Лампата за накладки свети

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Лампата за накладки свети

Мнение от Teogop » 09 Май 2014, 12:43

Колеги, трябва ми помощ за диагностициране на проблема с постоянно светещата ми лампа за накладките. Предните накладки с датчиците съм ги сменял 2 пъти, задните 1 път. Лампата продължава да си свети, въпреки приложените процедури по ресет. Явно имам прекъснат кабел по веригата. Някой има ли идея кога таблото пуска напрежение към датчиците - постоянно, на контакт, през определено време? Колко V да очаквам по кабела?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от omegaart » 09 Май 2014, 12:56

а сменял ли си датчици при някоя от смените на накладките ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от Teogop » 09 Май 2014, 13:22

omegaart написа:а сменял ли си датчици при някоя от смените на накладките ?

Да, написал съм го по-горе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от zvetiko » 09 Май 2014, 14:48

Teogop написа:Колеги, трябва ми помощ за диагностициране на проблема с постоянно светещата ми лампа за накладките. Предните накладки с датчиците съм ги сменял 2 пъти, задните 1 път. Лампата продължава да си свети, въпреки приложените процедури по ресет. Явно имам прекъснат кабел по веригата. Някой има ли идея кога таблото пуска напрежение към датчиците - постоянно, на контакт, през определено време? Колко V да очаквам по кабела?


Колега, няма процедури по ресет- отваря се веригата и светва, затваря се и угасва. Трябва да намериш къде е прекъсната, обикновено е около буксата на инсталацията на колата.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от Bavarcho » 09 Май 2014, 16:18

На контакт и отворена врата се държи натисната спирачката, аз така го знам и на колко БМВта така съм гасил лампата след смяна на накладки + датчик.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от Teogop » 09 Май 2014, 16:30

niki81vd написа:
zvetiko написа:
Teogop написа:Колеги, трябва ми помощ за диагностициране на проблема с постоянно светещата ми лампа за накладките. Предните накладки с датчиците съм ги сменял 2 пъти, задните 1 път. Лампата продължава да си свети, въпреки приложените процедури по ресет. Явно имам прекъснат кабел по веригата. Някой има ли идея кога таблото пуска напрежение към датчиците - постоянно, на контакт, през определено време? Колко V да очаквам по кабела?


Колега, няма процедури по ресет- отваря се веригата и светва, затваря се и угасва. Трябва да намериш къде е прекъсната, обикновено е около буксата на инсталацията на колата.

Датчика не задейства ли лампата , когато замаси през диска?
При прекъснат проводник няма да сработи индикацията никога, а при замасил проводник ще свети постоянно , поне аз така си мисля или греша? :roll:


Според мен грешиш, защото ако не сложиш изобщо датчик си е отворена верига, а не замасена и лампата пак светва.

Но моят въпрос всъщност не е каква е процедурата за ресет, а какво напрежение има по кабела и кога, за да сондирам кабела на няколко места и да определя къде е прекъснат.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.04.2022
Пол: Мъж
Кара: bmw e46 330xi
Мечтае да кара: bmw x3 или bmw x5

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от CaptaibOubi » 25 Апр 2022, 22:15

Teogop написа:Колеги, трябва ми помощ за диагностициране на проблема с постоянно светещата ми лампа за накладките. Предните накладки с датчиците съм ги сменял 2 пъти, задните 1 път. Лампата продължава да си свети, въпреки приложените процедури по ресет. Явно имам прекъснат кабел по веригата. Някой има ли идея кога таблото пуска напрежение към датчиците - постоянно, на контакт, през определено време? Колко V да очаквам по кабела?


Здравей колега , аз се сблъсках със същия проблем след смяна на накладки и сензори.

Случи ли се нещо в положителна насока при теб ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Лампата за накладки свети

Мнение от Teogop » 16 Май 2022, 9:50

Да, беше се прегънал единият пин в буксата и не даваше контакт. Кабелът си беше здрав.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook