Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Трябва ли да се спре развитието на ДВГ в масови коли среден клас?

Да, ДВГ даде каквото можеше
5
10%
Не, не трябва, но всичко е политика и му се пречи умишлено
45
90%
 
Общо гласове : 50
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от ivanski_2 » 30 Апр 2024, 23:19

carmanf1 написа:Абе, аз че ще си купя електричка, ще си купя.

В другата тема споделих, колко много проблеми имат електричките (специално тайкан), както всички останали коли - нормално.

Нека си признаем, че не всичко е мед и масло с тролеите. Всички коли имат прoблеми.

И да споделя реалната ситуация.

Щот някои хора тук се опитват да ги изкарат ултра непроблемни тия тролеи.
Знам защо се напъват толкова, ама тва е друга тема :mrgreen:

Тия дни бях в УК по работа. Колегата ми там има Polestar - тролей. Вика няма проблем да стигнем до Heathrow :shock: Аз даже не знех, че това е под въпрос и че изобщо трябва да го мислим - баси майна, да го мисля дали ще стигна ....... тва никога не ми е било да го мисля.

Стигнахме, ама със стиснати задници :evil: . И после свободни зарядни станции на Heathrow - ХОЙ :mrgreen:

И така, към момента ситуацията в Европа е хой за електричките - нямаш независимост. Пък кой кво ще да ми говори :mrgreen:


ПП. А, за евтинийката, не искам и да чувам вече, малко взе да ми писва от тва стотинкаджийство. Mерят, засичат колко излизало на 100км.

Good luck :yes:


1/Конкретен пример - изключително частен случаи и глупав!Ще ме изиняваш ама тоя твой колега е Т*П, все едно да сипя на 35-цата като знам че с 10литра минава 110км и да сипя 13 литра като ще минавам 110 и да ти кажа сппоко ще стигнем...... ами ако това се случи съм ТЪП*К щото не съм прецениш колко да сипя, а ако не може повече-не съм преценил правилно колата ( извнявай има тесли минават релано 800км ама нали що да взимаме такваа.... )
2/"Щот някои хора тук се опитват да ги изкарат ултра непроблемни тия тролеи. " -Дай да говорим конкретно с числа , айде иди и провери колко g30 бензинови имат проблем и влизат по гаранция в първите 20 000км , после провери за тесла примерно и повтори изречението си, е да сигурен съм че вече няма да можеш да го направиш с такава увереност
А и нали там че бмв правят двигатели които все още имат баси драмите а правят мотори от 30-40 години....това нали не го броим а тесла от няколко ...
Айде малко по-сериозно моял те :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 01 Май 2024, 3:02

Айде дайте да видим какви са тия влизания по гаранция . Тисла традиционно е на дъното по надеждност в класацията на американските потребители и индустрията . Щото не се развалят ! :dunno:
https://www.jdpower.com/business/press- ... -study-vds
https://www.jdpower.com/business/press- ... y-studyvds
То си е написано - колкото по сложна е една машина толкова повече неща има за разваляне в нея . Ама сега не знам Тислата премиум сегмент висока технология ли се води или 100 годишна технология прост мотор с акумулатор щото пък не се "разваляла" ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jorixa » 01 Май 2024, 8:52

ivanski_2 написа:2/"Щот някои хора тук се опитват да ги изкарат ултра непроблемни тия тролеи. " -Дай да говорим конкретно с числа , айде иди и провери колко g30 бензинови имат проблем и влизат по гаранция в първите 20 000км , после провери за тесла примерно и повтори изречението си, е да сигурен съм че вече няма да можеш да го направиш с такава увереност
А и нали там че бмв правят двигатели които все още имат баси драмите а правят мотори от 30-40 години....това нали не го броим а тесла от няколко ...
Айде малко по-сериозно моял те :mhihi:


Ти сериозно ли се опита да изкараш Тесла по-надеждна от БМВ :mhihi: :mhihi: :mhihi: Объркал си темата. Тия приказки от 1001 нощи си ги говорете в темата за електричките защото навсякъде другаде звучат нелепо, само там си вярвате 5те човека електричари във форума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от dhtj » 01 Май 2024, 11:34

carmanf1 написа:ПП. А, за евтинийката, не искам и да чувам вече, малко взе да ми писва от тва стотинкаджийство. Mерят, засичат колко излизало на 100км.

Good luck :yes:

Що караш дизел тогава? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 01 Май 2024, 13:13

Щото простатата му е здрава още и не алармира да пикае на всяка бензиностанция по пътя като на електричар с хроничен простатит . Докато точи ток че чертичките на батерията паднАли да източва и бойлера принудително ... :mhihi:
Последна промяна Jordana на 01 Май 2024, 19:31, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от enigma » 01 Май 2024, 19:26

carmanf1 написа:Вика няма проблем да стигнем до Heathrow :shock: Аз даже не знех, че това е под въпрос и че изобщо трябва да го мислим - баси майна, да го мисля дали ще стигна ....... тва никога не ми е било да го мисля.


По мои наблюдения това за стигането до Хийтроу по принцип е под въпрос с всякакво МПС, по-скоро лондонски проблем, отколкото на електромобилите. :mhihi:
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Exclusive89 » 01 Май 2024, 21:44

''Шарлатанина'' Мъск явно е бутнал няколко доларес за това проучване :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от немо » 01 Май 2024, 22:27

Exclusive89 написа:''Шарлатанина'' Мъск явно е бутнал няколко доларес за това проучване :mhihi:

Тва проучване е направено от някого някъде и е показателно за действителността на наша територия толкова , колкото пясъчните бури на Марс имат отношение към метеорологичната обстановка в София.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от alx » 02 Май 2024, 4:00

Седя и ви чета с възхита :)

В тоя форум има точно един човек (дет се сещам поне- ако има други да се обозначат моля) дето е имал бол двг и вече бол електрички и тоя човек ви казва, че електричките са много ама много по- евтини да се подържат, с по- малко бебешки болести и до 60-80к км поне толкоз ми е опита) са на практика безпроблемни…

… ама вие знаете повече …. Баси…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 02 Май 2024, 5:37

Уцелил си кофти бройка двг най вероятно ...съжалявам но такъв ти бил късмета . Това с персоналния ти опит с електричките трябва да го знаеш че е най вероятно също на късмет - викат му късмета на начинаещия .
Electric cars are dying fast and the repair industry is lagging

Да ти превеждам или сам ще се справиш ??!!!
https://qz.com/evs-are-dying-fast-and-t ... 1851450290
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от 3186 » 02 Май 2024, 7:04

Няма причина да не вярвам на написаното в сайт, в който 90% от съдържанието е реклами :)
Обаче сериозно - няма и причина да не вярвам, че който и да е електротехник да хванеш, ще се обучи за 1 месец да сменя мъртви клетки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jorixa » 02 Май 2024, 7:07

Exclusive89 написа:''Шарлатанина'' Мъск явно е бутнал няколко доларес за това проучване :mhihi:


"Евтини за поддръжка" и "надеждни" са две съвсем различни неща. Поддръжка означава смяна на масло и консумативи, а не включва непредвидени ремонти. Що не пуснеш някое проучване за надеждност?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Jordana » 02 Май 2024, 7:42

3186 написа:Няма причина да не вярвам на написаното в сайт, в който 90% от съдържанието е реклами :)
Обаче сериозно - няма и причина да не вярвам, че който и да е електротехник да хванеш, ще се обучи за 1 месец да сменя мъртви клетки.
Ще се научи да прави още работи , ама това минава тука . В белите икономики за да се преквалифицира му трябват сертификати за правоспособност с практика и съответното заплащане . В смисъл нещо трябва да ги мотивира тия електротехници да си сменят работата . Освен по високото заплащане не виждам за какво ще го прави . Техническия аспект на подмяната мъртви клетки е друга тема , смяната на една клетка от батерията с нова обикновено води до кратковременен ефект заради различната деградация и разбаланса . Не че не ги сменят и сега но това е клошарски ремонт най грубо казано . Изисква значително време и труд да се свали батерията , да се разглоби без деструктивни методи , да се зареждат балансират и тестват на стенд всички клетки , да се херметизира отново батерията и т.н Най якото е че след такъв ремонт никой нищо не може да ти гарантира .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от alekangg » 02 Май 2024, 8:07

60k км е страшен опит, все едно 1млн!
Някак си няма и как да вярвам на човек, който в 100% от темите в които пише, а те са много и различни, се изживява като последна инстанция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Ток vs дизел vs бензин и как започна всичко

Мнение от Ивайло Димов » 02 Май 2024, 9:20

От както човечеството е открило ,че електричеството може да се използва за транспорт инжинерите и конструктурите се мъчат да впрегнат тази технология в масовите МПС и все още не са го докарали до устойчив метод на задвижване.Много нерешени въпроси има и трябва доста вода да изтече та да се каже,че вече електро автомобилите могат напълно да заместят ДВГ.Мантрите за екологията бяха разбити отдавна ,вече не хващат дикиш .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook