Питане - Реглаж преден/заден мост - Кой сервиз?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Питане - Реглаж преден/заден мост - Кой сервиз?

Мнение от ICE » 25 Мар 2005, 19:47

Пускам темата във форум Е39, защото ме интересува вашето мнение (на собствениците на Е39, без да се обиждат другите).
Търсих, но не намерих задоволителни резултати.
В кой сервиз могат да ми направят грамотно реглаж преден мост. Интересуват ме мненията на тези, които лично са ходили и са доволни от обслужването (да работят чисто, внимателно, и да имат нова и добра техника! Ако могат да те посъветват за ъглите на сходимостта в зависимост от стила ти на каране /за целта трябва да знаят допуските в градусите/ би било прекрасно).
Предварително благодаря на всички за мненията.

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 26 Мар 2005, 14:02

Отиваш в СБА "Младост',там ще намериш човека,който прави реглажите - на възраст е ,с бяла коса.Просто е виртуоз !!! Работи с "канапи",но това въобще да не те притеснява ! Целия си живот се е занимавал с това,както и със състезания,като механик.Имай ми доверие :D

Георги Пенчев
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 28 Мар 2005, 10:51

Аз съм ходил два пъти във Фулда център на Симеоновско шосе.
Преди първото ходене ми носеше леко на дясно, казах на човека и от тогава никакви грижи. Ходя след всяка смяна на гуми. По 20 пари е. Освен това си седиш до колата и гледаш какво правят, получаваш разпечатка със стойностите по каталог и това което са ти направили с дата час номер на кола и т.н. Тази седмица отивам пак щото сложих летните гумета.
ПП. Във Фулда са с лазери и компютър с база данни от производителите на всеки автомобил. :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 12.01.2005
Местоположение: Sofia

.

Мнение от Boce » 28 Мар 2005, 16:50

Lucky написа:Аз съм ходил два пъти във Фулда център на Симеоновско шосе.
Преди първото ходене ми носеше леко на дясно, казах на човека и от тогава никакви грижи. Ходя след всяка смяна на гуми. По 20 пари е. Освен това си седиш до колата и гледаш какво правят, получаваш разпечатка със стойностите по каталог и това което са ти направили с дата час номер на кола и т.н. Тази седмица отивам пак щото сложих летните гумета.
ПП. Във Фулда са с лазери и компютър с база данни от производителите на всеки автомобил. :idea:

И аз съм чувал добри отзиви за там..

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 29 Мар 2005, 17:50

Ок, дотук имаме следните предложения:
1. СБА "Младост" - от Penchev
2. Фулда център на Симеоновско шосе - от Lucky
Други предложения?

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 29 Мар 2005, 22:05

И аз ходех във Fulda-та на "Симеоновско шосе".Но след като миналата година след две последователни ходения и моления да ми оправят предницата а те така и така ми казваха "всичко е направено",майсторът ми ме заведе при човека за когото говоря.Той не работи с такава скъпа и модерна техника,от което в първият момент бях леко притеснен.Да,но след неговата намеса освен че всичко се оправи,дори и волана ми се центрира :!: Бяхме го зацепили с някой шлиц на някаде ...

P.S. Митко се казва,0889 309 791

Георги Пенчев
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 25 Апр 2005, 19:14

Значи да споделя малко впечатления:
1. Ходих във Фулда и след реглажа колата остана да си "дърпа" надясно. Казаха - криви джанти, лоши гуми, а аз за 3 мин, като F1, отскочих до Danini, ама всичко си е ОК.... и се отказах.
2. Ходих и с Penchev при дядката. Седна в колата и каза дай клочовете. Помислих си, че ще върти геврека, за да види дали има луфт в рекйката или нещо такова, а той като запали и хайде на полигона да се вози (проверяваше нещо човека), ама ей така както си беше с омаслените ръце и мръсен гащеризон. Полудях да знаете!!! След което я вкара на рампата :idea: , ама как да я вдигне, че нещо не сложи основите на предните колела (явно винаги ги проуска/слага следварително), та заби една желязна тръба D=10см направо на картера....и след като видях, че му липсват накрайниците на главите (които се монтират на гумите - предните) и стърчат някакви шпилки/резби без въпросните специфични завършващи като куки клиновидни накрайници..... и след като ми надра джантите, просто си взех колата и си тръгнах.
Та, още търся свестен сервиз, в който да ми направят нормален реглаж, без да разрушат и съсипят нещо друго по колата. :help:

1 9 1 4
Аватар
Мнения: 230
Регистриран на: 12.01.2005
Пол: Мъж
Кара: e30

Мнение от agopsi » 26 Апр 2005, 13:18

ходи на дървеница на кръговото където въртят селските рейсове.там няма проблем.дори шефа има едно е38.бачкаT с модерни комп :lol: винаги има коли при тях.
!!!BLUE POWER !!! BMW POWER !!!
======================

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 01 Май 2005, 19:09

Благодаря ти за предложението. Има още едно предложение от IvanchoG за един майстор в Перник. А аз пък се сетих и за сервиз Друмник. Ще ги проверим, пък да видим какво ще се случи, след което всички впечатления ще споделя с вас. :yes:

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 01 Май 2005, 19:26

Ако искаш иди и до ХЕЕД 91, така и така трябва да сменяш главината, таман всичко наведнъж. Аз вчера ходих да ми проверят окачването и да ми регулират фаровете (милите светеха всеки на различна посока) и съм доволен.
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 01 Май 2005, 19:31

TheBoss написа:Ако искаш иди и до ХЕЕД 91, така и така трябва да сменяш главината, таман всичко наведнъж. Аз вчера ходих да ми проверят окачването и да ми регулират фаровете (милите светеха всеки на различна посока) и съм доволен.

Ставаа.

ПП. Верният отговор е ДаруКар!!! :shock:
Мдааа, след много ходения по мъките, само там ми направиха нормален реглаж...за скромните 100 лв! :confused:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook