България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
139
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 304
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Vasko_G » 13 Май 2024, 8:55

Ландровър някакъв била джипката. Добре, че няма странични жертви.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 13 Май 2024, 9:00

Не е виновен Waze, а малоумието на българина, голяма част не знаят каква е разрешената скорост на магистралата, а много хора обичат да скачат на спирачките, като видят полицейска кола, даже без Waze, независимо от скоростта.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 13 Май 2024, 9:04

Патрулки има само на хранилки, та не е напълно лишено от смисъл. Waze само помага, като може да се види от по-далеч.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 13 Май 2024, 9:14

TheDriver написа:Намираме се малко преди мотела на Ихтиман.


Този участък е с тежка концетрация на ганьопитеци, аз там винаги карам там с повишено внимание. Особено като е мокро канавките се пълнят... крив космос и такива неща. Waze не ползвам, нито радари детектори и глупости. Такива наистина са опасни, щото повече гледат в устройствата от колкото пътя, маркировката и знаците... и аз съм виждал да бият спирачки на празен път и в лява лента дори.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 13 Май 2024, 9:40

TNT написа:Патрулки има само на хранилки, та не е напълно лишено от смисъл. Waze само помага, като може да се види от по-далеч.


Аз си намалям. Било то на 70то пак при Ихтиман, било то на някакви знаци 40 или дори 30(Костинбродската хранилка :mhihi: ). А когато не намаля си поемам риска(което не се случва толкова рядко), но карам с 10-15 отгоре. Съответно изобщо не ми се налага да мисля, за приложения, детектори и т.н.
Намалянето за въпросните хранилки не оказва никакво отражение върху времето за пътуване. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 13 Май 2024, 10:38

https://trafficnews.bg/plovdiv/mladiiat ... qtc7VrlcKT

Младият мъж, загинал при тежката катастрофа на бул."Руски", е син на служителка на КАТ-Пловдив


Дали му е първо нарушение или така си е карало момчето :dunno:

То в тая държава в 50% от инцидентите някой е или е син/дъщеря на полицай/прокурор/депутат/съдия и т.н. СлучаеноС :dunno:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 13 Май 2024, 10:46

TNT написа:https://trafficnews.bg/plovdiv/mladiiat-mazh-zaginal-pri-tezhkata-katastrofa-bulruski-e-311319/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1JQ6-ZSev2yT1p8u7n5g8kVQwNagrinH5UnUqLZKKyXHd8BStaUHL13u8_aem_AdN0rHQyBlibE9rhjn3pK7UzoxpBQMOGJtVCbUddCDfEWzvl_f_LRixo5M8epXwHgm-gdPuBM7Hcrvqtc7VrlcKT

Младият мъж, загинал при тежката катастрофа на бул."Руски", е син на служителка на КАТ-Пловдив


Дали му е първо нарушение или така си е карало момчето :dunno:

То в тая държава в 50% от инцидентите някой е или е син/дъщеря на полицай/прокурор/депутат/съдия и т.н. СлучаеноС :dunno:



Маверик каза, че нещата се подобрявали и вече никой от гореизброените не нарушавал закона! :dunno:


Изображение


По първоначална информация джип "Рийндж Ровър", който идвал от Централна гара навлязъл в разделителната ивица на бул. "Руски" и се блъснал последователно в няколко огромни дървета.Според експерти, скоростта с която се е движил тежкият джип е била около 200 км./час.

От удара колата се разцепила на две - предната част се врязала в едно от дърветата, а задната изхвръкнала на пътното платно.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Vasko_G » 13 Май 2024, 10:50

Е па, тез не са голяма загуба за генофонда.

Изпратено от моят Lenovo TB-8505X с помощта на Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Май 2024, 11:22

Е стига де, момичето сега пък каква на има, плюс това може е просто хубава и умна, небе задължително да е куха лейка.
Иначе тая снимка като я гледам, въпросния водач не знам как е на 22 ли казаха. :dunno: Вярно с тия бради се оляха да са като Христо Ботев :bang: ама тия бръчки на челото май им е рано, но може от ушиване да гледа така.
Иначе да Зак, подобряват се нещата(просто време не ги хващаха, а ако го правеха нямаше гласност)не вярвам да се е ползвал с протекции от служителка на гише. Ушев вече доста си пази поста за да се трогва от синове на служители, особено пък такива на гише. Може да е минавал тънко при някой познат за нещо дребно като колан и такива неща, но особено на тия от регистратура редовно им следят телефоните. :idea: Не си го представям да звънне и "един тука от всички катаджии ме спря, я виж дали се имаш с него да ме пусне щото съм пиян". Мисля умряха тия неща, в София може да ги има в някакъв аспект защото подкупите там са големи за всевъзможни услуги, но другаде рано или късно ги хващат и поизчистила нещата.

Та еволюцията не прощава, аз не знам как хората не се научиха, че в спортните джипове няма НИЩО спортно, освен ускорението 0-100. :dunno: Ама така е, по едно време имаше някаква много нашумяла реклама на Рейндж Роувър спорт, гласа на тоя беше все едно си купуваш 911 турбо ес.
Самото разцепване да не се окаже, че е било освен на първо място заради високата скорост, то и защото бай Пешо е вкарал две коли, но е съединил една от тях буквално от средата, но при некадърен майстор? Виждал съм иначе как се прави, абсурд нещо да разбереш ако майстора го бива.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 13 Май 2024, 11:34

Top Gun Maverick написа:Иначе да Зак, подобряват се нещата(просто време не ги хващаха, а ако го правеха нямаше гласност)не вярвам да се е ползвал с протекции от служителка на гише.


Нали не се сърдиш, че те бъзикам? :ok: :bchug:

Просто на мен ми се иска нещата да се променят към по-добро по-бързо, ама нещо не се получава.

Аз на 20 години не ядях, за да мога да си купя книги, да уча! И това не е бъзик!
А сега такива като този загиналия, лека му пръст, който е бил на 21 години, карат коли за по 100 000 лева още в училище :kuku: :kuku: :kuku:
И ги карат с по 200 км/ч в града :dunno: Друсат, разполагат с пари незнайно как, 90% от момичетата им се кефят, момчетата им завиждат и т.н. :help: :censored:

Та уж се подобрява, ама май не се. Да не говорим, че мечтите на 90% от младежите се формират от тик-ток, инстаграм и подобни примати.... :censored:


Най-скандалното е, че никой в тая кочина тука не ги пита всичките тия, откъде пари за такива коли, брееее :banghead:
Всички са ги изкарали с честен труд с полицейски и т.н. заплати :kuku: :kuku: :kuku:

Изображение
Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 13 Май 2024, 12:00

zAcK написа:.....
Аз на 20 години не ядях, за да мога да си купя книги, да уча! И това не е бъзик!
................


Зак нали разбираш че такива като теб са били изключение винаги, и ще стават все по-малко?

Аз на 21 пестях от храна и започнах "бизнес" :mhihi: докато учех , за да си купя възможно най-бързата кола, възможно най-бързо, за да мога да се състезавам възможно най-скоро(разбирай по улиците, защото пистата беше далечен мираж).
В това отношение не съм много по-различен от тези младежи, едиствената разлика е достъпът до ресурси и момента в който се добрах до собствен автомобил, а в последствие до нещо 'по-опасно'. Правил съм същите глупости, но с Астра 1.6. Много пъти ми се е разминавало да съм част от същата статистика.... И това без Тик Ток и социални мрежи и не бях единствен, повечето момчета около мен бяха така.
Ако някой ми беше купил подобен автомобил на 18-25 години едва ли щях да премина "ситото". :dunno:

Разликата я правят родителите, които купуват.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 13 Май 2024, 12:10

Top Gun Maverick написа:Самото разцепване да не се окаже, че е било освен на първо място заради високата скорост, то и защото бай Пешо е вкарал две коли, но е съединил една от тях буквално от средата, но при некадърен майстор? Виждал съм иначе как се прави, абсурд нещо да разбереш ако майстора го бива.


:OT:
Не съм 100% сигурен , но Рейнджа май е с алуминиево купе и тая операция е много по-трудна (ако не и невъзможна) , отколкото при стоманено купе.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 13 Май 2024, 12:12

Тези дървета мисля са от Царско време и са доста големи. И от лего да е сглобявано, този е карал с поне 180. Ако беше карал с 60, през бордюра щеше да стане 40 и дървото даже нямаше да помръдне.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 13 Май 2024, 12:29

А на дървото има ли му нещо, така и не разбрах...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Май 2024, 12:31

Зак, аз никога не се сърдя, а имах предвид подобрение по пътя, не в морала на хората и в ценностите им. И на мен бая неща ми се искат относно хората, ама какво ще стане е друг въпрос. Големият е вече на 16 и знае, че го чака Опел Астра с малък бензинов мотор, не ОПЦ или нещо такова. За М-ки не говорим, ако кара такава някога ще е в мое присъствие предполагам почти винаги с някакви малки и контролирани изключения. Моли за Е39-ка някаква, ама дотогава не се знае. :mhihi: И аз не ги разбирам тия 100 палки за кола или супер мощна да се дава на вчерашен сопол със съмнителни шофьорски умения, пилотски също.

Дървета от тоя род на мърдат, снимал съм ви едно подобно на Клен, как не мръдна, леко се ожули от удар на Е39-ка през бордюра, караше може би с 60.
Тия четох за смъртта на Сена, че станаха 30 години. Той кара с малко над 300, удря се някъде с около 213-214, макс до 20 да е било, забравих, но пишеше, че удара се е равнявал на 500 пъти земното притегляне. Вярно щангата, която беше заварена наново от Уилямс се чупи и пробива каската над дясната вежда, но и иначе вероятно имаше голям шанс да не оживее. А тия курници в град и дърво...

Немо, заваря се алуминия, аргончик всичко прави, друг е въпроса доколко качествено. Иначе нямам идея дали е от алуминий това паве.

П.п: Прилича ми на дилър загиналия или поне уонаби, което е по-зле.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook