Има ли алтернатива на банките?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 21:39

blacksapphire написа:Имат си такава услуга. Безплатна е и се заявява на гише. СМС известяване за движение по партида. Има някакво закъснение, не е съвсем в реално време, но е по-добре отколкото да разбереш след няколко месеца, че някой ти е ипотекирал имота. :mhihi:


Имам активирано СМС известяване тук https://sms-imot.registryagency.bg/, по ЕГН, ама не е безплатно, 6лв. за 500 смс-а за 2г. или нещо такова беше. За това ли говориш?

Гледам са две услуги, едната безплатно смс известяване, другото платено, ама и двете са за едно и също:

за получаване на уведомителни кратки текстови съобщения (SMS) при вписвания, отбелязвания и заличавания в книгите за вписване, отказите и постановените по тях определения на окръжния съд, издаването на заверен препис и отказ за издаване на заверен препис и корекция на запис в информационната система, за физическо лице/юридическо лице с ЕИК/ чуждестранно лице с ЛНЧ.

за получаване на безплатни уведомителни кратки текстови съобщения (SMS) при вписвания, отбелязвания и заличавания в книгите за вписване, отказите и постановените по тях определения на окръжния съд, издаването на заверен препис и отказ за издаване на заверен препис и корекция на запис в информационната система, за физическо лице/юридическо лице с ЕИК/ чуждестранно лице с ЛНЧ.

И заявленията са идентични:

https://www.registryagency.bg/media/fil ... siia_2.pdf
https://www.registryagency.bg/media/fil ... siia_3.pdf

Или поне аз не видях съществена разлика :dunno:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 22:05

blacksapphire написа:https://www.registryagency.bg/bg/registri/imoten-registar/sms-opovestyavane-otnosno-uslugi-predostavyani-ot-imoten-registar/ :bchug:


Да, това е безплатното, въпроса ми беше каква е разликата с платеното - https://www.registryagency.bg/bg/regist ... ot-sluzhb/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 24 Фев 2022, 22:30

Колега, подкара го на спам. Чети :mrgreen: Има си общи условия на двете услуги и пише какво представляват. Платеното оповестяване може да включиш не само себе си като фл./до 10 фл и юл /

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2022, 23:07

Сори, правните текстове винаги са ми били анти-конти :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от bum_bum » 25 Фев 2022, 22:01

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от streetz » 26 Фев 2022, 0:31

Еми литовци. :)
Единствената полза от разните финтеци е, че принудиха банките също да тръгнат по тоя път. Примерно, вече преводите между някои от нашите банки минават за минути с BLink-a. По принцип трябва да са секунди, но още е в пилотна фаза.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от turieca » 26 Фев 2022, 9:21

Не са само Литовците, ЦКБ също имат разпореждане да не праввят преводи към Русия и за обслужване на Руски граждани се изисква одобрение от централата.
Предполагам това ще важи във всички банки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Exclusive89 » 26 Фев 2022, 10:08

След като отворих сметка във Vivid, вчера за проба вкарах едни пари и транзакцията отне няколко (2-3) часа. Това нормално ли е? Защото при Revolut всичко причключва за няколко секунди :confused:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от blacksapphire » 26 Фев 2022, 10:21

Това е стандартът за SEPA превод 2-3ч. Revolut и Paysera поддържат SEPA instant, преводите са почти в реално време няколко секунди. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Exclusive89 » 26 Фев 2022, 10:39

Ясно, благодаря! :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от vixx » 26 Сеп 2022, 21:52

Вдигам темата с надежда някой да има опит за да не скачам без помощ в напълно непознати води.
Продавам клауд услуги и почти всички клиенти на фирмата са извън страната. Плащането от тях е само в долари. Но когато парите бъдат пратени към сметките в банката тук средствата се превалутират по банковия курс, който няма нищо общо с никакви пазарни курсове. В резултат, по все още груби сметки плащам по до 2 бона на месец само от разлики м/у курса на БНБ и този на обслужваща ме банка. Дайте ми, моля, малко акъл как да го предотвратя това и да постигна курс, който да не е такава секира? Гледам Револут, като там под някаква форма виждам, че съществуват merchant accounts, обаче не съм се заравял да чета и не знам те отговарят ли на изискванията така, че това да го въведа като разплащателна сметка и счетоводителите да не мрънкат после? Иначе тяхният курс е къде-къде по-добър. Всякаква идея ще ми е от помощ!

ПП. Директно съм готов и да си платя за know-how, ако някой знае някого.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Spunky » 26 Сеп 2022, 22:04

Доларова сметка?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от The_Ancient » 26 Сеп 2022, 22:13

С Револют или с Wise става. Ще си имаш номер на сметка в БГ и курсът е ОК. Малко е по-зле от чейндж бюрата, но всичко става лесно и автоматично. По-добре е от банка.

Може и с доларова сметка, но трябва да ги теглиш кеш и да ходиш да ги сменяш ако ги искаш в левове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Има ли алтернатива на банките?

Мнение от Don_Diego » 26 Сеп 2022, 22:24

Ние ползваме Paysera :bchug:
Предполагам при Револют ще е сходно. Свържи се с някой от тукашните им офиси (и двете имат) и разпитай за подробности. Имай предвид, че първите се мръщят над определени обороти и започва едно безкрайно искане на договори и фактури за всяко получено плащане
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook