Мразя "нивомат" ,защото имам проблем голем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мразя "нивомат" ,защото имам проблем голем

Мнение от МАЧКАТОР » 29 Юли 2005, 21:48

Имам един супер смешен праблам :shock: Начи моята ладия е с нивомат(каквото и да значи тва), та значи при по-рязко потегляне, или по-така завой тая мания ми светва на дисплея и неще да гасне :confused:Спирам, гася мАтора и паля отново и тогава загасва(до следващото по-така тръгване) :lol: Едни пичове ми сложиха малко озвучение отзад(нищо кой знае какво) и от тогава май ми се появи тая "ситуация" :shock: Аз се занимавам с коли и проверих цялата инсталация и разни там маркученца, всичко си е по местата, ама понеже нищо не отбирам от явлението "нивомат" и искам съвет ,или препоръка за сервиз :help: (не искам да чувам за дару кар, не заради цените, а просто, абе няма значение)
Та пичове ще ви бъда много благодарен, ако можете да помогнете с нещо на един нуждаещ се :)

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 30 Юли 2005, 20:09

Евентуално Penchev, ако може да ти е полезен (..и за сервиз)?!... :roll:
ПП. Ще му драсна два реда, пък да видим!

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 30 Юли 2005, 23:02

Колега,какво общо има нивомат-а с контроните уреди по таблото ?
Коя лампа ти светва ?

Първия въпрос ти го задавам така,защото това е една затворена система :arrow: казанче за хидравлична течност :arrow: помпа за налягане на течноста в амортесорите :arrow: лостов механизъм,закачен за стабилизиращата щанга на задния мост,следящ нивото на натоварване върху задницата :arrow: амортесора 2 бр. :!:
Моят автомобил няма никакви електрически инсталации към системата на ниво-регулатора :idea:

Не вярвам и твоят да има :roll:

Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 31 Юли 2005, 9:41

Penchev написа:Колега,какво общо има нивомат-а с контроните уреди по таблото ?
Коя лампа ти светва ?

Първия въпрос ти го задавам така,защото това е една затворена система :arrow: казанче за хидравлична течност :arrow: помпа за налягане на течноста в амортесорите :arrow: лостов механизъм,закачен за стабилизиращата щанга на задния мост,следящ нивото на натоварване върху задницата :arrow: амортесора 2 бр. :!:
Моят автомобил няма никакви електрически инсталации към системата на ниво-регулатора :idea:

Не вярвам и твоят да има :roll:

Георги Пенчев
Пич моята кола нивоматът й не е като на Е34 на амортесьорите, въпросните амортесьори са си нормални, обаче нямам пружини ,а възд.възглавници, като на икарус-те ми регулират задницата :idea: :D Има една ситема от маркучи и разпределители, от която излизат около 15-20кабела, въпросните маркучи влизат във възд.възглавници :roll: А на таблото пък имам "чек лампа" за тая "екстра" :idea: Са пак ще разглобя отзад да видя "ко стаа" :roll:


П.С. :arrow: онзи юзър Явор ми даде много ценен съвет :arrow: да изкъря въпросната лампа :mhihi:
Последна промяна МАЧКАТОР на 31 Юли 2005, 9:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 31 Юли 2005, 9:41

ICE написа:Евентуално Penchev, ако може да ти е полезен (..и за сервиз)?!... :roll:
ПП. Ще му драсна два реда, пък да видим!
Благодаря ти ;)

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 31 Юли 2005, 9:54

Съжалявам,че не мога да ти помогна :(
Явно системата е съвсем друга при Е39 ....

Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 31 Юли 2005, 10:01

Penchev написа:Съжалявам,че не мога да ти помогна :(
Явно системата е съвсем друга при Е39 ....

Георги Пенчев
Знаех си ,че не трябва да си копувам комби :(
Благодаря ти за вниманието :arrow: аз отивам да обърна особенно внимание на тая гад:lol:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 31 Юли 2005, 10:14

Виж вариянт-а за Е-bay,ако нещо недай си боже е изфирясало ....
Имаш отзад два датчика за нивото,отляво и отдясно за двете сфери,да не би от тях да е :roll:

Напиши,какъв е проблема своевременно :!:

Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 31 Юли 2005, 14:08

Penchev написа:Виж вариянт-а за Е-bay,ако нещо недай си боже е изфирясало ....
Имаш отзад два датчика за нивото,отляво и отдясно за двете сфери,да не би от тях да е :roll:

Напиши,какъв е проблема своевременно :!:

Георги Пенчев
Изкъртих всичко.........Под резервната гума имам компресор и разпределителни клапани за въздух :shock: От там излизат тръбичките и заминават към възд.възглавници(между лявата и дясната възглавница има голям шлаух за изравняване на наляганията при завой, ебати интересното ми стана).Та от тая мания излизат кабели за централното захранване и о(у)правляващи кабели към някаква съмнителна кутийка(кой знае кви пари струва тва нещо, щото изглежда като изпадало от СТАРТРЕК :lol: )Гледах, гледах-абе всичко си работи, сядам (116кила съм) и компресорът почва да изравнява нивото, после ставам и клапанът си изпуска въздух точно колкото трябва, абе онези дето ми сложиха музиката ще ги изнасиля в Понеделник :shock: Най-лошото е, че мой мн.близък е собственик на Бош-сервиз "Юве" и като го закачваме на диагностика ми изписва ,че ГРЕШКИ НЯМА, само, че е свалян акумо(у)латора, което ме навежда на мисълта ,че се губи захранването, ама точно къде незнам, щото и т'ва проверих - от помпата, през релетата, през бушона до акумолатора, всичко е изрядно :confused: Са ще излизам , и ако пак светне чекът ще влезна при музикантите с все вратата утре :evil:


П.С.-датчиците не ги намерих :uups:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 31 Юли 2005, 18:55

На Юли тестера,доколкото знам може да тества само ABS и AIRBAG,като onboard системи.Както казваш след изключване на захранването,вероятно се е получила някаква грешка ...

Иво (ICE),моля те виж в TIS какво е точно това и къде е разположено :arrow: 37141092396
Опитвам да му намеря цената в ДАРУ,но в момента нещо сайта неще да работи :roll:

Георги Пенчев
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 31 Юли 2005, 19:06

МАЧКАТОР написа:
Penchev написа:Виж вариянт-а за Е-bay,ако нещо недай си боже е изфирясало ....
Имаш отзад два датчика за нивото,отляво и отдясно за двете сфери,да не би от тях да е :roll:

Напиши,какъв е проблема своевременно :!:

Георги Пенчев
Изкъртих всичко.........Под резервната гума имам компресор и разпределителни клапани за въздух :shock: От там излизат тръбичките и заминават към възд.възглавници(между лявата и дясната възглавница има голям шлаух за изравняване на наляганията при завой, ебати интересното ми стана)Та от тая мания изилзат кабели за централното захранване и оправляващи кабели към някаква съмнителна кутийка(кой знае кви пари струва тва нещо, щото изглежда като изпадало от СТАРТРЕК :lol: )Гледах, гледах-абе всичко си работи, сядам(116кила съм) и компресорът почва да изравнява нивото, после ставам и клапанът си изпуска въздух точно колкото трябва, абе онези дето ми сложиха музиката ще ги изнасиля в Понеделник :shock: Най-лошото е ,че мой мн.близък е собственик на Бош-сервиз "Юве" и като го закачваме на диагностика ми изписва ,че ГРЕШКИ НЯМА, само ,че е свалян акумолатора, което ме навежда на мисълта ,че се губи захранването, ама точно къде незнам, щото и тва проверих-от помпата, през релетата, през бушона до акумолатора всичко е изрядно :confused: Са ще излизам , и ако пак светне чекът ще влезна при музикантите с все вратата утре :evil:


П.С.-датчиците не ги намерих :uups:
Бате и ти се увърте у приключение а? :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 01 Авг 2005, 0:10

Пак ми свети чекът , някой ще бъде наебан :evil:
Сутринта ще закарат колата за диагностика в Дару-лайнар ,и ако се окаже монтажен проблем на озвучението никой няма да може да ме спре да пребия един отворен мангал, който се рови в багажника ми :evil: :shock: Писна ми от лайнари, тоя ще е 2-рият напляскан :shock: Ебати и услугите, ебати и чудото, ще бракувам някой :evil:


П.С.-благодаря на всички за съдействието ;)

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 01 Авг 2005, 4:16

МАЧКАТОР написа:...;)


А ти нинджа ли си???
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Мнение от МАЧКАТОР » 01 Авг 2005, 8:32

X-citer написа:
МАЧКАТОР написа:...;)


А ти нинджа ли си???
ДА,а ТИ :?:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1619
Регистриран на: 10.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520 '97, E3 2500 '69
Мечтае да кара: 5GT 535i

Мнение от Lucky » 01 Авг 2005, 10:51

Part Cross-reference
Part 37141092396 (AIR SUPPLY CONTROL UNIT) was found on the following vehicles:


E39: Details on E39
E39 520d SEDAN, Euro
E39 520i SEDAN, Euro
E39 523i SEDAN, Euro
E39 525d SEDAN, Euro
E39 525i SEDAN, Euro
E39 525td SEDAN, Euro
E39 525tds SEDAN, Euro
E39 528i SEDAN, Euro
E39 530d SEDAN, Euro
E39 530i SEDAN, Euro
E39 535i SEDAN, Euro
E39 540i SEDAN, Euro
E39 520d TOURING, Euro
E39 520i TOURING, Euro
E39 523i TOURING, Euro
E39 525d TOURING, Euro
E39 525i TOURING, Euro
E39 525tds TOURING, Euro
E39 528i TOURING, Euro
E39 530d TOURING, Euro
E39 530i TOURING, Euro
E39 540i TOURING, Euro


E53: Details on E53
E53 X5 3.0d SUV, Euro
E53 X5 3.0i SUV, Euro
E53 X5 4.4i SUV, Euro
E53 X5 4.6is SUV, Euro

е това е въпросния номер
с цена 233.76

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook