Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Мало Бучино(CRASH Team)
Кара: Гюнтери
Мечтае да кара: по пистите...
Детайли за колата: E28 '87 m20b20 lpg
E28 '83 m30b28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от snitch » 21 Окт 2013, 8:25

325_TDS написа:Добра работа. Моята е същата на тези места. Ама има и задни вежди, и тапа на пода за правене. А, и около предния прозорец. :mhihi: Да ти я докарам да ми я направиш ли?!? :D

ee ще ми се да кажа: давай я, но на този етап не мога да поема ангажимент с още ръждиви ламарини,че след 28цата ме чака и буса... :roll:

Tano написа:Да разбирам ли, 4е тая зима на Витоша няма да сте куфари :mhihi: :mhihi: :mhihi:

е- стига де, аз за там я стягам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от Tano » 21 Окт 2013, 18:19

Между другото ако не е късно, поналей още малко диф-а, че си поспестила материал и няма да изкара много. Личен опит.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Мало Бучино(CRASH Team)
Кара: Гюнтери
Мечтае да кара: по пистите...
Детайли за колата: E28 '87 m20b20 lpg
E28 '83 m30b28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от snitch » 21 Окт 2013, 19:58

Tano написа:Между другото ако не е късно, поналей още малко диф-а, че си поспестила материал и няма да изкара много. Личен опит.

От твоя опит се водиме, знам случая и за т'ва има половин ролка тел в тоя диф :mhihi: :mhihi:
ама за мен т'ва не си е работа, кардана хич не се кефи, при първа възможност ще пробвам шпера от синята и ако предавателното ме устройва повече- никакви заварки :mhihi:
Изображение
Gangsta rap made me do it....... :twisted:
by ICE CUBE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е28 520 Xi
Мечтае да кара: с бензин по 1 лев!!!

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от lunatikbmwfen » 21 Окт 2013, 21:10

:clap: :clap: :clap: ,маи само аз изоставам с графика :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от Tano » 21 Окт 2013, 21:33

Първо, с извинение, на кардана му дреме на ..., на гумено каре, висящ лагер или каре им додремва със заварката.
И второ, предавателното число няма да ти хареса, няма да е повече от 3.45, което е мноооооооооооооого дълго за 20-ка, мисля, че на б28 е 3.25 оригиналдъ, та ще биеш 2-ра някъде към Пазарджик, да не казвам Пловдив. Абе с 2 думи, ще стане кат на миндила гюма - пълен умреляк :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отделно, че тоя шпер, ако мислиш да я караш само на врати до напролет по тия супер пътища ще е станал от 25 на 5% лок. А и имат навика да изпускат като станат на години и се поизносат и камшика е толкова гаден, колкото от отворен, само дето не го очакваш. Пази си го синята и не се занимавай с глупости ;)

П.С. Асене споко, аз още не съм започнал :oops: :oops: :oops:
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Мало Бучино(CRASH Team)
Кара: Гюнтери
Мечтае да кара: по пистите...
Детайли за колата: E28 '87 m20b20 lpg
E28 '83 m30b28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от snitch » 21 Окт 2013, 22:40

к'вато е "умряла"- прав си и едва ли да е като тоя къс, още не знам к'во ще правя =)



продължавам със забавлението, което след работа за по час-два дава следните резултати:

минаване към стокови пружини (by lunatikbmwfen) :D
Изображение

оригинални тампони?!- грес на лагерите и обратно! :mhihi:
Изображение

задните са на ред тези дни...

и време е вече да се погрижим и за бензина,
Изображение

сменихме старата помпа-мъртвец с работеща, нов филтър,
Изображение

измихме внимателно коша със специална химия на Synt

извадихме рейката,

инжекторите почистени и раздвижени ,с о-пръстени от други, не работили на газ

Изображение

регулиране луфта на клапаните, нова гарнитура на капака

Изображение

преместихме клапана и изпарителя от другата страна, сменени маси, нови кабели, сменихме всички напукани, течащи водни маркучи с нови, сменен газов маркуч, сменени бензинови маркучи, кабели, свещи

в общи линии се получи така:
преди ->
Изображение
сега->
Изображение
:mrgreen:

остава да се настрои газта и най- важното- дали ще запали на бензин... :roll:
Изображение
Gangsta rap made me do it....... :twisted:
by ICE CUBE

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от Tano » 21 Окт 2013, 22:51

Евала за коша, вери найс :bowdown:

П.С. Ако ще пързаляте с тая кола, отзад 1-2 навивки задължително долу иначе е малко клатещо положението.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от TheStorm » 21 Окт 2013, 23:04

моторния отсек кефи значително :)

иии да .. клатенето е потресаващо :D не ме питай от кое бухово знам :D


// макар че имаше едно правило .. че газовите пътища трябва да са минимални, наистина виждал съм коли дето обикалят половината кош .. ама правилото гласи че за хубав вакуум ти трябва къс път от изпарителя до разпръсквача. така се постигат и лимитите на изпарителите и така сместа е по-добра.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е28 520 Xi
Мечтае да кара: с бензин по 1 лев!!!

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от lunatikbmwfen » 22 Окт 2013, 20:41

TheStorm написа:моторния отсек кефи значително :)

иии да .. клатенето е потресаващо :D не ме питай от кое бухово знам :D


// макар че имаше едно правило .. че газовите пътища трябва да са минимални, наистина виждал съм коли дето обикалят половината кош .. ама правилото гласи че за хубав вакуум ти трябва къс път от изпарителя до разпръсквача. така се постигат и лимитите на изпарителите и така сместа е по-добра.

само когато когато изпарителя е на вакум,иначе единственния проблем ще е като при 140-150км/ч изключиш от скорост(може да :driving: :dunno: угасне)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от TheStorm » 22 Окт 2013, 20:47

обикновенната газова уредба работи с вакуум/увличане от въздушния поток да подаде пропан бутан. Разликата между ел изпарителите и вакуумните е само и единствено клапана ON/OFF дали се отваря с ток или като заработи колата тогава да почне да пуска.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от BRAAT » 23 Окт 2013, 1:14

Моята 20-ка е с обикновенна газова (М20Б20) . След около 70км/ч , като е оставя на свободна и гаснеше :mhihi: ,Но и на това ми казаха лека, макар че не ми хареса, върши работа . И при мен като е купих изпарителя беше наврян до въздушния филтър, та и аз го местих от другия край. И докато сме на тема кошове, дано нямате против и някоя снимка на моя :) от телефона. Черно и бяло, отиват си, поне и двете са газаджийки :mhihi: :mhihi: Хубаво че има зима в БГ ,та и наще коли да разберат, какво означава дрифт :mhihi:

ПРЕДИ


IMG_1962.jpg







СЛЕД



IMG_20120824_165317.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Мало Бучино(CRASH Team)
Кара: Гюнтери
Мечтае да кара: по пистите...
Детайли за колата: E28 '87 m20b20 lpg
E28 '83 m30b28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от snitch » 24 Ное 2013, 22:41

вече е в движение... след доста упорство и непредвидени рзходи
и без почти ник'ви снимки от ремонтите, сега е на пътя със сменен феродов диск (10х to ByBae), лагер и няколко семеринга,
Също заварен е вече и картера (пробката сега не сочи назад :shock: :mhihi: ) + нова гарнитура.
Изображение

Изображение

Отзад- пружини от е12 ( 10х to Мартин )
отпред нови зимни kleber
Нов шалтер
и с това е почти готова да посрещне зимния сезон...

освен, че за мен остава:
да се погрижа за бензина - с час при Геле за съдействие по дилемата с липсата на ток до инжекторите
още малко да се пипне газта
да отрежа към две намотки отзад :twisted:
да разкарам запушените гърнета

ето и малко актуални снимки, с поздравления към фотографа PaFkata Petrov = )))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

кола, която постоянно се променя :mhihi:
а всичко почна от идеята да я стегна за 2 седмици и от тогава влиза в бокса 3 пъти за повече от предвиденото и почти всичко вървеше наопаки , сега ще продължава да има какво да се прави по нея и да си иска своето :mhihi: , но най- основното е отремонтирано и сега остава да ме радва всеки ден на пътя :D :D :D
Изображение
Gangsta rap made me do it....... :twisted:
by ICE CUBE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от 325_TDS » 24 Ное 2013, 23:31

:yes: Ама как се е вирнала задницата. Сякаш ще скочи на 12-ката на Марто :mhihi: .
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от BRAAT » 25 Ное 2013, 0:25

Като режеш пружините отзад, помисли и за някакви гумени тампони да и сложиш между навивките, иначе не само, че ще е ниска, но и мека :mhihi: И аз съм така, отзад с резани пружини, та затова ти казвам. Специално от тампоните има ефект, спря да се клaти и задницата вече не се "мачка" толкова. Преди да сложа тампоните, като кача някой отзад и джантите влизаха в калниците :mhihi: , като стил "стануорк" :mhihi: Но покарай и реши сам.


Имам и един въпрос. Кутията на въздушния филтър, преместил ли си е напред по някакъв начин, за да не се мачка гумения маншон след дебитомера за въздуха или не си правил нищо? Ако да, как си го преместил напред и ако може някоя снимка ;)


И още един въпрос към по-знаещите, тези двигатели ( М20,М30) може ли да им се сложи газов инжекцион или само обикновенна, както са в момента(моята и на колегата snitch).
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Мало Бучино(CRASH Team)
Кара: Гюнтери
Мечтае да кара: по пистите...
Детайли за колата: E28 '87 m20b20 lpg
E28 '83 m30b28

Re: Стегни ме за зимата- Е28 m20b20

Мнение от snitch » 25 Ное 2013, 8:14

за пружините отзад имам в предвид само малко да се снижи, с цел да избегне накланяне в завой, а и да свали малко стойката на пернишка жигула, макар че тея пружини са адски твърди и в завой не се люлее толкова, но все пак- вижте я :mhihi: :mhihi:
а преди с ниските мотото беше: no fat chicks :mhihi: will rub :mhihi: и пъравите тампони дето свалихме бяха яко износени- на една страна



заради плочката на газта на кутията на филтъра тампона с шпилката за захващане идва малко по- напред и е изнесена с около 2 см с една планка- ще снимам да я видиш, правили са го тея които са слагали газта- не е нещо особено, ползва ли са старата дупка за нея са захванали едно парче дебела ламарина или нещо подобно.

За газово турбо мисля че моята м20ка би живнала доста , какво трябва: турбина и колектори (или обърнати само), по- знаещите могат да кажат с точност =))
Изображение
Gangsta rap made me do it....... :twisted:
by ICE CUBE

ПредишнаСледваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook