Цените на автомобили втора употреба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Powerslide » 27 Окт 2021, 11:21

sub_eleven написа:
Powerslide написа:НЯМА СТОКА във вътрешността на страната , Пловдив , София започнаха да плащат яко понеже...

Какво ще рече това? Че София и Пловдив са изкупили каквото е имало из страната?


Пазара в София , Пловдив е тотално различен от Варненския.
Там се продават повече коли понеже има повече купувачи , Варна продаваме повече за Добрич , Шумен , Търговище , Разград , а много Варналии купуват от вътрешността :ok:
С две думи ,който е останал съвсем без стока , купува каквото му видят очите само за да има какво да продава.


Някой написа , че нямало хубави Ф10
Напротив има ама явно някои са слепи , вдигнахме се от Варна и купихме Ф10 от София на задно с М пакет , кейлес , хедъп , хифи и др. на 175.000 КМ. Колата седя на обява няколко месеца, защо не я взеха Софиянци ???
28.500 лв я плати моя приятел. Колата беше на колега от форума.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 27 Окт 2021, 11:46

DigitalExile написа:Иди си купи кола в диапазона 4-15 хил. лв и питай търговеца да ти свали някой лев да видиш отговора :mhihi:
Недостиг има и то жесток главно на коли 4-15 хил. лв., говорим за кола дето става и прилича на нещо,а не за гробище което от автокъщата трябва да закараш към вторичните.
След 6 месеца ще е още по зле, нещата ги виждам да се стабилизират чак края на 2022г. и то ако тръгнат чиповете като хората, т.е 1 година ще е трагично положението.

Имам няколко постоянни филтри в мобилето за определени коли, последните 3 месеца ни звук, ни сток, мейли няма, щото няма коли. :wave:



чакай чакай Китай 2022-ра взимат Тайван :) е тогава с чиповете си еба маааата и с колите ще стане още по-весело

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от peshehodetz » 27 Окт 2021, 16:12

Повишение на цените има и то значително обаче понеже се спомена на няколко пъти за това как е на запад и най-вече щатите та няколко реда и от мен. За щатите пазара на употрбявани автомобили си е един много сериозен бизнес. Всеки един официален дилър на която и да е марка има значително отделено място и за такива втора употреба, като това са не само коли на марката на която дилъра е представител, а всякакви. И тук не говорим за някакви грохнали кошници ми в 90% от случаите са предимно 3-5 годишни запазени трейдвани коли, та на такива наистина има покачване на цените.
Когато обаче става въпрос за БГ някак си много ми е интересно какви цени ще качват и какво бълнуват някои. Като гледам и до момента, когато съм минавал през Горубляне или последните две години на път за Перник не съм сигурен мисля, че Драгичево се казваше селцето и там как са ги наредили или под път и над път из София"автокъща до автокъща" в 3/4 от случаите издухани кенефи и кошници дето 50-100км след изкарване спира и те оставя на пътя като в съседната тема където колегата се оплакваше от патилата си от това дето е купил от автокъщата на бул. "Сливница". Та много ми е интересно цялото това "море" от коли дали въобще някога ще се разпродаде, като гледам някои стоят на обяви с години и никой не им ги купува, та някои са тръгнали пък и да мечтаят и сънуват за вдигане на цени.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от seimo » 27 Окт 2021, 17:46

Незнам кой какво сънува, но миналата седмица обиколихме автокъщите на Труд и има огромно увеличение спрямо преди 1 година примерно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 27 Окт 2021, 18:04

seimo написа:Незнам кой какво сънува, но миналата седмица обиколихме автокъщите на Труд и има огромно увеличение спрямо преди 1 година примерно.


няма какво да е друго . коли в БГ не се правят. Всичко е внос. Отвън цените са нагоре. В България цените бяха нереално ниски в продължение на 6-8 месеца докато навън всичко се вдигаше. Колкото и тънкана кенефи да има все някога свършват и за да се заредят нови кенефи цените ще са нагоре.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Bogat-Beden » 27 Окт 2021, 18:44

Обикалял съм всички борси в големите ни градове, Пловдив и Варна категорично бих ги прескочил вече..
На Горубляне и Дупница има понякога предложения, малко са обаче като процент. И ценово са доста по-адекватни от ПЛД и Варна
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Borymeckata » 27 Окт 2021, 22:06

Разрових из Мобиле и Карс и открих нещо интересно. В момента в България не се продава Джимни с гюрук (кабрио) и ляв (нормален) волан. Значи, ако пусна Сузи да се продава, мога с чиста съвест да го обявя за УНИКАТ! Да не говорим за "екстрите" - има АБС, климатик и хидравлика, всичко работи...

IMG_20211010_143703_copy_1703x1279.jpg


Вече виждам обявата: Уникат, перфектен, редовни документи, вдичко платено, сядаш и караш!
Последното не е лъжа, между другото... :dunno: :dunno:
Наистина можеш да седнеш и да го подкараш. Аз си ходя на работа с него...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2021, 22:56

Пропусна напълно обслужена :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от b0bituy » 27 Окт 2021, 23:34

Powerslide написа:
sub_eleven написа:
Powerslide написа:НЯМА СТОКА във вътрешността на страната , Пловдив , София започнаха да плащат яко понеже...

Какво ще рече това? Че София и Пловдив са изкупили каквото е имало из страната?


Пазара в София , Пловдив е тотално различен от Варненския.
Там се продават повече коли понеже има повече купувачи , Варна продаваме повече за Добрич , Шумен , Търговище , Разград , а много Варналии купуват от вътрешността :ok:
С две думи ,който е останал съвсем без стока , купува каквото му видят очите само за да има какво да продава.


Някой написа , че нямало хубави Ф10
Напротив има ама явно някои са слепи , вдигнахме се от Варна и купихме Ф10 от София на задно с М пакет , кейлес , хедъп , хифи и др. на 175.000 КМ. Колата седя на обява няколко месеца, защо не я взеха Софиянци ???
28.500 лв я плати моя приятел. Колата беше на колега от форума.


По голямата част от хората търсят евтиното. Защо да гледат ф10 за 28 като има и по 21-2к :mrgreen: масово всеки търси хем да е евтино, хем да е хубаво...
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от BMW_POWER » 27 Окт 2021, 23:41

3лв за литър бензин ще поохлади пазара :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 28 Окт 2021, 0:20

BMW_POWER написа:3лв за литър бензин ще поохлади пазара :yes:

при 100 доларес на барел + завишаване на акциза .. може и на 3 и 50 да отидем ... ама кой ще спре да си ползва колата ? Или като се развали , кой не би купил друга ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Borymeckata » 28 Окт 2021, 7:45

Don_Diego написа:Пропусна напълно обслужена :lol:

Щото не е. Маслото в двата дифа не съм сменявал, и в хидравликата също. А, и спирачната течност не съм. Или май я сменях... Не помня вече. :dunno: :dunno:

Вие май започнахте кусури да намирате на Униката... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от K_Ilkov » 28 Окт 2021, 8:03

cena :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от DigitalExile » 28 Окт 2021, 8:14

Alek_SV написа:
BMW_POWER написа:3лв за литър бензин ще поохлади пазара :yes:

при 100 доларес на барел + завишаване на акциза .. може и на 3 и 50 да отидем ... ама кой ще спре да си ползва колата ? Или като се развали , кой не би купил друга ?


Повечето пак ще си карат.. всеки който може ще се спаси на газ, някой ще сменят колите само заради т'ва стига газта да не я вдигнат и нея на 3.50, но силно ме съмнява, дори да я вдигнат разликата газ-бензин ще е голяма според мен :ok:

А нафтата ако стане 3.50 ще го ядем всички, защото 98% от стоките и услугите зависят и от нея :ok:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Kroki » 28 Окт 2021, 8:55

немо написа:Тези последните двама имат по половин биткойн под формата на Е30 и ги боли шпека :mhihi: за цените на автомобили 2-ра употреба :lol:

Почувствах се успял. 8)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook