Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 30 Ное 2022, 13:32

Аз живея в апартамент, много познати също ми казват да не съм луд да се занимавам с къща, че само работа по нея, ама пък като си отида до другия имот, който е къща, седна си на верандата и си гледам зеленината в двора и ми е едно такова готино.. Въобще не виждам апартамента като възможен вариант за покупка на жилище, освен ако не е някаква страшно евтина сделка, каквито няма :D.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 30 Ное 2022, 13:50

Къща?!
Ако знаеш каква е разправия , направо нямам представа дали щях да си взема къща.
Обаче у градО не може да ме върнете повече :mhihi:
Винаги има какво да се прави , когато живееш в къща, дори и къщата да е перфектна, човек си намира някакво занимание, което според мен е супер.
Един вид едно разнообразно хоби, особено, ако имате отделно "мъжко" помещение/склад/гараж.
Тази година направих автоматичната система за поливане, миналата година включвах пръскачките ръчно и редовно.
Имам само райграс , където общо е около 200м2 и с косачката я подстригвам/кося един път седмично, събота или неделя и го правя на най-ниското ниво на косачката....което може би е грешка.
Съжалявам само, че двора с райграса не е поне декър, че щях да имам оправдание пред жената да си купя косачка, на която да се возя :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 14:04

Този мит с "вечно има нещо за правене" е поради факта, че масово под къща се разбира "цял живот я строим тая къща, отгоре има 2 етажа за децата, за всеки случай". Любимото нещо е да се вдигне 3-4 етажа къща, живее се само на първия, парите не стигнат да се измаже даже, дИцата като пораснат решат, че не им се живее там... и къщата си остане на тухла, с обзаведен първи етаж. Стълбището цЕл живот остава на цимент и т.н. Или се взима и се оправят 2 стаи, другото "по-натам". Дай да се нанесем, пък после лека-полека и т.н. Като не ви кефи да подстригвате бавнорастящ райграс, слагате едни плочки/бетон/асвалт навсякъде, точно както пред всеки апартамент :ok: и готово. Както писаха по-нагоре, по цял свят хората живеят в къщи и имат дворове, само тука било занимавка :no: Да не говорим, че модерните къщи са с 20-30кв двор, което някои го приемат като по-голяма тераса :lol:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 30 Ное 2022, 14:55

Именно :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 30 Ное 2022, 15:03

Този мит с "вечно има нещо за правене" е поради факта, че масово под къща се разбира "цял живот я строим тая къща, отгоре има 2 етажа за децата

Това беше преди 1989 година.
Вече няма такова мислене, еле пък действие.
Който правил-прави, децата ще се оправят сами , ако не са забегнали в чужбина.
Сегашното "има нещо за правене" е поради недостигащите пари след инвестицията "закупуване".
Тази година ще прави изолацията , до година , когато се съберат пари ще прави барбекю. веранда, кухня или мазето нещо.
Следващата година ще сложи плочки по веранда или някъде на двора.
Всички тези неща се правят според как си събрал пари през годината.
Това "помощ на децата" вече не играе. Хората са с различно мислене в тая реалност.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 30 Ное 2022, 15:14

TNT написа:Този мит с "вечно има нещо за правене" е поради факта, че масово под къща се разбира "цял живот я строим тая къща, отгоре има 2 етажа за децата, за всеки случай". Любимото нещо е да се вдигне 3-4 етажа къща, живее се само на първия, парите не стигнат да се измаже даже, дИцата като пораснат решат, че не им се живее там... и къщата си остане на тухла, с обзаведен първи етаж. Стълбището цЕл живот остава на цимент и т.н. Или се взима и се оправят 2 стаи, другото "по-натам". Дай да се нанесем, пък после лека-полека и т.н. Като не ви кефи да подстригвате бавнорастящ райграс, слагате едни плочки/бетон/асвалт навсякъде, точно както пред всеки апартамент :ok: и готово. Както писаха по-нагоре, по цял свят хората живеят в къщи и имат дворове, само тука било занимавка :no: Да не говорим, че модерните къщи са с 20-30кв двор, което някои го приемат като по-голяма тераса :lol:

Да де, модерния вариант :lol: Имаме пари за двустаен, но искаме къща 350 квадрата. Преди е било "имаме за къща на 1 етаж, но ще вдигнем 3-4 за децата" :bchug:

Това е и с колите. Кой не е виждал S класа с китайски гуми :ok: Преди години беше модерно и iPhone с ваучер, да пускат "стрелички" :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 01 Дек 2022, 0:58

Пичове, за повечето хора живеещи в къща си е кеф да правиш нещо по нея.
Миналата седмица например пренаредихме с бащата плочник 25-30 м2 от гнайсови плочи. Ползвахме старите и слагахме и нови с други размери и цвят.
Като си ида пак следващия път ще пренаредим още 15-20 м2 и ще направя пътеки пак от гнайсови плочи из градината и между тях райграс.
А го пренареждахме, щото дядо ги беше редил преди 40-50 години като дъска на шах. Почти квадратни и правилно. Фугите се бяха изкъртили вече и т.н.
А мен ме кефи да са безраборно редени, различни размери и т.н. Та си играх и да ги троша, че старите бяха по 5м. дебели и квадрати с към 1 метър страна :shock:

И да, кеф ми е. Особено като приключиш за деня, сипеш си винце и огледаш какво си направил :ok: :bchug:
Ако си намерим хубав парцел някъде с жената, в момента по-скоро около Пловдив, хич няма да го мисля, а почваме да строим :idea:
Пък ако ще всеки ден да има нещо да се прави по двора и къщата. По-добре от всеки ден да си в шибания апартамент. :no:

---

За апартамента. Преди 1-2 години направих в коридора нова декоративна мазилка на метър и нещо, щото беше боядисано с някакво гнусно старо зелено и беше изцапано на места. Та направих го, освежих и т.н. Миналия месец ни нямаше, комшиите правили поредния ремонт на жилището, дето дават под наем на етажа. Наели някаква фирма, тя наела майстори и тия тъпаци като освежавали бялото нагоре ми боядисали и декоративната мазилка с бял латекс :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
А беше някво травертино. И сега като го видя и ми се драйфа. И ще трябва пак да го правя. Поне ще се оправи само с декоративна боя :censored:

Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Имотният пазар

Мнение от barty » 01 Дек 2022, 5:54

Т.е. мерите си вкусовете като на своя глава пребоядисвате общите части?
Така може да продължите доста време :mhihi:

Аз лично пребоядисах общите части, за моя сметка, с оригиналният цвят, за да не се дава възможност на комшиите да избират. Стигне ли се до приказки кой какво харесва и иска... :mhihi:



Между другото, търся 2-стайни апартаменти под наем в София! Търсенето ми е за поне 3 бр та ако има някой за отдаване :ok:
:yes:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 01 Дек 2022, 8:39

barty написа:Т.е. мерите си вкусовете като на своя глава пребоядисвате общите части?
Така може да продължите доста време :mhihi:
Аз лично пребоядисах общите части, за моя сметка, с оригиналният цвят, за да не се дава възможност на комшиите да избират. Стигне ли се до приказки кой какво харесва и иска... :mhihi:


Нищо не си мерим, на етажа живеем само ние, другите два се дават под наем :mhihi:
Питал съм единия собственик на етажа и останалите в сградата, но тия точно с майсторите с латеска не са стъпвали тук от 10 години.
Всичко им го правят някакви фирми и някаква дама и управлява апартаментите :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имотният пазар

Мнение от drifty » 01 Дек 2022, 9:20

zAcK написа:Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:


Трудно да се каже по-добре.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Имотният пазар

Мнение от c04 » 01 Дек 2022, 10:49

zAcK написа:Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:

Най- накрая сме на едно мнение :mhihi: В къщата колкото и повече работа да има, в края на деня го правиш само за себе си и няма кой да ти го развали, да ти се меси или да ти пречи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Имотният пазар

Мнение от barty » 01 Дек 2022, 12:31

c04 написа:
zAcK написа:Та толкова за общите неща в кооперациите. Няма вариант да не се ядосваш, каквото и да правиш. Още едно семейство да има и проблемите са неизбежни. А то не е едно :banghead: :banghead: :banghead:

Най- накрая сме на едно мнение :mhihi: В къщата колкото и повече работа да има, в края на деня го правиш само за себе си и няма кой да ти го развали, да ти се меси или да ти пречи.


.....Докато не се ожениш :ok: Тогава разбираш че нищо не знаеш и разбираш, както и че твоят вкус е ..... неподходящ :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от TheDriver » 01 Дек 2022, 12:38

Определено в апартамент е по-лесно. Макар, че живея 80%(Къща), 20%(апартамент).

"в къща винаги има нещо за правене" според мен е валидно на 100% без значение дали е стара къща или нова. Дори да приемем, че новопостроената къща е перфектна и няма нищо за доизкусуряване или неща да ти се набиват в очите за оправяне(което според мен е много малко вероятно), пак имаш едно сериозно външно пространство което има нужда от грижа.

- Тротоара пред къщата вече не е отговорност на блока, а е твоя лична.
- Имаш огради, навеси, врати и т.н. които неминуемо се амортизират от времето.
- Листа, боклуци
- Вредители под формата на котки, съсели, мишки, мравки и т.н.
- Плевене на тротоар и пътеки в двора
- Чистене на улуци

Вероятно мога да продължа да изброявам и то без да засягам "градина с домати" или "райграс". И макар задачите да изглеждат лесни сами по себе си, се натрупват и стават ангажимент. За нас живеещите в къща този ангажимент е почти незабележим, но за някой който цял живот е живял в апартамент в големия град изглежда като огромен товар.

Един пример - Имам приятели, които не ни идват на гости за повече от ден два, защото са категорични, че не могат да се къпят на бойлер и да се съобразяват колко време прекарват в банята. :mrgreen: Живяли са цял живот на ТЕЦ разбира се. Такива хора не можеш да ги изкараш от апартамента никога.

П.С. Леко сте ми странни с тоя райграс :ok: аз пък вероятно ще ви изглеждам луд на вас. Няма шанс да се занимавам толкова с тревата. При мен тревните площи са от дива трева + билки и активно си я ползвам като елемент в кухнята. Имам едно каре където се събира повече вода примерно в което расте лапад, друго място с див лук, джоджен и т.н. Требвата не се полива като вода получава от дъжда и от поливането на дърветата. Кося не повече от 5 пъти в годината вероятно. :mrgreen:
Плодови дървета би следвало да са несъвместими с "перфектната морава", нали?

П.С 2. ЛЕОНИА и ОЛП х2 спрамо 01.11.2022 (1.3%) :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имотният пазар

Мнение от Don_Diego » 01 Дек 2022, 12:46

TheDriver написа:
Един пример - Имам приятели, които не ни идват на гости за повече от ден два, защото са категорични, че не могат да се къпят на бойлер и да се съобразяват колко време прекарват в банята. :mrgreen: Живяли са цял живот на ТЕЦ разбира се. Такива хора не можеш да ги изкараш от апартамента никога.

:


Газифицираш къщата или взимаш хубав проточен бойлер и конкурираш теца :dunno:
В къщата винаги има нещо за правене защото мащабите спрямо апартамента са по-големи, съответно и трябват повече пари за да се направи всичко на един път. Поради това нещата както вече се каза се сегментират: тази година пътеки, следващата градина или зелена площ, после растителност, огради и тн според важността им за индивида обитаващ къщата :bchug:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 12:49

Всичко това просто го прави по-скъпо, защото поемаш цялата цена. Не го прави като нещо ново за правене.

Като покрива е само твой, значи ли че ще качиш горе да го правиш в общия случай примерно :lol: Или ако ти избие някоя тръба в къщата, има коренна разлика от това да ти се случи в апартамента... е поне няма да наводниш съседите :mrgreen:
Кви са тия огради дето се амортизират за 1 година и т.н. Боклуците ти си ги слагаш в двора и т.н. Кво плевене, полива се с гореща/солена вода или ако съвсем ти е все тая някакъв хербицид :ok: .

Проблемите са точно като става въпрос за стара грохнала къща... било то градска или селска.

п.с.
Тва с ТЕЦ-а е някаква софийска особеност. Останалата част от Бг изобщо няма такива терзания за бойлерите :)

TheDriver написа:П.С 2. ЛЕОНИА и ОЛП х2 спрамо 01.11.2022 (1.3%) :ok:


Има нужда от нормализация, нулеви и отрицателни лихви е един тотален абсурд. Лошото е, че хората "свикнаха" бързо с това и отвикването ще е трудно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver

Последни теми
Facebook