Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от laviatan » 29 Мар 2024, 15:16

alx написа:
...единственото оправдание е , че нямаш пари за електричка....


Ти сериозно ли го написа това ? :mhihi:


Един биснесмен / не говоря за някой "псевдо" / не съм видял, или не познавам с електричка :mhihi:

И не е да не познавам доста заможни хора - ама грам не им дреме колко харчи , или колко ще е бърза електричката - интересуват ги доста по различни неща в колите . Та с това за цената на "киселото" грозде тук ама въобще не важи.

Самозабравяте се вече с някакви смехотворни тези - честно .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2024, 15:24

dhtj написа:
Jorixa написа:Ако имам пари и държа на електричка, със сигурност няма да си взема Тесла. Вече не сме 2017-та, има и други, по-качествени опции на пазара.


Дай пример? Електрическите бмвта нещо доста грозни идват, а и скоро четох че най-много лъжат с пробега от всички. С едно 100-150км не им отговарят обещанията спрямо реалността. :mhihi:


Ми примери бол - Тайкан, е-трон, EQS, i7 и тн, че и Ролс Ройс. Аз дори не броя теслата за luxury автомобил, че вобще да я свързваме с богати хора. На времето беше скъпа щото държеше монопол, сега цените им падат от година на година.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 29 Мар 2024, 15:29

laviatan написа:
alx написа:
...единственото оправдание е , че нямаш пари за електричка....


Ти сериозно ли го написа това ? :mhihi:


Един биснесмен / не говоря за някой "псевдо" / не съм видял, или не познавам с електричка :mhihi:

И не е да не познавам доста заможни хора - ама грам не им дреме колко харчи , или колко ще е бърза електричката - интересуват ги доста по различни неща в колите . Та с това за цената на "киселото" грозде тук ама въобще не важи.

Самозабравяте се вече с някакви смехотворни тези - честно .


разбира се че го написах сериозно в контекста на нормалните хора.. не тия с многото пари щото едно че за тях писах какви са и какво ги движи особено по нашите ширини, две че луксозна електричка в момента няма - дори най- скъпите електрически немци са дялкани отвътре общо взето... разликите в интериорите са очебийни.. това и беше едно от основните неща които не простих на eqs 53... че вътре беше с тематиката на с-класата ама изпълнението беше на ц-класа или дори на оная недомислица -cla и там квото е оня пластик фантастик..

та говориме или поне аз визирам болшинството от хората за които надеждност, джаджи/ есктри, практичност и до някъде динамика са водещи в избора на -нов- или по-нов автомобил.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от laviatan » 29 Мар 2024, 15:30

Разбрах те сега :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Мар 2024, 15:32

Аз познавам двама обаче двама богати, единия даже бензиностанции имаше. :mhihi:
Даже сега кара освен две Тесли и едно подобие на кола, някакъв ВАГ колкото сапунерка, но пък с номер с 6 еднакви цифри. :mhihi:
Знам и един друг наистина богат, имаше Тесла, сега си взе тая новата седмица с големия мотор електричка.
Но не мисля, че това е някакъв критерий и да, масово не карат електрички тия с парите.

Иначе звучи хубаво написаното от алх за липсата на ремонти дълго време. Като се замислиш е логично, ДВГ има много, много агрегати и всъщност повече електроника, но пък парадокса е, че съм виждал повече Тесли, които имат проблем с електрониката, отколкото коли с ДВГ. :dunno: Предполагам, че пръст в това има и по-голямата трудност откъм майстори на електрички в БГ. Но ако се наложат и това ще се промени с времето.

алх, седмицата не минава ли за луксозна електричка? :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2024, 15:35

Аз се обърках тотално в тая тема. Хем електричките основното им предимство било че се пести от гориво, хем били автомобили за богаташи. Е нещо не ми се връзва :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 29 Мар 2024, 15:51

Jorixa написа:Аз се обърках тотално в тая тема. Хем електричките основното им предимство било че се пести от гориво, хем били автомобили за богаташи. Е нещо не ми се връзва :dunno:


за 100тен път- основното им предимство е че не изискват подръжка и имат хубава динамика.

за разхода- плад-а като го сметнеш колко "гори" на миля и ми излиза на кантар със ескалейд v... та толкоз за икономията.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от In_Memoriam » 29 Мар 2024, 16:00

alx написа:забележи, че почти всеки които "не харесва" електричките кара стара кола и никога не си е купувал нова или по-нова кола. един вид не толкова не ги харесва, а не може да си позволи смислена електричка за парите които е готов да даде за кола.

- 25-годишната ми Е39ка е струвала и винаги ще струва повече от Тесла 3 по пазарни цени
- пътен данък годишно 1к
- разход 75 лв./100км.
- цени на части дори няма да пиша

Няма сила на земята, която да ме накара да я разменя за такъв безличен котор :mhihi: , включая и Plaid ако вкараме правилото чиста размяна без право на продажба. Ако следваме твоята логика тук следват два въпроса - аз неземно богат ли съм или тъп :shock: Нито едното, просто нямам против да плащам повече за колата, която покрива моите лични изисквания.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 29 Мар 2024, 16:14

In_Memoriam написа:
alx написа:забележи, че почти всеки които "не харесва" електричките кара стара кола и никога не си е купувал нова или по-нова кола. един вид не толкова не ги харесва, а не може да си позволи смислена електричка за парите които е готов да даде за кола.

- 25-годишната ми Е39ка е струвала и винаги ще струва повече от Тесла 3 по пазарни цени
- пътен данък годишно 1к
- разход 75 лв./100км.
- цени на части дори няма да пиша.


знаеш, (и аз знам) че е39 м5 е изключение... така, че не се прави на ударен. тя те дефинира по някаква схема. лошо няма. теслата със седмото сетиво дето м5-цата ти гъделичка не може да се мери и не и е мисия така или иначе...

НО...

само че за ежедневка аз предпочитам да живея със модел 3 от колкото със е39 м5. и ти ако си живял със тесла ще мислиш по същия начин.. пък м5-цата винаги можеш да я изкараш през уйкенда - ей така .. да подчертаеш дефиницията :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от In_Memoriam » 29 Мар 2024, 16:26

Все тая каква е колата и какви са ми изизкванията, било то екстериор, интериор, звук, мириса на бензин ако щеш. Въпросът е, че при всеки са различни и не съм ок с такова генерализиране :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 29 Мар 2024, 16:49

In_Memoriam написа:Все тая каква е колата и какви са ми изизкванията, било то екстериор, интериор, звук, мириса на бензин ако щеш. Въпросът е, че при всеки са различни и не съм ок с такова генерализиране :yes:


ми.. то моето генерализиране пак работи ама малко по - други са параматрите в твоя случай- ти имаш м5-цата защото те кефи и си мислиш, че те отличава от другите. прави те по-така и се отъждествяваш с нея по някаква схема. което като се има напредид колко е евтина - няма лошо. гъзария за малко пари. всички сме били или сме в тази фаза. сега- всичко това е в твоята глава защото както добре знаеш, м5-цата беше супер седан с разкована скоростна кутия ама преди 20 години. сега е просто една приятна стара кола с характер и "сополив нос" (snotty) както му викаме тука на по-чепатите коли... разбира се, че няма да я смениш със една тесла 3 (по-скоро трябва да гледаш модел с ама друга тема) защото както казах теслата еле пък модел 3 няма ценз. тя е за зелени, недоразбрани меки китки дето като цяло не разбират от коли. за да имаш някакъв подобен "мъжки" имидж с електричка ще трябва я тайкан/е-трон, я некъв плад а ако си гъзар можеш да вкараш и първия люсид сапфайър.. ама пак няма да е мъжки щот няма 4 ауспуха отзад и не те чува целия квартал като я смачакаш на орловия мост.. и си идваме пак на думата- парите които ще трявва да дадеш за електричка дето ще ти даде подобно усещане на някакво "превъзходство" най- вероятно не си готов да ги дадеш.

но.. за всички останали които не се отъждествяват с колите си и ги възприемат като по-скъпа пералня- което е едно 99% от хората (от там и генерализацията ми) електричката в момента е по- добрия вариант и ако не караш такава - вече писах за това.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jorixa » 29 Мар 2024, 17:04

alx написа:
Jorixa написа:Аз се обърках тотално в тая тема. Хем електричките основното им предимство било че се пести от гориво, хем били автомобили за богаташи. Е нещо не ми се връзва :dunno:


за 100тен път- основното им предимство е че не изискват подръжка


Е веднъж годишно да закараш колата в сервиза да я обслужат не е кой знае ква драма. При БМВ даже е безплатно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от In_Memoriam » 29 Мар 2024, 17:20

alx написа:...

Не знаех, че ме познаваш толкова добре :mhihi: Нещо друго да ми кажеш за мен, което не знам? Минахме на мъжки, женски коли, впечатления и т.н... комплекс след комплекс :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от carmanf1 » 29 Мар 2024, 19:08

Абе мен яко ме кефи Тесла кво правят - вижте им EBITDA '23 vs. '22 :mrgreen:

Вижте им и марджина '22 vs. '23 :mrgreen:

Брилянтно, натискат яко големите с цени. Кво по-хубаво за потребителя от подобна пазарна ситуация :mhihi:

Че ония четиримата големи в Немско, взеха яко да се самозабравят с цени :lol:

Ама скоро ще им се стъжни, ако не си коригират наглостта :D

За сравнение, вижте и промяната в EBITDA на БМВ за '22 vs. '23 :mrgreen: баварски хитреци :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2024, 19:31

Аз имам друг, по-практично насочен въпрос: Как точно 'премерихме' количеството 'електроника' в двата типа коли?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook