Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2021
25
25%
2022
27
27%
2023
12
12%
2024
6
6%
2025
1
1%
2026
1
1%
2026+
28
28%
 
Общо гласове : 100
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Jordana » 27 Окт 2021, 18:49

Е то това е неотличимо от ново строителство ...няма асансьор и изолацията вече е мухлясала плюс това покрива тече :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2021, 21:45

Викаш, панелката съчетава всички минуси на старото и новото строителство, без нито един плюс... :mhihi: :mhihi:

Какъв асансьор за 5 етажа? Така хем повече движение по стълбите, хем има хубави килерчета на всеки етаж - виждат се малките прозорчета вляво от прозорците на стълбището.

Може да има мухъл някъде, щото всеки си е правил изолация както му дойде. Течове от покрива няма. Трябва да признаете, че не е точно избушената панелка със скапани общи части... Домоуправителката е железна, по-зле е от армейски старшина. Кара ме да си изтупвам обувките отвън, щото съм внасял прах от строежа (?!?). Иначе ме уважава, защото всеки януари й давам парите за цялата година напред. Събира ни по 10 лева на месец за апартамент. Има и чистачка.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от nxn » 27 Окт 2021, 22:08

Borymeckata написа:Викаш, панелката съчетава всички минуси на старото и новото строителство, без нито един плюс... :mhihi: :mhihi:

Какъв асансьор за 5 етажа? Така хем повече движение по стълбите, хем има хубави килерчета на всеки етаж - виждат се малките прозорчета вляво от прозорците на стълбището.

Може да има мухъл някъде, щото всеки си е правил изолация както му дойде. Течове от покрива няма. Трябва да признаете, че не е точно избушената панелка със скапани общи части... Домоуправителката е железна, по-зле е от армейски старшина. Кара ме да си изтупвам обувките отвън, щото съм внасял прах от строежа (?!?). Иначе ме уважава, защото всеки януари й давам парите за цялата година напред. Събира ни по 10 лева на месец за апартамент. Има и чистачка.


Не съм съгласен за липсата на плюсове. В ден днешен е почти невъзможно да намериш апартамент с правилна правоъгълна форма, без криви чупки, без стени с ъгли, различни от 90 градуса, и без подобни неподходящи помещения. Също така трудно се намира с такава хубава тераса, или всички етажи да са еднакви, а не 2 етажа над теб да са скосени и да ти вали в терасата или да избива мухала.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2021, 22:22

Е, аз на майтап го написах. Имам две големи стаи и кухня. И трите гледат ма юг, и трите излизат на голям балкон, около 10,50м. Стаите са с рамери 5,00м. х 3,50м.

IMG_20211008_113153_copy_2072x1556.jpg


IMG_20211008_101353_copy_2111x1585.jpg


IMG_20211008_101336_copy_2103x1579.jpg


За мен си е ОК панелката. Даже виждате, че едната стая ми стои празна и не я използвам. По-точно, използвам я за глупости... :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2021, 22:40

Намерих две снимки на балкона - можеше да е малко по-широк, иначе си ме кефи. Още не съм го завършил напълно - трябва да му измисля някаква настилка и парапетът как да стане. Май клоня към ажурен... :dunno: :dunno:

IMG_20210728_185057_copy_1361x1813.jpg


IMG_20210728_185133_copy_1334x1777.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от slatanic » 28 Окт 2021, 7:05

Ти за колелото кажи продава ли се, че не съм имал мое от над 20 години.Пък е време да науча малката догодина да кара, че и тя не иска нещо. Ама понеже не им разбирам да питам за 190см магаре ще стане ли или ще съм като костенурка на мотопед. :ok:
По темата тераската може да и наредиш декинг от тоя на плочите ако харесваш дърво и си готов.
Ти основа си имаш, а дървото дава приятно усещане за окото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от blacksapphire » 28 Окт 2021, 11:30

И нивите са на промоция напоследък :mhihi:

Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от barty » 28 Окт 2021, 17:57

Случка от днес: обадиха ми се днес да помагам относно освежаване на едно таванско ателие в центъра на София, около НДК. Обаче се оказа че покрива тече :confused:
Обадих се на проверен човек да огледа покрива и се оказа че трябва да се прави ремонт за около 2200лв.

Такаааа.... само че цървулите, които живеят в тази кооперация казват "Нямаме пари, на който му тече да се оправя". Не разбирам, живеят в центъра на София, обаче не искат да дадат по 200лв/апартамент да спрат течове от покрива :banghead:
Т.е. EUR 100 са проблем при цена на имотите им по EUR 2500-3000 m2

Аз живея в панелка, краен квартал, обаче никога не сме имали подобни проблеми :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Rainbow » 28 Окт 2021, 18:16

Народопсихология... При колега имаше прокурори и адвокати за съседи, които не искаха да си плащат таксите за входа с години...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от Borymeckata » 28 Окт 2021, 18:36

Колега, явно не си схванал идеята - цървулите живеят (живеем) в панелки, тия по центъра са само баровци... :mhihi: :mhihi:

И на мен ми е чудно как ще търпиш течащ покрив, за да спестиш ония 200 лева. Тия дефекти (породени от течове) много бързо прогресират - дървото започва да гние, мазилки падат, даже тухлите се скапват, ако има периодично мръзнене / размръзване.
Ако се стиснат за 200 лева сега, пролетта ще дадат по 500, а другата пролет може и по 1000. Това при условие, че цените останат същите.

Доколкото имам представа от закона за етажната собственост - има начин и за "силово" решение на проблема. Който е засегнат, прави ремонта за собствена сметка, взима фактура и я изпраща с официално писмо до съвета на собствениците. Ония са длъжни да му я изплатят в някакъв срок, после следва принудително изпълнение. Малко на изуст говоря, трябва да се чете закона... Ето:

Глава четвърта.
ПОДДЪРЖАНЕ, РЕМОНТ И ОСНОВНО ОБНОВЯВАНЕ НА ОБЩИТЕ ЧАСТИ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 26 ОТ 2016 Г.)

Общи правила

Чл.48. (1) (Изм.- ДВ, бр.57 от 2011 г., изм.- ДВ, бр.26 от 2016 г.) Ремонт, основно обновяване, реконструкция и преустройство на общите части или подмяна на общи инсталации и оборудване се извършва по решение на общото събрание на собствениците.

(2) При ремонти на общите части с предимство се извършват дейности от строително-технически характер за привеждане на сградата в съответствие с мерките и указанията в техническия ѝ паспорт.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) Разходите за ремонт, основно обновяване, реконструкция и преустройство на общите части, за които има прието решение на общото събрание на собствениците, се разпределят между собствениците на самостоятелни обекти съразмерно с притежаваните от тях идеални части от общите части на сградата.

(4) (Изм.- ДВ, бр.26 от2016 г.) Решението за извършване на ремонт, основно обновяване, реконструкция и преустройство на общите части между отделни етажни собствености се приема от съвместното общо събрание по реда на чл. 18.

(5) За извършване на необходим ремонт на общи части на сградата се отпускат финансови средства незабавно с решение на управителния съвет (управителя). Общото събрание утвърждава направените разходи, които са удостоверени с платежни документи.

(6) (Изм.- ДВ, бр.57 от2011 г.) Всеки собственик може да извърши със собствени средства, материали и/или труд необходим ремонт на общи части на сградата без решение на общото събрание. Разходите за извършване на ремонта, направени от собственик за негова сметка, с решение на общото събрание се възстановяват или се прихващат от дължимите от него вноски по чл. 50 след представяне на документи, удостоверяващи плащанията.

(7) (Изм.- ДВ, бр.57 от2011 г.) Ако разходите, извършени от собственик, не бъдат възстановени по реда на ал. 6, той има право да предяви иск срещу останалите собственици.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от sub_eleven » 28 Окт 2021, 19:41

Не ги ли знаете как се лекуват нещата като имаш теч и другите не ги е грижа? Започваш да сипваш сам вода на някои деликатни места. Например обилно в шахтата на вертикалите. Като избие на този отдолу, че и на този под него и воала. Откъде е? От покрива, как откъде.
Аз лично не съм го правил, но при подобни казуси, поне двама човека така си решиха проблемите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от DigitalExile » 28 Окт 2021, 19:48

sub_eleven написа:Не ги ли знаете как се лекуват нещата като имаш теч и другите не ги е грижа? Започваш да сипваш сам вода на някои деликатни места. Например обилно в шахтата на вертикалите. Като избие на този отдолу, че и на този под него и воала. Откъде е? От покрива, как откъде.
Аз лично не съм го правил, но при подобни казуси, поне двама човека така си решиха проблемите.


Мой познат така ги наводни до 1-ви етаж, та след тая случка събраха пари и оправиха покрива :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от barty » 28 Окт 2021, 19:51

Да, да, това е варианта... Но друг беше въпроса :mhihi:
Апартаменти за по EUR 200-300-400 000 и да им тече на главите...
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от steeN » 28 Окт 2021, 20:03

Borymeckata написа:Колега, явно не си схванал идеята - цървулите живеят (живеем) в панелки, тия по центъра са само баровци... :mhihi: :mhihi:


Не помниш, обсъждали сме го. Тва е прословутото уникално старо строителство, което е дори по-хубаво от панелките (които са средна работа) :lol: Новото строителство (примерно след 2008ма) това е дъното, там са най-големите клошари :lol:

Тия в центъра в повечето случаи са наследствени, дето са им паднали наготово, нито са си изработили парите за тях нито нищо... и най-вероятно не им отговарят на стандарта тия жилища и ще ги загубят рано или късно. Аз лично нямам идея къф е тоя мерак да се живее в центъра на София точно, ама хора всякакви.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите? 2021

Мнение от drago_pavlov » 28 Окт 2021, 20:37

Има ли живеещи в Княжево? По-далечната част към Владая, не тази до Околомръсното.
Заглеждам една къща там, но обстановката нещо май не е много приветлива... Шопите гледат накриво, във всеки двор каракачанка, все едно съм в разказ на Николай Хайтов :lol:
Ток, вода, снегопочистване? Какви са драмите зимата?
Гледам има ЖП линия, минава ли влак, чува ли се от другата страна на пътя?
Е такива битовизми.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook