Е21 чистачки проблем

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Е21 чистачки проблем

Мнение от TheStorm » 29 Фев 2012, 13:55

Така.. дойде времето за още една тема с проблем. Нещо взеха че чистачките ми решиха да ми правят мизерии тооочно днес :(
Колата е Е21 316 наборче 09/80
Ефекта на проблема - няма чистачки
Още един ефект - трещи бушон >

Изображение

Най-вдясно най-долу (от тия дето са долните ... не онази нааай-дясната колона дето е качена по-нагоре) .. на снимката е кафяв.

Според http://www.bmwe21.net/?page_id=130 това е бушон 15 - horn, indicators, all wipers & sprinklers, electric mirrors

Мислях че пак е загубил контакт .. и като го мръднах малко тая сутрин .. реши да пусне ток през пръстта ми .. и сега си имам изгорял показалец... и там малко позапуши..
Някакви идеи откъде да почвам да проверявам :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: Е21 чистачки проблем

Мнение от M.Velichkov » 29 Фев 2012, 15:12

Като за начало щом е запушило като си го размърдал значи прави кофти контакт. Тая "бушониера" по спомен се разглабяше, отвори и виж в какво състояние са връзките вътре....не само на това легло, :confused: щото с тея пластмасови 30 + годишни кабели.....Профилактиката и почистването ще са ти от полза. После продължи към моторчето на счистачките, с мойте слаби познания по ел.техника-ако е дало на късо вътре някоя от намотките и по-някаква причина не е изгорял бушона, има опасност да ти се подпали и някое кабелче(не е невъзможно с оглед годините на колата). Моторчето му дай директно с едни "гущерчета" напрежение от акомулатора, и ако се движи адекватно значи проблема ти е някъде по кабелите или лостчето. Туй от мен, ако има нещо дето изпускам колегите вярвам ще ме допълнят :yes:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Е21 чистачки проблем

Мнение от TheStorm » 29 Фев 2012, 16:16

Аз се замислям за това да е влязло сняг при моторчето на чистачките .. или някъде по-надолу .. и да е дало накъсо ... Хмм .. ама май като ми изпържи пръстта гадта - чистачките не помръднаха ... :(
Довечера като свърша работа ще взема да се закарам до гаража и да проверя хубаво

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Е21 чистачки проблем

Мнение от Lenco » 29 Фев 2012, 16:59

12волта трудно ще ти минат през пръста, освен ако нямаш някой метален или графитен инплант :) най-вероятно ти е запарило там където се е опитало да контактува. Тези пластмасовите предпазители са с отляти телчета и рядко се прекъсват, при тях се получава окисляване и лош контакт с пластините, които ги държат. Опитай да натегнеш (изкривиш) всички пластинки, после с пръст превърташ напред-назад предпазителите като са поставени. После пробваш чистачките, ако не стане опитай с нов предпазител и.....ще умуваме ако не тръгнат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Е21 чистачки проблем

Мнение от TheStorm » 29 Фев 2012, 19:58

Чувствам се тъпо... оказа се че проблема е от хлабави бушони :/
Иначе сутринта верно ми мина ток през пръстта (бях оставил пуснати чистачките и ръчках по бушоните) и ме изгори.. още ме боли и имам малък белег.

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook