Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 18 Апр 2021, 20:03

Ботас остави Хамилтън в битката за титлата с тая катастрофа :mhihi:
Тото да не натисна някое копче. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 18 Апр 2021, 20:08

Сега ще скочат феновете на Хамилтън да ти обяснят, че само заради карането си е успял да се пребори за 2ро място и късмета бил част от играта :mhihi: Това, че е все в негова полза не е важно
Само аз ли си мисля, че трябваше да го накажат поне за една от изцепките: висящи елементи от предното крило в първата обиколка и карането назад срещу движението при връщането му на пистата? :dunno:
Супер интересно състезание като цяло, изпълнено със събития. Силни Ферари и Макларън, супер каране от Ландо, а Мазепин изтрая до последната обиколка за да се завърти :bowdown: и според мен нямаше вина за контакта с Латифи.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Апр 2021, 20:11

За карането назад е ясно, за другото не съм убеден.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 18 Апр 2021, 22:50

За нито едно от двете няма за какво да го накажат. ;)

Той по пистата назад не е карал и не застраши никого с излизането си.

25 точки дефицит обаче щяха да му изядат главата.

Побутването може да го търсите на друго място - спринтовите стартове със сигурност няма да се отразят добре Хонда. За сега изглежда, че Мерцедес биха се справили по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 18 Апр 2021, 23:23

Караше назад докато изкара цялата кола от тревата, а имаше трафик зад него :dunno:
Ами ако някой от идващите също беше изтървал завоя и го натресе?

От цялата работа Фераритата бяха най-ощетени, Шарл се качваше на подиума ако нямаше рестарт на състезанието.

Никой нищо не казва за поредното фиаско на Фетел :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от georgi_1986 » 19 Апр 2021, 6:33

Сър Хамилтън отново надскочи техниката!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 19 Апр 2021, 7:35

Интересно състезание се получи, още повече че имаше битки навсякъде по пистата. Съдейки по видяното за момента нещата са доста изравнени в челото Мерцедес=Редбул , като може би Мерцедеса има лек превес в състезателно темпо. За какво говоря, Редбула се адаптира адски бързо към условията на пистата и може да извлече максимума много по-бързо от останалите, Мерцедес са точно обратното бавно загряват и подготвят техниката но дойде ли ред на дълги серии се вижда че бързо настига Редбул. Според тези обстоятелства 2рите пилоти ще са изключително важни в битката за шампионата, като мисля че Ботас е по-слабия в случая. Перез още разучава колата, но даде добър знак в квалификацията този уикенд.
Хамилтън се измъкна великолепно от трудната ситуация, но не може да му се отрече че и има голям късмет. Вижда се че под напрежение всеки греши и тепърва това ще оказва голямо влияние в състезанията. Дано баланса се запази а и с него интересните гонки, които се получават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 19 Апр 2021, 9:41

georgi_1986 написа:Сър Хамилтън отново надскочи техниката!
Щяхме да повярваме, ако не бяхме видяли и Ръсел как я кара тая техника.

Да, голям е. Но не е изключителен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 19 Апр 2021, 12:05

Don_Diego написа:......

Никой нищо не казва за поредното фиаско на Фетел :mhihi:


Аз си задържам коментарите докато не го видя в "нормално" сухо състезание със стратегия близка до популярната за дадения уикенд. :mrgreen:

За сега мога да кажа, че е най-бавно адаптиращия се пилот който съм виждал. И че явно има пръст в част от глупавите стратегии, които изпозлва през последната година/две.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 20 Апр 2021, 14:23

Не знам за вас, но аз страшно се дразня на това което се случва около Ръсел в момента.

Баси отвратителанат история, корпоративно набиване на канчета и уникално късогледство. :banghead:

Моето виждане за инцидента е, че и двамата имат 50% вина. Ботас за това, че умишлено отвори кинка и въведе допълнителния риск в ситуацията, а Ръсел за това, че реагира прекалено много на мръдването на Ботас и направи грешката със стъпването в тревата.

Корпоративните за****и начело с Тото обаче вместо да са доволни, че само заради този инцидент Хамилтън все още е начело в битката за титлата, хвърлиха Ръсел в калта и го стъпкаха.

И за какво? - За да вдигнат така или иначе умрялото самочуствие на Ботас след поредния провал. :banghead:

Джордж беше един от малкото които все още казват това което мислят и не беше съвсем пречупен от ПРите. След като си промени изкаването е ясно, че този влак замина.
Почти съм сигурен, че от тук насетне следва и притъпяване на агресията в карането му.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 20 Апр 2021, 18:32

Да, много е тъпа ситуацията около него и за съжаление никой не го защитава ами само му сипват от всички страни :censored:
Най-нормалното беше да промени изказването си и цел да намали натиска ама май файда йок, продължават да му наливат и само Хамилтън го посъветва да си извади поуки от случилото се
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 21 Апр 2021, 7:24

Според мен го приземиха малко, понеже след инцидента ми се стори че отиде да се разправя с Ботас при положение, че и той има някакъв % вина в инцидента :kuku: Просто не сдържа емоциите си и затова мисля че основно го нахулиха, иначе Ботас си му казаха тактично че изобщо не е трябвало да е там (около 10тата позиция :mhihi: ).
Иначе да това ми идва и на мен в повече :dunno:
Аз все дразня Джордж и му казвам, че ако върши добра работа, може да е в Мерцедес, ако ли не, ще отиде в Рено Клио Къп. В този случай бе по-близо до Рено Клио Къп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 21 Апр 2021, 9:42

Нормално е да не си сдържи емоциите, нека не забравяме на 23 години е, прекарал е повечето си живот състезавайки се, което не позволява за много детство и социализация, и нека не забравяме, че това беше първият сериозен шанс за влизане в точките с Уилиамс, така че напълно го разбирам. ФИА също разбраха, за това нямаше наказания за никой, а винаги можеха да лепнат едно, дори за това, че перна Ботас. Кофти, но се надявам да не му повлияе негативно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Май 2021, 9:55

Очертава се интересно състезание, водещите отбори са доста близо един до друг като време, а пистата предразполага към пилотски грешки, които да изкарат някаква кола за сигурност, която да обърка стратегиите.
Вихри се психологическа война по оста Хамилтън-Верстапен, не белия определено криеше темпо в тренировките, а на квалификацията май го спънаха от отбора за да вдигнат малко самочувствието на Валтери след предния състезателен уикенд.
Битката назад обаче е интересна, най-накрая Алпин показаха скорост, макар и само с едната кола (радвам се, че е Окон :lol: ). Макларън като, че ли отстъпват малко или просто разделението на двете коли създава такава илюзия.
Силни ферарите, дано не оплескат стратегиите :bchug:
Фетел показа, че все още може да кара, макар и това да се дължи основно на трасето
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 02 Май 2021, 18:20

Ботас колкото и да го бутат психически не го виждам как ще изкара още един сезон за сметка на Ръсел. Има някаква вероятност граунд ефект болидите да му паснат на стила на каране, но дори и тогава ще си остане дълбоко закотвен като патерица.
Обиколката на Хамилтън вчера изглеждаше супер съмнителна и днес се видя защо. Дали умишлено бягаше от това да дава слипстрийм на Верстапен, или е побутване към Ботас не знам, но беше ясно, че днес Ботас е обречен.

Вече е ясно, че Фетел върви по същия път като във Ферари - кофти стратегии и средняшко представяне.
Според мен Строл ще го унижи тоя сезон много сериозно. Само си представете как Макс или Люис ги насаждат на тая обречена стратегия и те стоят тихо и се возят цяло състезание.
Личи си, че проблемите с дифузьора изискват повече от гумите, отгоре на това Фетел му трябва това допълнително сцепление от гумите и не може да ги запази.

Норис имаше същата стратегия и въпреки това успя да опази гумите от пропадане и задържа Леклерк.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook