Автоматични скорости, питанка.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.03.2005

Автоматични скорости, питанка.

Мнение от Хунта » 25 Юли 2005, 10:43

Здравейте колеги,
от скоро съм горд собственик на един е39 touring от 99та година, който е с автоматична скоростна кутия. Мислех си, че знам какво означават позициите на скоростния лост, но се оказа, че съвсем съм далеч от истината. Та въпроса ми е към тези които познават и са ползвали такава скоростна кутия да ми помогнат да разбера какво означават и правят различните позиции. Кутията не е типтроник и има следните позиции P,R,N,S,2,3. Първите 4 са ясни въпроса е по конкретно към последните 3 а имено S,2,3.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 25 Юли 2005, 11:19

"S" - спортен режим, а другите на които има цифри означава че скъсяваш предавките. Пример: когато спускаш да кажем "Петрохан" и си само на спирачка ще запалиш накладките с автоматика, а когато включиш на "3" колата ти минава в режим с 3 предавки за движение на пред и съответно когато си с 40км/ч на "D" по енерция то на "2" ти си в обороти или казано по иначе тябва да държиш газта, а без газ все едно пускаш на скорост и така не е нужно да дуржиш спирачката постоянно пробвай го ако искаш някой път на някое нанадолнище. И още нещо предавките "s", "3", "2" могат да се включват в движение (без натискане на спирачката защото и такова питане имах), но другите като "задна" и "паркинг" не си го и помисляй даже!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.03.2005

Мнение от Хунта » 25 Юли 2005, 12:14

Мисля, че това даде напълно задоволителен отговор на питането ми. Благодаря много на Kris. За "задна" и "паркинг" занам :) просто това 2 и 3 не ми беше твърде ясно. Макари аз да предполагах нещо подобно, просто нем ожех да си дам ясно обяснение. Благодаря отново.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook