само7- 10- те хиляди повече. После направете справка - една дюза колко струва 800 лв, само едната без работа . Еми 6 колко струват? Другото което е, една и съща кола караш а застраховката примерно ти е с 1000 лв повече на година.
ЕХ калкулатора разбива мечтите на хората.......
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2005, 15:23

Е, дюзи, инжекции.. какво да ги смяташ, то си е до късмет..
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 16 Мар 2005, 19:09

Има една много хубава приказка: "Хубавата к**ва, е скъпа к**ва". Та в този ред на мисли, ако ти се кара по-хубава и нова кола (и имаш възможност да си я купиш), няма да се замисляш над тези неща?! :idea: Щото по тази логика ще трябва да си купим коли, в които няма грам електроника, та да е просто и да не ти създава проблеми.... и т.н..... да не продължавам нататък. Всичко е строго индивидуално. Всеки избира сам за себе си! ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.05.2005
Местоположение: München
Кара: E39 2003 525i Touring

Re: ...

Мнение от Lexus » 13 Юни 2005, 3:05

Boce написа:Според мене м/у Д и ТДС единствена и съществена разлика са праите..Естествено че ако имаш 7 бона от горе ще вземеш Д, ама ако не са ти излищни си карай ТДС... Нали знаете, всичко хубаво е скъпо - в което съм се обедил... А според мен е най-добре да си земеш 725ТДС или съответно 730Д, поне аз така бих направил...
Относно Аlexi - не се подигравай с ТДС нищо че е стар бензикните до 2.0 едва ли ще го бият??? :mhihi:

Малко отварям стара тема, но все пак съм нов и искам да си драсна мнението....
Крал съм доста 725 ТДС и 525д искам да ви кажа, че разликата е огромна Д мотора е уникален еластичен и ти прави адския кеф да караш и да изпреварваш без да се притесняваш...тдс също е добър но е стар няма никаква база за сравнение...без да казвам, че каращите ТДС са loosers.....помислете ако имахте +10к лв. дали нямаше да карате Д вместо добрия стар тдс.
Да каже и колегата какво е купил или още не яде и чака резултата!
A1Automobile

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 14 Юни 2005, 10:19

Lexus, приятел, не се притеснявай да пишеш в темата. Нищо че е по-старичка, щом не е заключена, занчи всичко е ОК. ;)

Всичко това е много вярно, особено ако колата е със StepTronic (т.е. автоматик, един от противниците на които бях и аз :uups: ). Имах щастието да я карам 3-4 дни и....немам думи!!! :bowdown:

Доктор на БМВ науките
Аватар
Мнения: 1854
Регистриран на: 9.02.2004
Местоположение: В хасиенда на края на града
Пол: Мъж
Кара: 400 коня и едно магаре зад волана

Мнение от Vasilen » 14 Юни 2005, 13:42

ICE написа:Всичко това е много вярно, особено ако колата е със StepTronic (т.е. автоматик, един от противниците на които бях и аз :uups: ). Имах щастието да я карам 3-4 дни и....немам думи!!! :bowdown:

:mhihi: :mhihi: :mhihi: хубава е :mhihi: :mhihi: :mhihi: и не само колата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
May the BMW force be with you!

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 14 Юни 2005, 22:11

Vasilen написа:
ICE написа:Всичко това е много вярно, особено ако колата е със StepTronic (т.е. автоматик, един от противниците на които бях и аз :uups: ). Имах щастието да я карам 3-4 дни и....немам думи!!! :bowdown:

:mhihi: :mhihi: :mhihi: хубава е :mhihi: :mhihi: :mhihi: и не само колата :mhihi: :mhihi: :mhihi:


И аз съм на "същото разстояние" :mhihi: :mhihi: :mhihi: :shock: 8)
Много е буйна - 525D де :mhihi:

Георги Пенчев
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook