Да си поговорим за мениджърите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Да си поговорим за мениджърите

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2021, 4:19

Не искам да обиждам колегите на такива позиции. Опазил ме Бог! Знам, че най-трудно е, да се работи и да се управляват хора. Но днес ми "скриха шапката" за пореден път с простотии. Няма да влизам в подробности. Пуснал съм молба за отпуск на 30 юни. Днес (23 юли) едната мениджърка (втора по ранг в офиса) ми заявява. Големият шеф е наредил, никакви отпуски пред Август :shock:
Не искам да коментирам, че лятото тук е три месеца (сложи го 14-15 уикенда). Една маймуна беше "болен" (четири брака, девет деца, последните му са две години по-големи от първия му внук) шест седмици и аз бачках шест уикенда за него. И сега ми се дърпат за една седмица (пет дни) в последната седмица на Август :bang: :bang: :bang:
Ако някой е готов да ми обяснява за "Западният начин на живот", нека заповяда :OT:

Апропо, има ли други такива идиоти (думата е прекалено мека)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от The_Ancient » 24 Юли 2021, 4:34

В нашата фирма изискването за предизвестие е 3 пъти времето на отпуска. Т.е. ако взимаш една седмица отпуск трябва да уведомиш своя началник 3 седмици предварително. Ако не си на някаква особена позиция трябва да ти уважат искането при тези условия. За работа в офис в Калифорния става дума.

Не съм запознат със закона честно казано, но знам, че тук могат да те уволнят без предизвестие и по закон няма отпуска. Така че предполагам шефовете могат и да ти откажат отпуска по тяхно усмотрение без последствия, ако това питаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 24 Юли 2021, 6:11

Стани меринджей :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от sub_eleven » 24 Юли 2021, 6:57

Това е достатъчен повод да си напуснеш работата. 1во да работиш уикендите заради някой и 2ро да нямаш отпуск в месеците за отпуск. Без изобщо да сте имали някога такива уговорки. Ти да не си роб? Махай се от тази работа, търси друга.

Аз между другото съм от позицията на "мениджър". От три години сме на пълно затваряне за два периода на отпуски, точно заради такива изпълнения и конкретно защото аз не мога да си почина в тези периоди, дори да съм почивка, когато бизнесът работи. Не съм открил топлата вода, много фирми правят така, стига въпросният модел да е приложим към тях. На пръв поглед изглежда неприложим за всяка фирма, но не е така.
Навремето помня смятах две години назад в периодите какви са оборотите, достатъчно слаби бяха, изместихме и някои клиенти във времето и така. Поне от три години си почивам като хората и всички сме доволни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от barty » 24 Юли 2021, 7:46

Каква е причината за отмяна на отпуските през август?
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Моджо » 24 Юли 2021, 7:48

Причините е , че по тия места и южно надолу чаааак до съседния континент отпуск е мръсна дума.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от alekangg » 24 Юли 2021, 7:56

Колкото и да се мрънка, в България някои привилегии за невиждани и нечувани никъде по света.
Като се започне с майчинството от 2+ години, понякога 3, често има хора, които изкарват 5-6 години без да работят.
Ще каже някой, че плащат малко след 1-та година, но явно не е малко, след като седят хората. В чужбина дават няколко месеца, около 6 се въртят, та разликата е чудовищна.

Другото е с болничните, ами у нас масово се взимат за добър ден, да си починат и т.н., всеки втори си стига лимита от 40 дни, някои и повече.. пак абсурдно да стане по белите страни.

Винаги съм питал, като на някой не му харесва дадена страна, работа, шеф и пр, защо седи и не прави нищо?
Когато минусите станат повече от плюсовете някъде, аз се махам, сменям и т.н., но има хора, които само мрънкат години наред и нищо не променят, не могат, не искат и т.н. оправдания.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2021, 7:58

sub_eleven написа:Това е достатъчен повод да си напуснеш работата. 1во да работиш уикендите заради някой и 2ро да нямаш отпуск в месеците за отпуск. Без изобщо да сте имали някога такива уговорки. Ти да не си роб? Махай се от тази работа, търси друга.
.

+1.. имах и аз такъв менажер, като искаш отпуск питаше "кой ще те замества?" , аз директно си му казвах, че той взема заплата за да знае точно това..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Сондьора » 24 Юли 2021, 10:48

Стани мениджър...да ти се струпа голям обем работа Август месец и си пусни служителите в отпуск :yes:

А другото е , че ми прави впечатление, че винаги ти заместваш някой (от разказите ти тук)..сигурно и бонуса е довод, но това показва, че си им в ръцете.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от ivoaudi » 24 Юли 2021, 15:40

Последните 5 години работих в най-голямата и престижна фирма за нещо си, а бях и шеф. Буквално до преди дни :D Никога не са ми липсвали отпуски и винаги съм си изграждал Комунизма, където и да съм. С преекспонираните изисквания, капризи, норми и рамки така и не свикнах. Постоянно ти се налага да скръцнеш някого, щото иначе ако той вземе превес изобщо няма скрупули за нищичко.

От дни работя в обикновен магазин за същото нещо :D Може да се каже, че нямам вече подчинени, но не се занимавам и с богоизбрани и самозабравили се :smoke: Почти два пъти нагоре печеля, при все, че и оттатък никак не бях слабо платен. Та....е-ем ти и престижа изроден. Спокойствието, далеч от идиотизми и изродени недуразумения, цена няма! До това заключение стигнах.

“Западния начин на живот” е вълчи и направо болен. Рано или късно всички до един стигат до това заключение, масата западняри също. Аз самия съвсем скоро ще му бия шута!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от steeN » 24 Юли 2021, 16:24

Време за нова работа или за искане на повишение, явно. А западния начин на живот е просто всеки да има свобода да си го направи какъвто иска или/и може.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Bogat-Beden » 24 Юли 2021, 16:26

ivoaudi написа:Спокойствието, далеч от идиотизми недуразумения, цена няма!

+1
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от acho.rs » 24 Юли 2021, 16:33

BMW_POWER написа:Не искам да обиждам колегите на такива позиции. Опазил ме Бог! Знам, че най-трудно е, да се работи и да се управляват хора. Но днес ми "скриха шапката" за пореден път с простотии. Няма да влизам в подробности. Пуснал съм молба за отпуск на 30 юни. Днес (23 юли) едната мениджърка (втора по ранг в офиса) ми заявява. Големият шеф е наредил, никакви отпуски пред Август :shock:
Не искам да коментирам, че лятото тук е три месеца (сложи го 14-15 уикенда). Една маймуна беше "болен" (четири брака, девет деца, последните му са две години по-големи от първия му внук) шест седмици и аз бачках шест уикенда за него. И сега ми се дърпат за една седмица (пет дни) в последната седмица на Август :bang: :bang: :bang:
Ако някой е готов да ми обяснява за "Западният начин на живот", нека заповяда :OT:

Апропо, има ли други такива идиоти (думата е прекалено мека)?

Просто говори с когото трябва , няма нужда предварително да се назлобяваш .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Jordana » 24 Юли 2021, 16:42

Според мен ако човек се представя за :gay: или черен , ще си ползва отпуската когато поиска във всяко западно общество :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Да си поговорим за мениджърите

Мнение от Borymeckata » 24 Юли 2021, 17:55

alekangg написа:Колкото и да се мрънка, в България някои привилегии за невиждани и нечувани никъде по света.

Действително е така, доколкото имам поглед към работата в чужбина. В централата имах 52 дни платен отпуск на година. Отделно безплатен, а по-късно евтин транспорт до/от работа, около 200 лева всеки месец в купони за храна, евтини почивни бази, абе комунизъм...

Откакто завърших през 1992-ра до момента съм работил в 4 различни компании и съм имал трима биг-босове. Така се получи, че вторият и четвъртият ми шеф е един и същи човек... Та като цяло не обичам да си сменявам работата и началниците. Досега явно съм имал късмет да попадна на свестни хора, с някои дребни изключения... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook