Лампата на маслото свети.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Лампата на маслото свети.

Мнение от Bobaka » 20 Сеп 2005, 9:22

Здравейте,преди около месец си взех една 520 с Ванос и сега когато колата работи на празен ход или когато се тръгва с по -ниски обороти премигва лампата на маслото. Някой знае ли какав може да е проблема.Един приятел ми каза че е май Ваноса . А тази работа хич не ми е ясна. Моля Ви ако някой наистина може да даде точна диагноза.
И Батето е бил трезвен някога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: тук-там

Re: Лампата на маслото свети.

Мнение от МАЧКАТОР » 20 Сеп 2005, 13:15

Bobaka написа:Здравейте,преди около месец си взеь една 520 с Ванос и сега когато колата работи на празен ход или когато се тръгва с по -ниски обороти премигва лампата на маслото.Някой знае ли какав може да е проблема.Един приятел ми каза че е май Ваноса . А тази работа хич не ми е ясна. Моля Ви ако някой наистина може да даде точна диагноза.
Сложи по-гъсто масло

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 26.12.2004
Местоположение: гр.София

Мнение от VALIO_P » 21 Сеп 2005, 13:13

Кажи първо кога е сменяно маслото и какво е то. А също какъв и кога е сменян масления филтър
Провери и датчика за налягане на маслото и кажи на колко км. е автомобила и всичко друго по двг в ред ли е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 21.05.2004
Местоположение: gr Sofia

Мнение от Bobaka » 21 Сеп 2005, 14:19

Колата е в перфектно състояние маслото е на 2000км.Кастрол 10W40
И Батето е бил трезвен някога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 26.12.2004
Местоположение: гр.София

Мнение от VALIO_P » 21 Сеп 2005, 15:50

Според мен вероянти по-елементарни причини могат да бъдат: фалшив маслен филтър, дефектирал датчик на налягането, проблем с маслената помпа. Може да ти помогне и измерване налягането на маслото в спец. сервиз. Ако това не помогне :( :( :(

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook