Флаш на ms42 след смяна на двигател.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.02.2015
Местоположение: В гаража или сървърното.
Пол: Мъж
Кара: '99 E39 520I
Мечтае да кара: С насаден M52TUB28

Флаш на ms42 след смяна на двигател.

Мнение от Chombeto » 02 Окт 2022, 23:22

Привет коланги,

Предстои ми садене на по-голяма моторетка в мойта 39-ка. От m52tub20 на m52tub28(възможно най-много с най-малко преправяне). С двигателя взех и ecu-то, ews и чип. Доста четене му дръпнах по чуждестранни форуми, но все пак реших да взема да пусна една тема директно в нашия. Най-много да ме препсувате.

Преди време си бях взел ms43 и ews на рандъм от мегапартс и си играх да дъмпвам, модифицирам и качвам пълния флаш на компа с един билюк от програми и да препрограмирам ews-a с ак90. Тогава по спомени успях да ги накарам да се спогодят и при приближаване на чип до антената, която по принцип стои около ключалката на конзолата ews-a и ecu-то да дадат индикация, че двигателя вече може да запали, но това тая работа не е като оная както се казва :lol:. Причината да го пробвам с ms43 e, че са подобни с ms42 до някаква степен в начина си на работа и второ, че това ми изпадна на тънкана за тестовете. Все още си пазя инсталацията която си направих тогава, за да навържа и захраня ecu-то, ews-a и антената за чипа.

Та въпроса ми е може на компютъра от 2.8-цата да се презапише софтуера с вин-а на моята кола и кода за синхронизиране на EWS-a? Надявах се просто да може да сменя tune-a на компа от моята кола като за 2.8-ца, но по това което четох не става толкова лесно. Четох за virginise-ване, изключване на EWS-a и прочие а до колкото схванах ecu-то май може да се препрограмира определен брой пъти... Ако може някой компетентен, който е минавал през тази или подобна процедура да се изкаже. Държа да подчертая, че държа EWS-a да си остане активен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Флаш на ms42 след смяна на двигател.

Мнение от spacepl » 03 Окт 2022, 21:19

Информацията за имобилайзера не е при картите на мотора. Ползваш си твоя оригинален компютър и чип/ключ и го префлашваш (DME-то) със софтуера за 2,8-ца мотор.
Това е ъпдейт към по-нова версия. При теб ще е малко по-различно.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook