bmw tds '96 губи обороти/мощност

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 2.08.2005
Местоположение: София/Априлци
Пол: Мъж

bmw tds '96 губи обороти/мощност

Мнение от Izzo » 02 Авг 2005, 14:29

Пичове, карам BMW 525 tds Touring 1996. Колата си е беше ОК доскоро, но парво имаше проблем със запалването, когато е топла. Оказа се, че ел. мотора на помпата в резорвоара се беше прецакал. Купих нов - смених го и палането се подобри. Но пак пали малко по трудно, когато е топъл двигателя.

Но междувременно ми се появи друг проблем. Преди колата я настъпвах здраво 180 -190 км/ч. Но отскоро почна да ми губи обороти, особено при изкачване. Смъквам на по-ниски предавки, за да дигна оборотите, но слаба работа. Направо побеснявам. да не говорим, че на равно в момента се задоволявам сас 130-140. Сякаш има няква грешка в електрониката? знам ли? Турбо? Горивно-нагнетателна помпа? Неква идея?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Re: bmw tds '96 губи обороти/мощност

Мнение от МАЧКАТОР » 02 Авг 2005, 14:38

Izzo написа:Пичове, карам BMW 525 tds Touring 1996. Колата си е беше ОК доскоро, но парво имаше проблем със запалването, когато е топла. Оказа се, че ел. мотора на помпата в резорвоара се беше прецакал. Купих нов - смених го и палането се подобри. Но пак пали малко по трудно, когато е топъл двигателя.

Но междувременно ми се появи друг проблем. Преди колата я настъпвах здраво 180 -190 км/ч. Но отскоро почна да ми губи обороти, особено при изкачване. Смъквам на по-ниски предавки, за да дигна оборотите, но слаба работа. Направо побеснявам. да не говорим, че на равно в момента се задоволявам сас 130-140. Сякаш има няква грешка в електрониката? знам ли? Турбо? Горивно-нагнетателна помпа? Неква идея?
0898 642 040-търсиш Веско и казваш ,че от името на Любо с климатиците се обаждаш и си казваш болките, той ще ти помогне ;)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook