Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от damian2112 » 07 Юли 2017, 8:31

vld написа:За Гърция вече писах какви са ми впечатленията, догодина мисля да пробвам друго място пак там, ще започна по от рано да си планирам нещата и може би бих се разходил по надолу към Атина, повечето хора казват, че колкото по надолу, толкова по добре е всичко.

По принцип е така - ходил съм на Корфу, Закинтос... невероятни острови, единствено кухнята им не е толкова добра, колкото на Тасос примерно... бургери, паста, пица, прясна риба почти никъде не можеш да намериш, защото има (или поне преди няколко години имаше) забрана за риболов извън определени зони в Адриатическо море, че рибата взела да свършва - съответно в Корфу пресен лаврак порция е 26 евро ;) Другия минус е, че са много далече, примерно Закинтос са 900км от София, ама много малко от тях на магистрала. Корфу е по-близо, около 700км но пък час и половина пътешествие с ферибот... и ако пътуваш с деца може би ще има значение разстоянието.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12783
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от vld » 07 Юли 2017, 8:32

K_Ilkov написа:
vld написа:Децата си шляпат на воля в морето, ядът си всичко и почивката е почивка наистина.

:yes:

Един минус на Гръцките плажове са морските таралежи, но не е драма,
често ги чистят и не са на всеки плаж, но ги има и все пак е нужно малко внимание ...
Не съм патил, но знам, че не е хич готино ако настъпиш

На фона на другите плюсове е нищо :yes:


Аз доколкото се запознах, се срещат само на каменисти плажове на които няма пясък.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от K_Ilkov » 07 Юли 2017, 8:37

Да, където морето е скалисто и каменисто ги има много. Не на всеки плаж.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2017, 11:18

Каква е тая драма с тия таралежи? Всички бягат от тях все едно са кой знае какво. Набодох се на един и нищо. Все едно трън те е убол. :dunno:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12783
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от vld » 07 Юли 2017, 11:20

Ми разправят, че някаква отрова се инжектира в теб и после трябва да ходиш в болница те те лекуват :dunno:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от K_Ilkov » 07 Юли 2017, 11:24

Не знам аз за щастие не съм се набождал нито малкия и жената. За отрова чак не знам ...

Казват, че трябва внимателно да се извади игличката на таралежа защото може да забере вътре
(не че е различно от друго ако ти влезе под кожата и остане). Било болезнено за вадене и тн.

От друга страна миналата година на плажа една румънка настъпи,
с игла дезинфекцирана с ракия (цуйка :mhihi: ) извадиха шилото на талежа и се върна във водата :mhihi:

Та явно не е неква драма ама не е зле да се внимава все пак.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2017, 11:39

Сигурно става въпрос за алергия по-скоро. Явно аз нямам, но е добре да не се разбира по трудния начин. :mhihi:

Може би е по-тегаво, ако го настъпиш и се забие дълбоко. Мен ме бодна в гъзеца, щото една вълна ме блъсна в скалите, докато се шляех с харпуна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от streetz » 07 Юли 2017, 11:47

По принцип са отровни, но точно срещащите се по гръцкото крайбрежие май не са. Проблем е ако се забие и не се извадят всички парченца от шипа. Иначе няма какво да стане, освен ако човек не е алергичен. Аз си ходя с аква обувките за всеки случай.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Комбина » 07 Юли 2017, 12:05

Бодлите са им крехки и при настъпване се забива и чупи. Ваденето е доста трудно в повечето случай и доста болезнено, налага се посещение при чичо доктор :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от hell's angel » 07 Юли 2017, 12:10

bum_bum написа:Каква е тая драма с тия таралежи?

Ник'ва драма няма, ако обичаш хайвер, ахиноса си е супер мезе :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2017, 12:17

Знам, че ги ядат ама не си представям как се чисти тоя бодил.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от kikko » 07 Юли 2017, 12:22

vld написа:Ми разправят, че някаква отрова се инжектира в теб и после трябва да ходиш в болница те те лекуват :dunno:


Дали не бъркат таралежа с рибата дракон, която убоде ли те е гадничко наистина.Да я настъпиш обаче е меко казано трудно.Повечето рибари обаче сме хващали и в тези случаи трябва предпазливо да се маха от куката. :yes:
Таралежи съм настъпвал, не ми е било проблем. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Bogat-Beden » 07 Юли 2017, 12:31

Живял съм във Влас,бачках в Съни Битч. Лежах 2 седмици в Бургаската,пак от вирус (поне първопричината).
Отидох след годинка-2 за 2 дни пак там,2 дена не излязох от кенефа ден и нощ..
За Созопол всичко се написа,всичко и хубаво и лошо е вярно според мен.Ако бяха с около 40-50 процента по-малко туристите там през натоварените месеци,щеше да е топ,или поне като за нашето Черноморие.
Моят абсолютен фаворит е Испания,ниски цени (като за това,което се предлага),прекрасна природа,климат и инфраструктура,сезон около 5 месеца +. Минус- много солена вода и много път с кола от Бг.
В Гърция и Турция не съм ходил,при "комшу"-тата няма и да отида,освен ако не го обесят мустакатия :lol: ,та да се върнат пак на правилния път..
За Гърция съм чувал само,че някъде отношението на домакините било отвратително,но или се е променило,или не е навсякъде така ..Като гледам снимки,ми се струва супер,още повече ,че тръгвайки от Сф,ти е същото както до Бургас,Варна и т.н.. :dunno:

П.С.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от memorex » 07 Юли 2017, 13:28

Моят абсолютен фаворит като дестинация е Турция.Това от гледна точка на цена-качество на обслужване и разбира се в храната която предлагат по хубавите хотели в известните морски курорти са ненадминати.Жа жалост плажовете им не могат да се сравняват с нашите но пък имат прекрасни басейни с пързалки и т.н.В Гърция подобно удоволствие излиза четворно по-скъпо,у нас двойно а в Испания и Италия четворно.Не смятам разходите по транстпорта.Скоро се завърнахме от Турция където бяхме с колата .Пътищата са отлични горивото е 2.50 лв средно.Не забелязах нищо обезпокояващо както повечето хора си мислят или им внушават медиите.Като факт има отлив на туристи ,цените са паднали в сравнение с минали години а качеството на услугите се е повишило.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 07 Юли 2017, 17:04

damian2112 написа:
vld написа:За Гърция вече писах какви са ми впечатленията, догодина мисля да пробвам друго място пак там, ще започна по от рано да си планирам нещата и може би бих се разходил по надолу към Атина, повечето хора казват, че колкото по надолу, толкова по добре е всичко.

По принцип е така - ходил съм на Корфу, Закинтос... невероятни острови, единствено кухнята им не е толкова добра, колкото на Тасос примерно... бургери, паста, пица, прясна риба почти никъде не можеш да намериш, защото има (или поне преди няколко години имаше) забрана за риболов извън определени зони в Адриатическо море, че рибата взела да свършва - съответно в Корфу пресен лаврак порция е 26 евро ;) Другия минус е, че са много далече, примерно Закинтос са 900км от София, ама много малко от тях на магистрала. Корфу е по-близо, около 700км но пък час и половина пътешествие с ферибот... и ако пътуваш с деца може би ще има значение разстоянието.

Чакай, чакай какви са тия истории за рибата? В град Корфу, Сидари, Палеокакрица и Агиос Георгиос Пагони лаврака беше между 10 и 13 Евро и то с масивна порция зеленчуци, печени картофи и тн. В оборотните барове коктейли са по 7 Евро, включително в Лагорота, Севън Хевън и температура подобни емблематични места. Ядохме някакви ред и блек снапъри, които са някакви огромни риби, Последно за 40 Евро 4ма човека не можахме да изядем една, а към рибата има 3 салати вкл. В цената. Узо Пломари е 6 Евро 200грамката и то навсякъде... Това е информацията от миналата седмица

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook