Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 25 Сеп 2022, 14:15

BMW_POWER написа:Прегледай си малко коментарите. Освен "Русия", "Путлер" и "българопитеци", друго почти няма :OT:


Прегледай малко тая тема, или пък се върни за няколко месеца тук и друга песен ще запееш! :dunno: ---> https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=418912&start=5745
Ще почнеш повече от мен да псуваш, особено като си свикнал да живееш в държава, в която има някакви правила.

Колкото до заминаването, другия ден пак ще ходя с майка ми по болници, вероятно 20 дни подред, та едно е да го искаш, друго е да можеш и т.н. :dunno: :OT:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ///M Power » 25 Сеп 2022, 20:40

zAcK написа:.......


Гледам тия таблици, ми че аз плащам повече данъци от половината от тези :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 26 Сеп 2022, 1:49

zAcK написа:...


Не забравяй, че тревата в двора на комшията е винаги по-зелена :OT:

Мен ме обвиняват, че съм хейтър, но видях, как за пет години се убива една нелоша държава. Убива в буквалния смисъл на думата. И икономически, и политически, и социално. До краят на живота ми ние няма да стигнем нивото отпреди 2015г.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от KoolyO » 26 Сеп 2022, 2:16

BMW_POWER написа:
zAcK написа:...


Не забравяй, че тревата в двора на комшията е винаги по-зелена :OT:

Мен ме обвиняват, че съм хейтър, но видях, как за пет години се убива една нелоша държава. Убива в буквалния смисъл на думата. И икономически, и политически, и социално. До краят на живота ми ние няма да стигнем нивото отпреди 2015г.

Ама и ти като кажеш нещо... То човек да погледне къде е слънцето...
Преди малко по-малко от четири години най-близкият ми приятел емигрира в "убитата нелоша държава". С жена си и двете си малки деца. Сега имат и трето, родено там.
Причината, поради която заминаха беше всичко, за което Zack се оплаква и една група хора го "хранят" заради това.
Според тях Канада е къде-къде... Никакво сравнение. А те живеят много близко до теб.
И да не кажеш, че нещо. Докато бяха в България, той беше собственик на много приличен бизнес, а жена му беше на много висока позиция в голяма международна компания. Та от "нашенска" гледна точка си бяха "за завиждане", докато живееха в България.
И така. Вече си имат и паспортите. И друго, освен радост и щастие, че са заминали не виждам. А щях да видя, ако имаше...
Много ми напомняш на следното:
-Хаха, а сега нацистите в Европа не могат да се топлят на повече от 19 градуса... Това си говореше Серьожа наум, докато разбиваше леда във външната тоалетна...
И те така. Тая държава накъдето е тръгнала, ние от там се връщаме. :mhihi:
А пък по темата, за сега вездесъщата инфлация и криза, нашата държава само я попипват. Все още нищо не сме видели. По целият свят отдавна е толкова по-зле положението, че в България сме "щастливци". Поне за сега.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 26 Сеп 2022, 13:41

https://www.bbc.com/news/business-63030208

Тези напуснаха СИВ, а валутата им пада и срещу долара и срещу еврото. Шанс :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 26 Сеп 2022, 15:47

"Европа е изправена пред енергийна криза, която притиска финансите на обикновените хора и само след няколко седмици може да прерасне като гъбички в спирания на тока и затваряне на фабрики"

https://apnews.com/

"Сривът на паунда подчертава напрежението на пазарите"

https://www.reuters.com/markets/europe/ ... 022-09-26/
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от STEVAL » 26 Сеп 2022, 19:30

KoolyO написа:
BMW_POWER написа:
zAcK написа:...


Не забравяй, че тревата в двора на комшията е винаги по-зелена :OT:

Мен ме обвиняват, че съм хейтър, но видях, как за пет години се убива една нелоша държава. Убива в буквалния смисъл на думата. И икономически, и политически, и социално. До краят на живота ми ние няма да стигнем нивото отпреди 2015г.

Ама и ти като кажеш нещо... То човек да погледне къде е слънцето...
Преди малко по-малко от четири години най-близкият ми приятел емигрира в "убитата нелоша държава". С жена си и двете си малки деца. Сега имат и трето, родено там.
Причината, поради която заминаха беше всичко, за което Zack се оплаква и една група хора го "хранят" заради това.
Според тях Канада е къде-къде... Никакво сравнение. А те живеят много близко до теб.
И да не кажеш, че нещо. Докато бяха в България, той беше собственик на много приличен бизнес, а жена му беше на много висока позиция в голяма международна компания. Та от "нашенска" гледна точка си бяха "за завиждане", докато живееха в България.
И така. Вече си имат и паспортите. И друго, освен радост и щастие, че са заминали не виждам. А щях да видя, ако имаше...
Много ми напомняш на следното:
-Хаха, а сега нацистите в Европа не могат да се топлят на повече от 19 градуса... Това си говореше Серьожа наум, докато разбиваше леда във външната тоалетна...
И те така. Тая държава накъдето е тръгнала, ние от там се връщаме. :mhihi:
А пък по темата, за сега вездесъщата инфлация и криза, нашата държава само я попипват. Все още нищо не сме видели. По целият свят отдавна е толкова по-зле положението, че в България сме "щастливци". Поне за сега.


Зарязаха си уредения живот тук, за да идат там - той да мие чинии, тя да стои в майчинство :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от slatanic » 26 Сеп 2022, 20:01

Ма виж поне са доволни хората.
И това една година след като Пауъра каза,че нещата са си евали мамата.
Смятай ако не си беше евало мамата колко щеше да им хареса... :ok:
Иначе да тук всичко е наред...
Снощи поради липса на сън имах време да следя пазара на новите мотоциклети който дебна отдавна...
Значи за 1 година например ктм дюк 390 от 9000лв последна цена за 2021 модел отиде на 13700 за същият мотоциклет с други лепенки. :mhihi:
Сузуки СВ650 от 13190 отиде на 14990.
И така нататък и така нататък.
Ма няма криза.Продават се.Даже ги и няма... :ok: щото следващите не се знае дали ще ги има и на каква цена.
Което ми напомня,че преди 3 месеца ме бе ухапал комара за нова хонда 300 рали.
Звъня в хонда и питам има ли да мина,че са до нас.
Казват имахме 2 доставки по 7 мотора и са продадени.
Може да си запазите ред и като дойдат ще си платите цената към момента на доставката и ще си вземете машината.
Не може ли да се предплати?
Може!Но като дойде ще си платите разликата,защото такава ще има,но не се знае колко точно. :mrgreen:
Мммммм Мерси.
А да ще дойдат най-рано Март,Април от тогава като информация. :bowdown:
Та затова цени горе,гащи долу.И пелетите 1000лв на тон. :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Exclusive89 » 26 Сеп 2022, 20:28

STEVAL написа:Зарязаха си уредения живот тук, за да идат там - той да мие чинии, тя да стои в майчинство :kuku:

И къде пише, че мие чинии :roll:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alx » 27 Сеп 2022, 1:03

Аз лично също мия чинии… проблем? :ok:

Въпреки, че сега е модерно да се ползват чинии за еднократно ползване… има едни такива дето освен по теглото по друго нее можеш ги познаеш че са консумативи… купест ги на едро и изобщо не се хабят да мият…

За цените-поне така както аз го виждам- в момента всичко е 33-50% нагоре от миналата година.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Spunky » 27 Сеп 2022, 1:10

STEVAL написа:Зарязаха си уредения живот тук, за да идат там - той да мие чинии, тя да стои в майчинство :kuku:


СмЕтай ако вярно миеха чинии, колко зле говори за “уредената” мамковина ;) Пък Канадия не е от най-добрите места за живеене

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 27 Сеп 2022, 2:45

KoolyO написа:Ама и ти като кажеш нещо... То човек да погледне къде е слънцето...
Преди малко по-малко от четири години най-близкият ми приятел емигрира в "убитата нелоша държава". С жена си и двете си малки деца. Сега имат и трето, родено там.
Причината, поради която заминаха беше всичко, за което Zack се оплаква и една група хора го "хранят" заради това.
Според тях Канада е къде-къде... Никакво сравнение. А те живеят много близко до теб.
И да не кажеш, че нещо. Докато бяха в България, той беше собственик на много приличен бизнес, а жена му беше на много висока позиция в голяма международна компания. Та от "нашенска" гледна точка си бяха "за завиждане", докато живееха в България.
И така. Вече си имат и паспортите. И друго, освен радост и щастие, че са заминали не виждам. А щях да видя, ако имаше...
Много ми напомняш на следното:
-Хаха, а сега нацистите в Европа не могат да се топлят на повече от 19 градуса... Това си говореше Серьожа наум, докато разбиваше леда във външната тоалетна...
И те така. Тая държава накъдето е тръгнала, ние от там се връщаме. :mhihi:
А пък по темата, за сега вездесъщата инфлация и криза, нашата държава само я попипват. Все още нищо не сме видели. По целият свят отдавна е толкова по-зле положението, че в България сме "щастливци". Поне за сега.


Много текст, много чудо, дано да съм те разбрал правилно. Ако не съм, поправи ме :ok:

Ще ти пиша за себе си, което не е валидно за всички българи тук. Да го уточним предварително :idea:

Ние с женицата сме икономически емигранти. Тук съм повече от 15 години и имам наблюдения, как с времето нещата се промениха към зле. Във всичко. Понеже сме икономическа тема, ето то директни цифри.
- 2007г с минимална тогавашна заплата (аз започнах с цели $8.50/час) се купуваха две кила пържоли без кост. Днес си на кило, кило и малко с минимална.
- Бензинът няма да го коментираме, защото много играе.
- Наемите са се увеличили два пъти. Аз плащах $525 за 4 1/2, днес същото каре от блокове искат над $1000
- Данъци и такси няма да ги коментираме, както и алкохол и цигари.
Kъдравият съединител (дето ни е премиер) продаде златния запас на държавата и върза веднъж гащите. Сега няма с какво. Гледай:

https://www.debtclock.ca/

Държавата няма пари за нищо. Образованието е леш, здравеопазването (прословутото безплатно такова) го доведоха до катастрофа. Уволниха всички лекари и сестри, които отказаха да се бодат. Сега, ако ти се наложи да идеш в спешното, средно се чака над 20 часа. Двайсет часа, не съм объркал цифрите.

Инфлацията е страшна. Заплащането е трагично. Данъците станаха безумни. Тъпите ми мениджъри уволниха над 50 човека заради грипа и сега никой не иска да работи. Имаме обяви, но никой не идва. Ще ти кажа нещо смешно, но е смях през сълзи. Аз съм най-младия от нашия екип. На 56г и съм най-млад. Другите колеги са на 61, 64 и 68г. Седя, защото ми е късно да търся тепърва работа, а и имам 4 седмици отпуск. От догодина ще имам 5 седмици отпуск. Започна ли на ново място, започвам с две седмици. Не става :dunno:

Пропуснах за корупция, престъпност, легалигираха тревата ... какво искаш да ти похваля? Не знам, за кое Слънце става въпрос, но нещата не са както в туристическите брошури.

Да, и тук има хора, дето са без проблеми. Но процента им е по-малък, отколкото на тия в бг.

И да се върнем към Европа. Все още има германци, дето здраво са стъпили на Земята

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 27 Сеп 2022, 7:53

The Washington Post: "Лесно и логично е да се заключи, че Съединените щати днес са толкова близо до ръба на гражданската война, колкото и от 1861 г. насам."

https://www.washingtonpost.com/outlook/ ... extremism/
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от nikola59 » 27 Сеп 2022, 17:50

:mhihi: Имало нещо гнило в Дания....аре да им е честито на печелившите и губещите накуп :mhihi:
photo_2022-09-27_16-07-57.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 27 Сеп 2022, 21:13

nikola59 написа::mhihi: Имало нещо гнило в Дания....аре да им е честито на печелившите и губещите накуп :mhihi:
photo_2022-09-27_16-07-57.jpg


Сега вече наистина ще им е студено на германците, а индустрията как ще работи не знам... Интересно дали утре по медиите ще обяснят, че "Путин сам си е гръмнал тръбите".
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook