Проблем с аларма

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 03 Апр 2012, 19:42

Здравейте колеги,
днеска заключих колата, но при отключване копчето не реагира по никакъв начин и колата стои с активна аларма. Отключих с ключа, след като спре да пищи от самосебе си (аварийките мигат) докато не отворя врата не почва да пищи. Въпроса ми е как да я изключа засега ? Махнах бушона отзаде, който е за алармата, обаче тогава се разпищя още по-красиво :mhihi: Направо мисля да махна клемите за тая вечер, пък утре ще се води по сервизи ? :help: :confused: :) Батерията е сменяна - пък и предполагам ако е от нея няма да се "оправя" когато си поиска за известен период :roll: Все едно натискате друг ключ и нищо не става :censored: Оригиналната е, няма други монтирани аларми и не е имало.

Благодаря :bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проблем с аларма

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Апр 2012, 20:03

И при мен прави понякога такива номера, много рядко но го прави. Като ми го направи последния път се доближих до задната колонка и почнах от там да натискам и се оправи. Друг път пък просто натиснах отварянето на задния капак за да се "събуди" колата и след това тръгна. Нещо просто ми забива, не знам дали при теб е така но пробвай все пак :) Не изключвай и батерията, нищо че е сменяна! Имаш ли резервен ключ? Предполагам че не си с ромбовидния щом си сменял батерия :roll:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 03 Апр 2012, 20:10

Абсолютно идентично - все едно забива и ни приема, ни предава :lol: Не е с ромбовидния и имам резервен, ама е на около 300км от мен :mhihi: където му е мястото де :lol: Не знам, само дано не се разпищи, че наистина ще махна клемите, а хич не ми се ще да го правя :confused: :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Re: Проблем с аларма

Мнение от NAPSTERS » 03 Апр 2012, 21:42

може да се кодира колата, ако не успееш да спреш алармата с дистанцонното на ключа, да се спира и пуска след като поставиш ключа в ключалката на вратата и завъртиш.аз имах проблем винаги когато спирам на гърба на съдебната палата, там ключа просто отказва...нито заключва,нито отключва. явно добри заглушители ползват :mhihi:
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с аларма

Мнение от spacepl » 03 Апр 2012, 22:35

Е да, може да се прекодира, но е силно НЕпрепоръчително. Някой като ти напъне ключалката и я превърти, ще ти изключи и алармата. Между другото и аз във понеделник в Плевен зад бившия кореком не можах да отключа 3-4 минути.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 03 Апр 2012, 23:03

Възможен е тоя вариянт, но не го предпочитам поради причината, която каза @spacepl :) Ако няма друг вариянт наистина, може и да склоня, но какви може да са причините за този изнервящ проблем? Дали в самия ключ или нещо по някой модул? :roll: То е ясно, че ще се иде да се погледне, но просто информативно питам :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 11.12.2011
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, E39 540i

Re: Проблем с аларма

Мнение от espressto » 04 Апр 2012, 6:11

Единия вариянт е както е казал колегата кофти (нови) батерии, ако е мнооого мръсна поне при мен пак се прави на модерна и трябва да съм близо до задното стъкло а може и GM модула да е почнал да дава фира :dunno: извади и клемите и я рестартирай и вярвам че ще се сети защо е станала кола :yes:
Последна промяна espressto на 04 Апр 2012, 18:38, променена общо 1 път
ИзображениеДобрите момчета отиват в рая, а лошите си карат бимите и ...... любимите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 04 Апр 2012, 18:20

И така,
днеска все едно не е имало изобщо проблем :lol: Нямам обяснение за отстраняването му.
Тая кола ще ме побърка. :mhihi:

:help: :lol:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем с аларма

Мнение от gentata » 05 Апр 2012, 19:37

Ако откачиш акумулатора когато е активирана алармата пак почва да свири, в сирената има акумулатор също.
Най-вероятно батерията на ключа прави номера независимо че е нова. Не се знае от кога е станала батерия тази батерия. Случвало ми се е чисто нова батерия да се разреди до 0V за два дена. Така че много зависи от батерията колко е читава а може и мястото където контактува батерията на платката да се е окислило.
:driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 05 Апр 2012, 20:21

Смених ги и тях колега :( Резултат - нулев.
Днеска пак ми направи същия номер. :confused: Като открия решение на проблема, ще пиша :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 06 Апр 2012, 15:46

Проблема е решен :lol: Колата си беше забравила ключа. Препрограмирахме го и няма никакви проблеми. :yes:
Новите батерии бяха менте. Трябва да дават около 3 волта напрежение. Новите едната даваше 2.98, а другата 0.14. Правете си сметката за оригиналните :lol: Върнах старите и ги премерихме - и двете на 3,07-3,10в. :yes:
:bchug:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 07 Апр 2012, 22:39

Колеги явно може да се окаже, че проблема не е в ключа, а някъде другаде. Днеска ми го направи пак тоя номер. Нямаше нищо необичайно. Заключих си я и след около 1 час не ръчи да се отключи повече :( :mhihi: От предния път бях видял как става препрограмирането на ключа и се получи, но след около час време пак същата история.. :( Иначе си дава на контакт, пали си - няма проблеми. Кой модул отговаря за алармата и възможно ли е да е тръгнал? :roll:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Проблем с аларма

Мнение от tsb_bg » 07 Апр 2012, 22:51

Паленето (имобилайзера) няма нищо общо с алармата и дистанционното на ключа. И да извадиш батерията пак ще пали
Провери платката в ключа да не е спукана, да няма прекъсната (отлепена) пътечка, окислени контакти и т.н. Пробвай и с друг ключ ако имаш
Алармата е вградена в GM - модула но не вярвам да е от там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Проблем с аларма

Мнение от doomy525 » 15 Апр 2012, 13:28

Колега проверих и ключа, и бушони и не мога да си обясна как става тоя номер.
Обучавам го - колата се заключа и отключа - всичко 6 за сега. След 2-3 часа слизам до колата, натискам копчето за отключване - не реагирва. Отключвам я с ключа (алармата ест се разписква, но въпреки това не мога да я изключа), махам бушона отзад за алармата и спира да свири, като аварийките мигат постоянно. Обучавам го наново - колата се заключва и отключва. Натискам копчето за заключване - работи, за отключване - работи. Изминат още 2-3 часа (а единия път даже ми се случи да я оставя за 15 мин, заключих я и после ситуцията съм я описал по горе) и се повтаря и повтаря.. Иначе до сега не е имало никакви проблеми с аларми (да се включва сама и т.н.). :dunno:

Почвам да вдигам ръце от тая кола :mhihi: :bang:
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проблем с аларма

Мнение от Ivo_Borisov » 15 Апр 2012, 13:34

Дали проблема не е в ключа? Щом като го обучиш и няма проблем. :roll: Пробвай с резервния!
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook