Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Когато излезне CoVid ваксината и бъде достъпна бихте ли се ваксинирали?

Не!
204
61%
Да, веднага
57
17%
Да, 1 месец по-късно
14
4%
Да, 3 месеца по-късно
16
5%
Да, 6 месеца по-късно
21
6%
Да, 9 месеца по-късно
21
6%
 
Общо гласове : 333

Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ivoo » 24 Юли 2021, 4:06

Напоследък много се заговори за климата и за кибер пандемия.Та се чудя,кое от 2- те ще ни спретнат по напред :dunno: Нещата с кРоМиДа май не се получиха както трябва,но със сигурност ще направят още 1 напън края на август началото на септември .Изровиха пак математици,професори и всякаква сган да ни подготвят че пак ще мрем яко след има няма месец . :banghead:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2021, 4:10

sa_hellrot написа:5000 не е ли малко повече от 0,1 процент от 4 300 000 ...


Някъде в Америка ... е снимката отдолу.
80% от починалите са над 65г, 90% от тях над 85г. Дядо ми почина на 99г и е преживял две войни, три преврата, четири национални катастрофи и не знам колко пандемии. Почина, защото просто ... сърцето му спря. Това през 2001г. Не от грип и не от нищо. От старост. Като дойда на 85 (моя дъртия е на 83 в момента), ще го мисля.

Покрай мен е пълно с ненормалници и хипохондрици. Директен пример. В магазина се ходи с маска и ръкавици. Покупките (без хранителните) се оставят 48 часа до външната врата. После обилно се измиват с дезифектант и се вкарват в жилището. Това са българи....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от sub_eleven » 24 Юли 2021, 6:50

BMW_POWER написа:Директен пример. В магазина се ходи с маска и ръкавици. Покупките (без хранителните) се оставят 48 часа до външната врата. После обилно се измиват с дезифектант и се вкарват в жилището. Това са българи....

Да не познаваш тъщата ми? :lol:

Която впрочем спазваше всичко това, не контактуваше с никой, не ходеше никъде освен да пазарува, с две маски една върху друга... В крайна сметка го хвана преди няколко месеца. Изкара го леко, после се и ваксинира с две дози на файзер.
И сега още я е страх и се крие. Явно това е резултатът от самоизолацията, когато обаче не се изолираш от телевизора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2021, 10:01

Anthony_J написа:
bum_bum написа:Ми не знам колко е общата смъртност в момента за да гледам в проценти. Гледам абсолютна стойност, която показва, че всеки четвърти-пети там от заразените е с ваксина. Много ли е, малко ли не знам. Просто прави впечатление.
От 4 300 000 ваксининирани, 5000 заразени. Не знам как това прави всеки 4-5. Говорим за линка от Масачузетс. Това са 0.0001, от тях 80 души са умрели, това в проценти въобще не ми се смята даже. Фаучи пък казва, че над 99% от умрелите напоследък в САЩ не са ваксинирани. Не знам така ли е, не знам и как е в други страни, не следя какво става отдавна. Квото мерна по медиите, това е. Мен лично ме вълнува да не затварят бизнеса вече.
Някъде пак там гледах средната заболеваемост в щата е 400 дневно. Към 21.07 5к от тях са с ваксини. Което си е 25%. Може и да изпускам нещо или да бъркам, но ми е все тая като цяло. Просто ми направи впечатление.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ognian2002 » 24 Юли 2021, 10:29

Голяма работа е това телевизора, признал съм го. Той -баща,той-майка :D
Майка на ковид-ограниченията и натиска за масова ваксинация е статистиката- починали, заразени , хоспитализирани и т.н.
Тя тази статистика няма ли и други цифри и проценти? Например, брой и процент на изкаралите ковид и съответната възрастова група , съпоставени към населението на страната , брой и процент на неизкаралите го , от новите заразени- процент ваксинирани, процент неваксинирани , брой и процент новородени , не само умрелите и т.н .Това за всяка страна и общо за света. Т.е същата статистика, но в позитивното и измерение. Ей така за разнообразие :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ognian2002 » 24 Юли 2021, 11:13

Да допълня само. Ковидчето се обади и в нашата фирма, счетоводителката е болна и го кара тежко, жена на средна възраст е , с две ваксини . Хванала го е от съпруга си, който е с две ваксини също. Колегите англичани започнаха да загряват, макар и бавно, че нещо не е наред и има разминаване между това по телевизора и това , което се случва реално. Поне забелязвам, че оправиха отношението си към мен, вече не съм враг. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 24 Юли 2021, 11:50

То в UK вълната почва да отминава и от тука нататък ще намалят заболелите, ти сега разбра за нея понеже си в живия живот, нали :lol:
От тука нататък ще имат само локални огнища на неваксинирани.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TheDriver » 24 Юли 2021, 14:48

https://m.jpost.com/health-science/coro ... ple-674508

Това в графа фалшиви новини ли го пишем? :dunno:

. ... Of the 143 hospitalized patients, 58% were vaccinated, 39% were not at all, and 3% were partially vaccinated...there were 12 who were being invasively ventilated. However, while the percentage of vaccinated cases was high, the percentage of those who require invasive treatment was low: Only three fully vaccinated people were being invasively ventilated....Fifteen of the 20 people who died this month were fully vaccinated.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ognian2002 » 24 Юли 2021, 15:08

Скай нюз и ввс от вчера - Нямало признаци третата вълна да отминава, конкретно при възрастовата група 20-29 говорят за 1155 случая на всеки 100 000, което е абсолютен рекорд , а иначе 223,338 са позитивните.
Айде със здраве, че отивам в живия живот да си сменям радиатора на колата :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от steeN » 24 Юли 2021, 15:28

ognian2002 написа:Скай нюз и ввс от вчера


ognian2002 написа:Голяма работа е това телевизора, признал съм го. Той -баща,той-майка :D


:ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от ognian2002 » 24 Юли 2021, 16:02

:bchug:
Освен, че съм разтурил колата да сменям радиатор, готвя и пиле с ориз на фурна :D

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Spunky » 24 Юли 2021, 16:31

http://www.youtube.com/watch?v=E1scFVaFd6I

От тук натам и аз мисля, че за всички последващи икономически загуби, може спокойно да обвиняваме антиваксърите.

bum_bum написа:Някъде пак там гледах средната заболеваемост в щата е 400 дневно. Към 21.07 5к от тях са с ваксини. Което си е 25%. Може и да изпускам нещо или да бъркам, но ми е все тая като цяло. Просто ми направи впечатление.


На предната страница съм го написал, но може да се е появило по-късно, та само за периода януари-февруари тази година, там дневно има по толкова случаи, хоспитализирани и умрели, колкото въобще ваксинирани до сега. Твоя пример добре показва, че и при всичката налична информация, може да си направиш изключително грешни заключения, само да се впишат в историята в главата ти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от Anthony_J » 24 Юли 2021, 18:35

bum_bum написа:
Anthony_J написа:
bum_bum написа:Ми не знам колко е общата смъртност в момента за да гледам в проценти. Гледам абсолютна стойност, която показва, че всеки четвърти-пети там от заразените е с ваксина. Много ли е, малко ли не знам. Просто прави впечатление.
От 4 300 000 ваксининирани, 5000 заразени. Не знам как това прави всеки 4-5. Говорим за линка от Масачузетс. Това са 0.0001, от тях 80 души са умрели, това в проценти въобще не ми се смята даже. Фаучи пък казва, че над 99% от умрелите напоследък в САЩ не са ваксинирани. Не знам така ли е, не знам и как е в други страни, не следя какво става отдавна. Квото мерна по медиите, това е. Мен лично ме вълнува да не затварят бизнеса вече.
Някъде пак там гледах средната заболеваемост в щата е 400 дневно. Към 21.07 5к от тях са с ваксини. Което си е 25%. Може и да изпускам нещо или да бъркам, но ми е все тая като цяло. Просто ми направи впечатление.
Просто правиш грешна сметка. 5000 са общо заболелите ваксинирани откакто има ваксини, да речем от началото на януари. Трябва да видиш колко са общо заболелите за този период и от тях да извадиш тези 5000. Със сигурност болните ваксинирани са нищожен процент. Колега по-горе го е написал.
Днес и Мицотакис обяви, че в Гърция хоспитализираните с ковид са 96% неваксинирани. Ясно е, че ваксинираните болни/умрели са нищожен процент навсякъде, но аз бих искал да видя такава статистика за тези, които ги е повторил или потретил, демек преболедувалите. Така може да се разбере до голяма степен какво да очакваме в бъдеще от тази шибана история.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2021, 18:53

Явно не съм го разбрал правилно. Но както казах все ми е тая. Ако не подлагахме медицинските методи и лечения на критика още щяхме да се лекуваме с анални дилатори и дим от лула в дупката на гъза в крайна сметка :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бихте ли се ваксинирали срещу CoVid?

Мнение от TheDriver » 24 Юли 2021, 20:10

А Израел защо върви наобратно спрямо САЩ и Гърция по отношение на хоспитализираните и умрелите?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook