грешка в РС-то ... help

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

грешка в РС-то ... help

Мнение от CheGevara » 10 Мар 2005, 9:54

моля тези които имат приятели в Дару или Камор или познават някой от сервизните работници да попитат какво означава следната грешка прочетена от мойта кола:
215 Timeout CAN-Botschaft zum EGS
Fehlerhäufigkeit:4
Logistikzähler: 40

Abgasrelevanter Fehler
Fehler nach Entprellung abgespeichert
Fehler momentan vorhanden
sporadischer Fehler


мотора прекъсва от време на време ... и ако е на място просто изгасва, след което чак след около 30 сек. мога да го запаля ... иначе върти без да пали. Ако е студена проблема го НЯМА - само като загрее!

Грешката е прочетена със софт. на БМВ (INPA)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 11 Мар 2005, 3:29

:dunno: :dunno: :dunno: Сори брат, от Камор си пиша само с Туртурело, ама той едва ли ще може да каже. Веднъж го питах нещо за температурния датчик и той ми отговори, че не ги разбира тез работи, ма щял да пробва да пита някой от маханиците и така и си остана работата. :dunno: :dunno: :dunno:

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 11 Мар 2005, 10:12

абе то е ясно че ще се ходи при :) ... просто последния път като я оставих там за АБС датчика им казах така или иначе си плащам да ми прочетат грешките в РСто нека да проверят дали имам други грешки ... и те нищо не ми казаха.
От 1 седмица имам този проблем с прекъсването и реших да се обадя на един познат който ми прочете РСто и откри много грешки, които са били със сигурност и преди там ... Та във упр. устройство на мотора има само тази грешка и аз си мисля, че тя е много сериозна. После съм сигурен, че като отида при :) ще ми каже, че требва да се сменят хиляди работи., които струват пари. Като се замисля какво оставам в тукашния "Дару" ... :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.02.2005
Кара: Е39 525d

Мнение от ETW_You_ » 11 Мар 2005, 23:28

Е тези които ти прочетоха грешката не пробваха ли да я изчистят?или имат само четец?защото може да е стара грешка и да не ти сварши работа.и ги накарай да да я изчистят и да видят дали няма да се появи пак.още повече ако четеца не е със актуализиран софтуеър те ще хващат грешка на която кода нямя да отговаря ня реалния проблем!с очите сам си виждал как при скасана сонда четец хваща грешка в дебитомера.

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 12 Мар 2005, 1:05

ETW_You_ написа:Е тези които ти прочетоха грешката не пробваха ли да я изчистят?или имат само четец?защото може да е стара грешка и да не ти сварши работа.и ги накарай да да я изчистят и да видят дали няма да се появи пак.още повече ако четеца не е със актуализиран софтуеър те ще хващат грешка на която кода нямя да отговаря ня реалния проблем!с очите сам си виждал как при скасана сонда четец хваща грешка в дебитомера.

грешката не може да се изчисти ... просто веднага се появява.
Моя приятел се обади и ми каза, че е питал и грешката означавала, че упр. устройство на скоростната кутия не се обажда :shock: ЕGS = Elektronische Getriebesteuerung
Обаче аз нямам автоматична скоростна кутия и би трябвало да нямам и такова устройство. Все пак може да си прав донякъде, защото програмката имаше в базата от данни само най-новите модели на БМВ. Както казах, Е39 седи в секцията "стари" модели и явно чете друг адрес от упр. устройство ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.02.2005
Кара: Е39 525d

Мнение от ETW_You_ » 13 Мар 2005, 14:36

Ако искаш отиваш в Дару и тьрсиш Пепи Томов,той е от монтьорите там.кажи му че те пращат на Лъчо от сервиза и му обясни проблема.диагностиката в момента е 40лв.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 13 Мар 2005, 16:38

ETW_You_ написа:Ако искаш отиваш в Дару и тьрсиш Пепи Томов,той е от монтьорите там.кажи му че те пращат на Лъчо от сервиза и му обясни проблема.диагностиката в момента е 40лв.

Ще му бъде малко трудно....да иде при Пепи...., освен, ако не вземе да докара майка си другата неделя... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ПП. Между другото това не е чак толкова лоша идея. CheGevara, ти какво ще кажеш :?:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook