Войната започна ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Войната започна ...

Мнение от Е.Димитров » 08 Авг 2022, 16:17

acho.rs написа:Една държава напада друга държава - кой е агресивния ?
РУСИЯ действа като агресор и се опитва да си направи ссср. Нали се сещаш, че след Украйна идва Молдова и България- двете страни с най-силен стокхолсмки синдром и иделани предпоставки за приобщаване към най-мизерната "богата " "суперсила" .
Предполагам вече си чул призивите- референдум за излизане от ЕС и референдум за излизане от НАТО ???
Е, аз искам моята страна да продължи да се приобщава към ЕС а не към кремълски нов стар ссср.
Освен това в 21век да воюваш в Европа е престъпна дивотия. Този континент се опитва да стане един голям съюз, по подобие на САЩ. В Шенген това вече е факт. Абсолютно никакъв смисъл няма от война, при положение че пазарите са отворени и всеки може да търгува както иска, да си купува имоти, сгради, цели квартали и тн.

И как точно да се сетя, че след Украйна идва България?
Освен в нечия глава, дето вечер си ляга и гледа под леглото дали не се е скрил някой руснак или комунист.
И изведнъж се сетихте, че Украйна е в Европа.
До сега даже не знаехте нищо за Украйна, или се свързваше с мафия , мутри и корупция.
Забрави се как в държава в Европа може да има геноцид над собственото си население.
Ей, съвсем се истрещя с тея спуснати опорки.
Заявките за промяна и за въздействие от страна на Русия са ...ми аз лично в прав текст никъде не съм видял.
Само някакви митични изказвания за лобита и някакви други действия и тн, което си е чисто болестно състояние.
Докато за въздействие от страни на ЕС и САЩ , ооо, те са токова очевидни и явни.
Като се почне от хилядите НПО та пряко спонсорирани от западните държави (я виж чия проекция е партия ГЕРБ), та минеш през сума ти политици, които са на хранилка на определени западни политически кръгове, захапали някаква тема (често врага Русия) и правят кариера.
Да се сетим и за затварянето на 4 ти реактор на АЕЦ по чия поръчка стана, не строенето на АЕЦ Белене пак по чия диктовка стана.
Само тея два проекта колко щети докарват на България, а глупостите са хиляди и са явни, като казах от страна на ЕС и САЩ.
И аз разбира се искам в ЕС , колкото и кофти неща да има, поне единственото е , че не ми трябва да се редя за тъпа виза за да ходя в тея държави.
НАТО от друга страна е военен съюз, който разчита на страха на хората като теб да си плащат членският внос...Точно като едно време застрахователите.
Пък и ЕС са си бетер едно време соца, един спуска всички решения , ама в по-лъскава опаковка
Последна промяна Е.Димитров на 08 Авг 2022, 16:22, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от vladobate » 08 Авг 2022, 16:18

Абсолютно предизвикателно и обидно отношение като казваш на някой "не така" а той "пак така" . Димитров го е описал точно и смислено като за първолаци . Факт че се появява Петролчо и се почват ексцесии с надървени определения като си против САЩ значи си Путлерист, банове и т.н. Брех да му... Откъде пък накъде , когато някой има причина и впоследствие повод, което предварително ясно заявява да се оказва единствен виновник със значка агресор. Защо като Европа си живее спокойно и мирно се появява НАТО, за къв ... заради евентуални съмнения, че някой си някога ще иска да започва войни... Защо НАТО загражда границите с Русия и дразни и провокира правейки се на ни чул ни видял въпреки договорки. Защо Украйна не спазва стриктно споразумения обсъждани и ратифицирани със все барабар гаранти за поддържане на стабилност в региони на границата с една от военните супер сили , защото са побутвани от презокеански и не само интереси. Не си затваряйте очите , дразни ли се лъв го отнася първо най-слабия или очаквате да се навлезе в Руска територия та чак тогава те да реагират, наивно и детско. И това НЕ Е позиция на другар, комунист, русофил и всичките му там безмислени риторики. Руски или натовски куршумите убиват еднакво, аз го осъзнавам и го заявявам за пореден път, а вие от криворазбраната циливилизация ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Войната започна ...

Мнение от Leon » 08 Авг 2022, 16:21

Top Gun Maverick написа:Според мен е редно обаче като се банва някой да се слага мнението му за което е наказан и да се вижда от всички. Или няколкото мнения ако са били чак пък 20 такива лични нападки към някой, който видиш ли все едно само е стоял в ъгъла и Джордана го е хранил. Понеже аз съм виждал куп потребители да го обиждат С ВСЕВЪЗМОЖНИ ЕПИТЕТИ, но нито са били наказвани за това, нито пък той е хленчил.
Всичко различно от това прозрачност отива на някаква форумна диктатура с остарели правила. И не казвам, че е невинен, аз не знам как е, но пък мисля всеки има право да знае, най-малкото за служи за пример кое държание до какво води. На всичко отгоре като няма два реда написани някъде, 20 човека се изреждаме да коментираме едно и също, понеже касае популярен потребител като него.

Мненията стояха няколко дни, днес ги позачистих заедно с другите нападки. Сред тях имаше и доста на анти-путинистки, така че не ми играйте пристрастната карта. Стига сме се настройвали един срещу друг заради политика, която НЕ РАЗБИРАМЕ, както няколко пъти написах.

ivoaudi написа:
Leon написа:Визирам личните нападки и обиди, които изобилстват. Мислех, че отдавна е ясно, че разделям добре личното си мнение от модерацията на форума...


Не само не го правиш, но и си силно пристрастен!
Аз даже се чудя Джордана как му устискаха нервите толкова време. От поне месец го засипват всякакви лигльовци с всевъзможни простотии.

А как всички украинци и половината хора в темата са "укропитеци" не е простотия, нали? Старая се да модерирам всичко, ако нещо съм пропуснал - пускате сигнал и го преглеждаме. Честно казано, изобщо не ми се занимава с тая тема, но ако я заключа ще е цензура, ако не я модерирам, ще стане хаос, ако участвам съм пристрастен, та си е трън в задника... все ми е тая кой какво мисли за войната - това няма да я спре. Ние сме автомобилен форум, тая тема за разправии трябваше отдавна да сме я приключили.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Войната започна ...

Мнение от vladobate » 08 Авг 2022, 16:23

acho.rs написа:Има сериозна разлика между Русия и Путин.
Ако не беше този шизофреник, Русия можеше да се бъде част от Европа, да се развива заедно и да черпи ноу хау и тн. Вместо това тоя изруд започна дълга и кървава война със съседите си, които дори имат общ произход и окончателно вкара в забрава цялата си държава.

Много ми е странно, как хора които нямат елементарни базисни понятия по икономика, коментират кой колко е закъсал .
Хора - :idea: Рублата е неконвертируема валута и курсът и се определя от държавата, не от пазара :idea: Това е сигурен знак за пълен крах!

Русия никога не е приемана в Европа за да правиш такива заключения и то много много преди конкретната война. Винаги е била трън в очите макар да се цоца от богатите и ресурси и изграждана икономиката европейска с наличието им.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Войната започна ...

Мнение от hell's angel » 08 Авг 2022, 16:49

nikola59 написа:И отново за атомната в Енергодар. Факта, че е много близко до нас и опитите да се разиграе ядрена карта от укропите наистина може да доведе до непоправими последици. ...

Руснаците са поканили МААЕ да посети Запорожската АЕЦ, по която защитниците на Европа стрелят почти ежедневно, остава да видим дали укрите ще им позволят.
Russia Invites Nuclear Monitors to Visit Shelled Ukrainian Plant
IAEA still needs permission from Kyiv to visit Zaporizhzhia

Цък
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 08 Авг 2022, 17:21

Top Gun Maverick написа:Ето, днеска въпреки обявеното примирие в Израел там при Газа пак са мятали куп ракети Израелците. Защо не ги нападате какви са агресори?


Въпреки обявеното примирие, ракети са "мятани" ОТ Газа КЪМ Израел. Но не е ясно от коя група точно са, никой не е поел отговорност.
А миналата седмица са изстреляни 800+ ракети към Израел.
enigma
ያለ እኩል

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Войната започна ...

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Авг 2022, 17:55

:mhihi: Ейииии, викаш от миналата седмица досега, включително след примирието, ония индианция мятат ракети по Израел, пък те стоят и чакат и няма начин да са почнали първи. Страшни източници имате. Не знам, може и моите да са грешни, ама ми е странно как така повече бихте повярвали на това муджахидините с прашките да почват нещо и да не спират. Всъщност аз чух, че точно Израел са почнали да мятат, а ония обявили, че си запазват правото за ответен удар. :mhihi: Кой крив и кой прав там аз не мога да кажа, но е факт, че Американската пропаганда и там е с пълна сила. Никога няма да чуеш нещо различно по проамериканските медии от това, че някой напада Израел, а те отвръщат на огъня.
И в конкретният случай чак казвам, че е възможно информацията да е грешна и ти да си правия, не съм бил там, нито източниците може пак толкова да им се доверя, но ми е странно как то може да заемаш толкова категорична позиция кой е нарушил примирието все едно си бил на пусковата установка. Та по този повод си мисля, че го вярваш само защото е в плюс на американската идея и в този регион на света или защото си го чул от както споменах проамериканска медия, което са две едни и същи неща.

Но както каза Ачо, мани го Израел, няма как да знаем там на кой е правото с такава увереност.
Дайте да видим сега лошите Руснаци ли стрелят по атомната електроцентрала или добрите Украинци. Познавайки методите на САЩ, това второто съвсем не е изключено, колкото и да не ви се вярва. Ще видим доказателствата какво ще покажат ако се съберат такива и ги изкарат наяве.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Войната започна ...

Мнение от steeN » 08 Авг 2022, 18:00

https://www.thedrive.com/the-war-zone/d ... n-missiles

Images appeared on the social media platform Telegram on Sunday, August 7th, showing what appears to be the wreckage of an AGM-88 High-Speed Anti-Radiation Missile, or HARM — a U.S. missile used to home in on active air defense radars and disable or destroy them — that is said to have appeared on the battlefield in Ukraine.


Украйнците са получили някаква антична баба Яга. Интересно дали ще има резултати.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Войната започна ...

Мнение от nikola59 » 08 Авг 2022, 18:20

steeN написа:https://www.thedrive.com/the-war-zone/does-ukraine-now-have-agm-88-high-speed-anti-radiation-missiles

Images appeared on the social media platform Telegram on Sunday, August 7th, showing what appears to be the wreckage of an AGM-88 High-Speed Anti-Radiation Missile, or HARM — a U.S. missile used to home in on active air defense radars and disable or destroy them — that is said to have appeared on the battlefield in Ukraine.


Украйнците са получили някаква антична баба Яга. Интересно дали ще има резултати.

:mhihi: Ще има, ще има - качили са я на оня последният от трите македонски Су дето им остана и го крият в някой хангар или да си извикат баба Яга от приказките да им я мятка :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 08 Авг 2022, 18:31

Top Gun Maverick написа::mhihi: Ейииии, викаш от миналата седмица досега, включително след примирието, ония индианция мятат ракети по Израел, пък те стоят и чакат и няма начин да са почнали първи. Страшни източници имате. Не знам, може и моите да са грешни, ама ми е странно как така повече бихте повярвали на това муджахидините с прашките да почват нещо и да не спират. Всъщност аз чух, че точно Израел са почнали да мятат, а ония обявили, че си запазват правото за ответен удар. :mhihi: Кой крив и кой прав там аз не мога да кажа, но е факт, че Американската пропаганда и там е с пълна сила. Никога няма да чуеш нещо различно по проамериканските медии от това, че някой напада Израел, а те отвръщат на огъня.
И в конкретният случай чак казвам, че е възможно информацията да е грешна и ти да си правия, не съм бил там, нито източниците може пак толкова да им се доверя, но ми е странно как то може да заемаш толкова категорична позиция кой е нарушил примирието все едно си бил на пусковата установка. Та по този повод си мисля, че го вярваш само защото е в плюс на американската идея и в този регион на света или защото си го чул от както споменах проамериканска медия, което са две едни и същи неща.

Но както каза Ачо, мани го Израел, няма как да знаем там на кой е правото с такава увереност.
Дайте да видим сега лошите Руснаци ли стрелят по атомната електроцентрала или добрите Украинци. Познавайки методите на САЩ, това второто съвсем не е изключено, колкото и да не ви се вярва. Ще видим доказателствата какво ще покажат ако се съберат такива и ги изкарат наяве.



Ако е от руски източник, брои ли се за надежден ? https://www.rt.com/news/560382-israel-g ... t-misfire/ Ето тук е описана цялата хронология на конфликта. https://www.rt.com/news/560479-israel-p ... e-warning/ На кратко - израелците арестуват лидера на някаква група с "джихад" в името, която сещащ се не е група за писане на поезия на арабски, а планира атаки срещу Израел.
В резултат почват ракетите по израелските градове и т.н.
Тъпото е, че калпавите ракети на джихадистите убиват и техните си, както показват там...
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Войната започна ...

Мнение от enigma » 08 Авг 2022, 18:43

Относно кой е в правото си в Израел. :mrgreen:

Израелският посланик говори пред ООН относно кой е изконният собственик на обетованата земя:
- Дами и господа, както ви е известно едно време Моисей е завел нашите прадеди в Обетованата земя. Току що открихме един древен каменопис (чиято автентичност още проверяваме), според който когато стигнали до Обетованата земя и седнали да починат, жезъла на Моисей бил откраднат от палестинец. Палестинският ми колега има ли нещо да каже по въпроса?

Палестинецът веднага скача:
- Това са абсурдни обвинения! Палестинци тогава не е имало.
Израелецът:
- Е това , сам го каза. Това е всичко, което имам да кажа по въпроса. :ok:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Войната започна ...

Мнение от acho.rs » 08 Авг 2022, 18:51

Е.Димитров написа:
acho.rs написа:Една държава напада друга държава - кой е агресивния ?
РУСИЯ действа като агресор и се опитва да си направи ссср. Нали се сещаш, че след Украйна идва Молдова и България- двете страни с най-силен стокхолсмки синдром и иделани предпоставки за приобщаване към най-мизерната "богата " "суперсила" .
Предполагам вече си чул призивите- референдум за излизане от ЕС и референдум за излизане от НАТО ???
Е, аз искам моята страна да продължи да се приобщава към ЕС а не към кремълски нов стар ссср.
Освен това в 21век да воюваш в Европа е престъпна дивотия. Този континент се опитва да стане един голям съюз, по подобие на САЩ. В Шенген това вече е факт. Абсолютно никакъв смисъл няма от война, при положение че пазарите са отворени и всеки може да търгува както иска, да си купува имоти, сгради, цели квартали и тн.

И как точно да се сетя, че след Украйна идва България?
Освен в нечия глава, дето вечер си ляга и гледа под леглото дали не се е скрил някой руснак или комунист.
И изведнъж се сетихте, че Украйна е в Европа.
До сега даже не знаехте нищо за Украйна, или се свързваше с мафия , мутри и корупция.
Забрави се как в държава в Европа може да има геноцид над собственото си население.
Ей, съвсем се истрещя с тея спуснати опорки.
Заявките за промяна и за въздействие от страна на Русия са ...ми аз лично в прав текст никъде не съм видял.
Само някакви митични изказвания за лобита и някакви други действия и тн, което си е чисто болестно състояние.
Докато за въздействие от страни на ЕС и САЩ , ооо, те са токова очевидни и явни.
Като се почне от хилядите НПО та пряко спонсорирани от западните държави (я виж чия проекция е партия ГЕРБ), та минеш през сума ти политици, които са на хранилка на определени западни политически кръгове, захапали някаква тема (често врага Русия) и правят кариера.
Да се сетим и за затварянето на 4 ти реактор на АЕЦ по чия поръчка стана, не строенето на АЕЦ Белене пак по чия диктовка стана.
Само тея два проекта колко щети докарват на България, а глупостите са хиляди и са явни, като казах от страна на ЕС и САЩ.
И аз разбира се искам в ЕС , колкото и кофти неща да има, поне единственото е , че не ми трябва да се редя за тъпа виза за да ходя в тея държави.
НАТО от друга страна е военен съюз, който разчита на страха на хората като теб да си плащат членският внос...Точно като едно време застрахователите.
Пък и ЕС са си бетер едно време соца, един спуска всички решения , ама в по-лъскава опаковка

Нещо започна да ти става навик да ме квалифицираш под някакви неадекватни знаменатели . Политиката на моята страна съвпада с моето мнение- живея в ЕС , държавата ми е член на НАТО , плащам си данъците, част от които отиват в ЕС и НАТО с което аз съм абсолютно съгласен. Следващите оправляващи , независимо дали ПП или ГЕРБ ще продължат да следват тази политика.
Има една група отчаяни от живота хора , които винаги на всичко ще са против . Не съм ти виновен че ти се люлееш по средата и про ЕС настроени хора ти влият зле на нервната система.
Политиката на шувинизъм, омраза към всички които са по-добре от мен и внушения как целия свят е против НАС, САЩ ни изпивал парите.... наравно напомня на внушения на джихадистите дето всички им пречат да живеят или на комунягите дето ни учеха как целия свят ни мрази , само братска Русия ни обича ...нищо че целта ни е била да сме пушечно месо срещу Турция и Гърция

Както каза "Леон" - всички обичат да коментират неща от които нямат никаква представа. Дори и аз да съм в това число, аз гледам по-общо на нещата- а те са че Русия е окупирана от луд диктатор , със абсурдни лозунги на които само българи може да се върнат .

И как пък Полша, Чехия ,Унгария , Литва ,Латвия , Естония, Финландия са на 100% против А само видни Българи подкрепят войната. Айде стига майтапи .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Войната започна ...

Мнение от Grozdanoff » 08 Авг 2022, 19:32

acho.rs написа:И как пък Полша, Чехия ,Унгария , Литва ,Латвия , Естония, Финландия са на 100% против А само видни Българи подкрепят войната. Айде стига майтапи .


Красота!!! Ярък пример за човек, който не е разбрал абсолютно нищо от това, което колегите "русофили" пишат и затова ги осъжда!
Точно тук бъркате по-голямата част от анти-руски настроените! Нито колегата Димитров, нито аз, нито други "подкрепят войната". Толкова ли е трудно да се разбере, че никой от колегите определяни като "путинофил" не подкрепят нито някаква агресия, нито война... От 24 Февруари сте сложили етикет на тези хора, толкова ли не им достига мозъка на някои хора, че след месеци спорове и обиди един на друг още не са разбрали дори основната концепция на "русофилството" във форума... Тези хора дори не са русофили, за да им казвате така. Те НЕ ПОДКРЕПЯТ ВОЙНА, те просто имат различно виждане относно причините за тази война. Това наистина ли не се разбира?!? Моля отговорете ми на този въпрос!
След 24.02. "демократичните" режими на САЩ и ЕС успешно Ви накараха мразите Русия, не мразете и сънародниците си, които не мразят Русия!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Войната започна ...

Мнение от ekalchev » 08 Авг 2022, 19:34

acho.rs написа:Политиката на моята страна съвпада с моето мнение- живея в ЕС , държавата ми е член на НАТО , плащам си данъците, част от които отиват в ЕС и НАТО с което аз съм абсолютно съгласен. Следващите оправляващи , независимо дали ПП или ГЕРБ ще продължат да следват тази политика.
Има една група отчаяни от живота хора , които винаги на всичко ще са против

Добре казано - аз смятам, че тази група хора е предимно от неудачници, която вижда как около тях кадърните хора се развиват, по образовани, по щастливи и живея много по-добър живот от преди и се плаща честно за труда им. Това че те не са такива, ги кара да не се чувстват част от останалите, те са изолирани и търсят себеподобни. Руската пропаганда таргетира такива хора - като ги баламосва със славянство, патриотизъм - посочва им кой е врага и че те са зле, не защото са по-мързеливи или по-глупави ами защото "врагът" от запад е отредил така в неговия пъклен план. Но русия е тук да им помогне със славянски ценности, патриотизъм и обединение за всички неудачници от всички славянски държави (освен тези, които не приемат тези ценности и са се съюзили с врага - тях ги напада с танкове).

Тая тема постоянно ми напомня за това, какви хора има в тая държава - да живееш в страна в ЕС и НАТО и русия да те има за враг, да предприема действия в които удря по икономиката, да ти бърка ежедневно в джоба за пари и ти да се кланяш пред тази държава и да обясняваш как трябва да слушаме и изпълняваме какво ни казва русия, защото иначе е нормално да ни наказва и това че газа е 10 пъти по-скъп не било по вина на русия... това е състояние е за психиатър.

Grozdanoff написа:След 24.02. "демократичните" режими на САЩ и ЕС успешно Ви накараха мразите Русия, не мразете и сънародниците си, които не мразят Русия!

Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, "които не мразят русия" (тук визирам русоробите като теб, които уж са неутрални но по цял ден препредават руската пропаганда), аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка. В тая тема реших да направя изключение, когато започна войната, защото след зверствата на руснаците, вече ми беше малко трудно да гледам с насмешка на хора, които гледат как стрелят в бомби по жилищни сгради и тези сънародници, казват че това е ок и че някой друг е виновен ама не русия. русия не била агресор, русия била жертва. Осъзнах че това не са нормални хора и са загубили основите на ценностната система водеща основите си от християнството. Това че убийството на хора не може да се оправдае с други убийства или войни. Сега гледам на тези хора като опасност за родината ми и бъдещето ми. Вече като правя интервюта за работа във фирмата в която работя внимателно изследвам какво мислят по въпроса и деликатно ги пращам да работят в някоя руска фирма.
Последна промяна ekalchev на 10 Авг 2022, 12:00, променена общо 4 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Войната започна ...

Мнение от ///M Power » 08 Авг 2022, 19:42

Е.Димитров написа:Като се почне от хилядите НПО та пряко спонсорирани от западните държави (я виж чия проекция е партия ГЕРБ), та минеш през сума ти политици, които са на хранилка на определени западни политически кръгове, захапали някаква тема (често врага Русия) и правят кариера.


Аз вече се обърках, нали Бойко беше проекция на руските интереси?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook