Теч на нафта при студен двигател

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.12.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 m550d

Теч на нафта при студен двигател

Мнение от t.todorov » 03 Яну 2023, 19:14

Здравейте, колеги!
Понеже в търсачката не намерих нищо свързано с проблема който имам пускам тази тема.
Автомобила е е39 3.0д 193к.с ръчка
От 10 дни се появи теч на нафта при първото стартиране на мотора за деня.. Теча се изразява в това, че когато запаля някъде за около 10-15 секунди изтича количество около 30-40мл и след това спира..Интересното е че установих, че това нещо го прави само при по-ниска температура навън и когато изпише надписа на борда за предварително подгряване/ с големия борд е/, ако е по-топло времето и съответно този надпис не се появи на борда, теч няма :dunno:
Теча е отпред в дясно на двигателя, някъде под помпата за високо налягане, но няма как да го видя точно защото отгоре няма никаква видимост..
Лошото е че докато стигна до сервиза всичко вече е сухо и няма и следа от теч :banghead:
Преди месец съм сменял всички възможни маркучета през които
минава гориво, дюзите са сваляни и са проверени, като и на тях превантивно са им сменени о-пръстенчетата..
В сервиза където ми обслужват колата, казват че може да тече помпата за високото или евентуално да идва някъде от печката, която впрочем е изключена софтурно, но аз не намирам логика ако е някой от тези варианти, защо го прави само на студен двигател и при ниска температура навън, а не постоянно..
Три дни беше в сервиза, но сега времето е топло и нито веднъж не протече при палене..
Ще съм много благодарен ако някой сподели мнение ако се е сблъсквал с такъв проблем или някой с идеи от къде може да е проблема..

П.С.
Да ви е честита новата година! Много здраве и безавариини километри :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Теч на нафта при студен двигател

Мнение от ben_g » 12 Яну 2023, 9:46

Здравей, колега.

Аз бих се насочил към печката. Тя се включва точно при студено време (попаднах на инфо в нета че се включва под около 6 градуса външна температура). Целта е да подпомогне за по-бързото достигане на работната температура на двигателя, след което се изключва.

Това може да обясни защо теча ти е в студено време само, както и че е за определен период от време след стартиране на двигателя.


Поздрави!


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Теч на нафта при студен двигател

Мнение от drifty » 18 Яну 2023, 9:06

Печката на колегата не работи явно, както е написал. Пък и тя е отпред е ляво, но не знам от къде черпи гориво.

Явно трябва да почака студени дни и да се гледа в сервиза. На мен ми звучи да е нещо свързано с налягане, за да го прави само на студен старт.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook