България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
142
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
36%
 
Общо гласове : 307
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 23 Май 2024, 14:22

driver69 написа:Може да е качил клип от точно този път, в който е решил да не намаля и да не оставя простакът да си направи простотията и да се чувства горд, че е стигнал на село с 2 минути по-бързо.


Кажи честно : що-годе разумен човек би ли направил умишлена катастрофа ей така, да натрие носа на някого ?
Щото аз мисля, че не !
Дори и в случай като този, в който шоферът с олимпиадата явно е в нарушение.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 23 Май 2024, 14:27

Какво общо има между "що-годе разумен" и двамата идиоти от клипа :dunno:

За съжаление това е реалността в движението. Доста трябва да се пазиш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 23 Май 2024, 14:44

На мен не ми е ясно едно нещо - какво се опитвате да го изкарате снимащият виновен ... Аз също няма да спра, няма и да намаля даже газ ще дам .
Заклевам се, ако бях аз на мястото на снимащият (видно е някакъв джиП) щях и аз да го разнеса, даже до колелото на автобусите по-напред . :evil: :evil: :evil:
Амън от такива пендели дето са свикнали да си минават без даже да се съобразят с пътна обстановка, и това че нямат видимост . Защото е видно, че дори не намали преди да пресече лентите . :dummy: :dummy: :dummy: :dummy:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 23 Май 2024, 14:50

немо написа:Кажи честно : що-годе разумен човек би ли направил умишлена катастрофа ей така, да натрие носа на някого ?


ивчо написа:Аз също няма да спра, няма и да намаля даже газ ще дам .
Заклевам се, ако бях аз на мястото на снимащият (видно е някакъв джиП) щях и аз да го разнеса, даже до колелото на автобусите по-напред . :evil: :evil: :evil:


:dunno:

После нека някой обяснява, че причината за катастрофите били старите коли, шоф.курсове, ниските глоби или лошите пътища.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 23 Май 2024, 14:57

TNT написа:После нека някой обяснява, че причината за катастрофите били старите коли, шоф.курсове, ниските глоби или лошите пътища.


Не, причината са точно такива "селски" курсове с които се изкарват книжки. Щото следващият път "Е" регистрираният ще се сети че като пресича кръстовище без видимост И БЕЗ ПРЕДИМСТВО, е длъжен да спред и да се огледа и ослуша .
Освен ако за теб, това как минава не е ОК .. Ако Да - закриваме наситина .
По тая логика - починалият в катастрофата е трябвало да се съобрази че някой ще го избомби е неговото си платно ? Или ?? :dunno: :dunno: :dunno:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 23 Май 2024, 15:00

Малко криви ламарини, голяма работа. Нали никой не е умрял. Но пък урокът ще се помни доживот :mhihi: И аз бих изчеластрил някой такъв нагляр ако съм с дъртия варел и съм сам вътре.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 23 Май 2024, 15:03

И аз пускам сълза за дребната душичка с ауди-то.

немо написа:...


Същият тип, който минава нагло през кръстовище и пешеходна пътека :ok: Преценячите се самоунищожават.

"there is no honor among thieves"
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 23 Май 2024, 15:31

какви мнения прочетох :shock: :help:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 23 Май 2024, 15:34

TNT написа:
немо написа:Кажи честно : що-годе разумен човек би ли направил умишлена катастрофа ей така, да натрие носа на някого ?


ивчо написа:Аз също няма да спра, няма и да намаля даже газ ще дам .
Заклевам се, ако бях аз на мястото на снимащият (видно е някакъв джиП) щях и аз да го разнеса, даже до колелото на автобусите по-напред . :evil: :evil: :evil:


:dunno:

После нека някой обяснява, че причината за катастрофите били старите коли, шоф.курсове, ниските глоби или лошите пътища.


Резултатите от анкетата ...... :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 23 Май 2024, 15:39

streetz написа:Малко криви ламарини, голяма работа. Нали никой не е умрял. Но пък урокът ще се помни доживот :mhihi: И аз бих изчеластрил някой такъв нагляр ако съм с дъртия варел и съм сам вътре.


Явно в милионерския форум определени хора си имат специални коли за наказване на наглеците по пътя с умишлен таран. :bowdown:

Зад клавиатурата е лесно......
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jorixa » 23 Май 2024, 15:42

streetz написа:И аз бих изчеластрил някой такъв нагляр ако съм с дъртия варел и съм сам вътре.


А представи си че нагляра не е сам вътре ами е с невинно малко дете и ти го "изчеластриш" в детското столче. Айде без такива изказвания щото се излагате на кифладжии.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 23 Май 2024, 15:46

Последните 1-2 страници ме подсетиха за една песен - https://www.youtube.com/watch?v=yPuC4Cy2ZuI Поздрав :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 23 Май 2024, 15:53

На зла круша - зъл прът е казал народа :) Щом всекидневно се опитват да ме убият на пътя - що пък и аз да не се пробвам, явно такава е играта.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 23 Май 2024, 16:01

Jorixa написа:
streetz написа:И аз бих изчеластрил някой такъв нагляр ако съм с дъртия варел и съм сам вътре.


А представи си че нагляра не е сам вътре ами е с невинно малко дете и ти го "изчеластриш" в детското столче. Айде без такива изказвания щото се излагате на кифладжии.


абсолютно съм съгласен със това... да удариш някой за назидание дет се вика си е чиста проба опит за убийство... дори закона да е на твоя страна и да няма никакви последствия за тебе...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 23 Май 2024, 16:04

Jorixa написа:А представи си че нагляра не е сам вътре ами е с невинно малко дете и ти го "изчеластриш" в детското столче. Айде без такива изказвания щото се излагате на кифладжии.


И както се полага - детето няма да е вързано ?
Колко деца си заминаха, заради родители идиоти ? Пак ли аз съм виновен, че баща му или майка му са дебили с IQ за Ергенът ?
Пак да попитам - за Вас всички които говорите как едва ли не , малумното пресичане на "Е" регистрираният автомобил е наред ? Вие в ред ли сте, или ?
Е га не почна да мисля, как някой ще си пресича като на село и ич му не е . Каквото повикало, такова се обадило . Айййде, ше го мисля . Точно никога :dummy: :dummy: :dummy:

alx написа:абсолютно съм съгласен със това... да удариш някой за назидание дет се вика си е чиста проба опит за убийство... дори закона да е на твоя страна и да няма никакви последствия за тебе...


Да разграничим нещата . Между това да направиш таран като този от господата професионалисти и да утрепеш наистина някой, и това да се зажулите както на клипа има огромна разлика . Защото се видя, че снимащият намали, ама после реши да си пусне - що пък не . А намерете "Е" шофера, и го питай дали пак ще мине като на нивата на село !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook