България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
136
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 301
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 17 Май 2021, 14:43

Това, че "спираме по-добре от ABS-a" към манталитета ли го добавяме :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2021, 15:06

b_u_b_o написа:Хората които си мислят, че на шофьорски курс ще те научат да караш сигурно са същите дето си мислят и че в училище ще им възпитат децата :dunno: Всичко е в семейството и там счупени ли са нещата няма кой външен да ги оправи.


Няма как да построиш къща и да се надяваш, че е надеждна, ако не си помислил за здрави основи, често го казвам. Във всички съвременни проблеми във всяка една насока виждам като първопричина раглезени, даже разлигавени, безотговорни лигльовци! Ако родителя е глупав и слаб, проблемите не спират никога. Шофирането не е изключение.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2021, 15:12

DigitalExile написа:...


Първата ми кола беше '87 Е30 318i без грам електроника, от малко преди да се регистрирам във форума, което както виждаш не е особено скоро :lol: Но няма лошо и аз ги имах тия заблуди тогава с ABS, признавам си.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivoaudi » 17 Май 2021, 15:14

vicho написа:
TNT написа:Родителя как да го научи, като той е същия келеш ? Или не може да кара ? И за двете имам примери с приятели около мен.


:yes: :yes: :yes: :yes: баш!


Казано не точно същото, но сходно.
Моя най-мега-супер-кибер проблем в съвремието ни са лигавите ни деца, които утре са шофьори, лекари, политици и каквото там. Накъдето и да погледна, има ли някакъв проблем, всеки път виждам някое пре обгрижено, свръх безотговорно егоистче. Някое непораснало бебенце, останало такова дори и на 50 годишна възраст. И тн и тн, ма все това и пак това...
Всичките ни проблеми от 40г насам ги виждам в липсата на първите 7! Беднотията ни дори, също!
Последна промяна ivoaudi на 17 Май 2021, 15:17, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Borymeckata » 17 Май 2021, 15:17

steeN написа:Без ABS очевидно никой не коментира. То вече няма коли, които не са изгнили и да са без ABS.

При мотоциклетите по принцип няма. Освен това имаш две напълно независими спирачки на двете колела, та с тях можеш да си правиш разни комбинации. Като хванеш здраво предната, задната гума е (почти) във въздуха, та задната е само да намалиш плавно или ако се опасяваш от занасяне.

Всичко по-горе се отнася за обикновените (масови) мотоциклети, няма нужда да ме апострофирате, че има такива с АБС и на които двете спирачки се задействат заедно.


ivoaudi написа:Няма как да построиш къща и да се надяваш, че е надеждна, ако не си помислил за здрави основи, често го казвам. Във всички съвременни проблеми във всяка една насока виждам като първопричина раглезени, даже разлигавени, безотговорни лигльовци! Ако родителя е глупав и слаб, проблемите не спират никога. Шофирането не е изключение.

Аз като строителен конструктор, няма как да не се съглася с Колегата. И като родител - възпитател на 14-годишен дивак - още повече... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 17 Май 2021, 15:28

Мотоциклети аз не карам. И като гледам не се очертава изобщо някога да карам, освен ако не се пенсионирам някъде много на запад и на топло... та няма изобщо как да претендирам за някакъв опит и знания там :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 17 Май 2021, 16:49

TNT написа:Инструктора й обаче веднъж щеше да ме блъсне на улица под наклон - не можа да потегли на наклона, пусна колата повече от метър назад :clap:

На мен ми се е случвало да спра на пешеходна пътека в лявата лента и да ме изпревари учебна кола отдясно :bang:
Караше ученик, а не инструктор :shock:
По принцип не се занимавам с примати по улиците, но тоя го настигнах и го псувах до девето коляно...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 17 Май 2021, 21:29

TNT написа:Аз обаче още си държа над тезата, че номер едно причина за проблемите е манталитета :yes:
[/quote]

Абсолютно.
Отдавна не ме беше изненадвало нещо на пътя, но днес на магистралата караха срещу мен със прилична скорост. Добре че нямаше коли та си бях в дясна лента. Това със сигуност не се учи никъде...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от VladiE » 17 Май 2021, 22:33

///M Power написа:Абсолютно.
Отдавна не ме беше изненадвало нещо на пътя, но днес на магистралата караха срещу мен със прилична скорост. Добре че нямаше коли та си бях в дясна лента. Това със сигуност не се учи никъде...
Е тия са направо за затвор.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 18 Май 2021, 8:04

///M Power написа:
TNT написа:Аз обаче още си държа над тезата, че номер едно причина за проблемите е манталитета :yes:


Абсолютно.
Отдавна не ме беше изненадвало нещо на пътя, но днес на магистралата караха срещу мен със прилична скорост. Добре че нямаше коли та си бях в дясна лента. Това със сигуност не се учи никъде...[/quote]

Аз съм виждал лично на магистралата след изхода за летището във Варна, на около 4-5км от града да карат в насрещното в аварийната лента господа милиционери.
Та това е положението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от (bubsa) » 18 Май 2021, 21:27

И в насрещното съм виждал и какво ли не,но най-много ме изненадват дебили обтъщащи в кръгово(с маневри) и тръгващи в насрещното :dunno: Не мога да проумея колко трябва да ти тъп да го направиш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 19 Май 2021, 21:14

https://btvnovinite.bg/bulgaria/vezhdi- ... icata.html

Бързал човека. Човещинка е да минеш на червено все пак :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 20 Май 2021, 7:58

От доста време забелязвам, че това си е масово явление у нас.
Най-редовно минават по 1-2 коли на чисто червено, не на жълто или на току що светнало.
Имал съм случаи аз минавам на жълто-червено и след мен още 1-2 коли на 10-15 метра след мен и между тях минават все едно е зелено.
Има и други, които засилват дори, за да минат по-бързо.

Обаче при тръгване на зелено, голяма част спят, нищо, че са чакали 2-3 светофара примерно, явно не бързат на зелено. При тръгване за ляв завой особено, между колите се появяват дупки за 3-4 коли минимум и минават 5 коли, обаче след това още 2 поне на червено...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 20 Май 2021, 10:20

червеното е за аматьори които не могат да карат :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 20 Май 2021, 11:34

Сутринта блъснаха жената пред нас като отиваше на работа. Аз само чух как се спука гумата и се показах на прозореца и я гледам как ръкомаха вътре. :mhihi:

Улички между блоковете, тя излиза от гаража и след 10м има Т-образно. Тоя се е бил засилил, не я е видял и я ударил в предната броня и гумата. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook