Смяна на въздушни възглавници с пружини.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.09.2009

Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от stilian79 » 12 Яну 2011, 15:48

Здравеейте! Имам един проблем с моята баварка.Колата е 525 тдс комби въздушни възглавници.Преди около месец ми гръмна едната.Може ли да се сложат пружини ,и трябва ли да се преправя или ще си паснат стандартно от друга баварка.Ако ги е сменял някой моля да пише как се сменят и като пари колко излиза.Благодаря предварително!! :banghead: :banghead: :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 523i Touring

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от ERNEST » 12 Яну 2011, 21:16

не си ли искаш комфорта на въздушното окачване? по-добре си смени само възглавницата втора употреба и заспиваш
Във Форума на ФОРД има 2 теми - ПРОБЛЕМИ и ПРОДАВА!!!

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи
Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо
При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от turbo » 12 Яну 2011, 21:45

Е, че то пък има ли комфорт във въздушното окачване?
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от kamendc » 14 Яну 2011, 14:39

не е приятно колега, ама даваш 380 лева за нова и караш. аз така направих лятото.
можеш да вземеш стара, ама... я кара до другото лято, я не. и като се спука на път за морето например (като мен) ще съжалиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.09.2009

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от stilian79 » 29 Яну 2011, 12:32

stilian79 написа:Здравеейте! Имам един проблем с моята баварка.Колата е 525 тдс комби въздушни възглавници.Преди около месец ми гръмна едната.Може ли да се сложат пружини ,и трябва ли да се преправя или ще си паснат стандартно от друга баварка.Ако ги е сменял някой моля да пише как се сменят и като пари колко излиза.Благодаря предварително!! :banghead: :banghead: :banghead:
Така е наистина е по добре да се смени с нова. Но сега сменяш едната срещу 400 лв и след ден два гарми другата и пак проблем. И затова ме интерисува дали изобщто става да се подмени с пружини и да си решиш проблема . Моля все пак някои ако го е правил нека ми пише как става и колко ще ми струва. Благодаря!!!!!! :help: :help: :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от tiho_madjarov » 31 Авг 2013, 16:43

Колеги някой правил ли е тази процедура със замяната на въздушните възглавници с пружини? Знаете ли какво точно трябва да се преправи за да станат нещата. И другия ми въпрос е как да разбера дали ми е спукана възглавницата.Сега в момента компресова се чува почти на всяка неравност или завой,ясно е ,че някоя възглавница изпуща,но как да разбера коя е.Колата не стои наклонена на никъде права си е като я гледам отзад. :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от turbo » 31 Авг 2013, 22:39

По принцип не е невъзможно да се смени едната, НО...
На едно 530d след сменяне на едната възглавница и запалване на колата, тя се вдигна ОК. Проблемът дойде при оглед на канала, за да се види дали всичко е наред... Е те тогава гръмна тази дето не беше сменяна :shock: Добре, че на момчето му нямаше нищо.
Мисълта ми е, че много трябва да се внимава с тея възглавници и реално стара възглавница си изглежда наистина зле. Ако се сменят с втора употреба трябва добре да се прецени дали си струва.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от tiho_madjarov » 01 Сеп 2013, 20:32

Какви са признаците на спукана или издишаща възглавница.Светва ли някаква лампа или колата се накланя,какво точно става.При мен единствено компресора се чува през 10 сек да помпи,на неравности дори и малки,даже и на завои тука из града пак помпи.Това ме навежда на мисълта,че някоя възглавница изпуща,но се чудя коя.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от turbo » 02 Сеп 2013, 9:49

Като я оставиш на равно и на другия ден трябва да е виснала от едната страна или от двете.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от tiho_madjarov » 02 Сеп 2013, 12:17

Оставям я дори 2-3 дни и не висва никъде,нито от едната страна,нито от двете.А компресора помпи през 10 сек и на неравности също.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 520
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: M52

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от toshkobmwf10 » 02 Сеп 2013, 12:41

колега виш дали компресора не ти е развален нещо , самата вазглавница се даржи на 1 болт в багажника има капаче към тях , а ако възглавницата е пукната или издиша ако я оставиш за един ден ще висне и ще се забележи , а да се сложат пружини е голяма играчка и изисква преправяне

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от Conqueror » 02 Сеп 2013, 18:44

сигурно издиша от някаде отиди на канал и ги погледни проблемната би трябвало да е нацепена като на стара цинганка петите http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=291345 ето ти една тема може да ти е полезна сещам се и за теми тук във форума но предполагам знаеш къде е търсачката :wave:

Един приятел на скоро попищя от възглавници на фордчето Уиндстар пратих го при един чичка от там си взе прожинки и вече 3 та година е с пружини не вярвам да е голяма философия и за е39 ката

разгледай и тази тема viewtopic.php?f=16&t=345054
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от gentata » 02 Сеп 2013, 20:02

Нормално е да се включва компресора от време на време. Просто системата гони разни зададени нива. Щом няма грешки и не свети лампата на таблото значи всичко си е наред. Колегата @hobotqnin май е правил тази процедура мисля. Това е предположение понеже темата, която е пуснал няма завършек т.е. не е споделил крайния резултат.
:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от tiho_madjarov » 16 Сеп 2013, 17:46

Здравейте колеги.Моля някой със здрави възглавници и изправен компресор,т.е. всичко по тази система му е наред,да сподели колко често трябва да помпи компресора при ненатоварена кола,например само с шофьора и пасажера,без никакъв багаж в багажника.И изобщо компресора чува ли се като помпи,защото ми казаха,че не трябва да го чувам въобще,а моя си бръмчи отзад точно като моторче(компресор). :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Смяна на въздушни възглавници с пружини.

Мнение от Conqueror » 16 Сеп 2013, 18:28

няма такъв филм да не го чуваш иначе зависи как и къде си спрял но е нормално да се пуска през сутрин две ако се катериш по бордюрите
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook