Инсталация М62ТУ

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Инсталация М62ТУ

Мнение от E30_DK » 02 Май 2022, 10:45

Здравейте колеги,
имам проблем със запалването на М62Б35ТУ в Е39.
Мотора ми остана от предишна кола, а сега ми изпадна едно купе от 530d(пре-фейс 184к.с.) което взех и насадих V8-кa вътре - колата няма да се кара по пътищата, а е за фън извън тях. Имам комплект ECU, EWS и ключ за този мотор. Навързах инсталацията с по схеми за ECU-то и EWS-a от ISTA, прекодирах EWS-a да работи с ръчна кутия и сега като завъртя ключа и стартера работи, НО мотора на пали. Като закача INPA мога да вляза в ECU, ABS, IKE, но в EWS, LM и GM модулите не мога да вляза - излиза грешка IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT. Ползвам кабел с мост между пинове 7 и 8. В мотора виждам, че има Status EWS, който свети ON, но факта, че не пали ме навежда на мислълта, че няма комуникация между двата модула.Реших да опитам все пак да синхронизирам ECU и EWS, но пак излиза грешка за комуникацията - EWS-а не отговаря. Проверих разклоненията на комуникациите зад жабката, под таблото, под шофиорската седалка - няма скъсани или изгнили.
Това което виждам като липса в инсталацията е, че купето от това 530d е само с кръглата букса в която има пинове 17 и 20 по които чета мотора и още 1-2 модула, но няма пин 2 за връзка с OBD II , каквато липсва, а попринцип я има на стоково Е39 с М62ТУ - не знам дали от с това може да е свързан проблема :dunno:
Ще съм благодарен ако можете да ме насочите къде да търся проблема.
Извинявам се ако темата не е за тук... ще я преместя където трябва.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook