ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 04 Май 2021, 23:56

Ходи ми се във Бутан.
Или някъде, където не всичко се мери на час/долар/евро на грам/килограм и т.н..
Западната цивилизация там й е слабото място, брутален материализъм и низша/липсваща духовност.
След 10-30 години депресията ще е на второ място по заболеваемост след сърдечно-съдовите, вероятно ще изпревари другата гордост на западната цивилизация - рака.
Ебахти задушаващия прагматизъм, материализъм и оскотяване...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от sobiss » 05 Май 2021, 5:11

С последното съм на 1000% съгласен....запада се е бъгнал много серизно.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2021, 13:23

Bogat-Beden написа:Ходи ми се във Бутан.
Или някъде, където не всичко се мери на час/долар/евро на грам/килограм и т.н..
Западната цивилизация там й е слабото място, брутален материализъм и низша/липсваща духовност.
След 10-30 години депресията ще е на второ място по заболеваемост след сърдечно-съдовите, вероятно ще изпревари другата гордост на западната цивилизация - рака.
Ебахти задушаващия прагматизъм, материализъм и оскотяване...


Не беше ли ти един от тези, дето възхваляваха капитализма и неговите добродетели? Как на Запад всички са презадоволени с всичко? Нима Холивуд не задоволява твоята духовност? Нима това, да живееш по-добре, да си по-задоволен и да имаш повече не е цел в твоя живот? Гледал си "Седем години в Тибет" и се запали ... Помисли си :OT:

Ще разочаровам Стинката, но нямам никакви намерения да се връщам за постоянно. Аз нямам нищо там и нищо не ме свързва. Джорданката, тук къдравият съединител продължава да копае и да разбива всичко. $1 000 000 000 000 дефицит на 40 000 000 човека. Помоли Стинката да ти го обясни.

Пак ще го напиша. Младеж на 29г търси девойка за съвместно кандидатстване по федералната програма за емиграция в Канада.
Подробности на ЛС.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 05 Май 2021, 13:52

Пак ще го напиша. Младеж на 29г търси девойка за съвместно кандидатстване по федералната програма за емиграция в Канада.
Подробности на ЛС.

С гей брак не става ли ? Ще имат повече шанс като гей двойка , в смисъл пак ще са мъж и жена :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от drago_pavlov » 05 Май 2021, 14:00

Jordana написа:
Пак ще го напиша. Младеж на 29г търси девойка за съвместно кандидатстване по федералната програма за емиграция в Канада.
Подробности на ЛС.

С гей брак не става ли ? Ще имат повече шанс като гей двойка , в смисъл пак ще са мъж и жена :mrgreen:

И аз това щях да питам... Защо девойка?
Те в Канада са либерални; и двама младежи ще ги вземат :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Май 2021, 15:27

Той кмета на Сиатъл преди позволи кажи-речи всичко, та пейки и пешеходни пътеки ли не боядисва в цветовете на дъгата, Канада е близо до Сиатъл, не вярвам да не са прихванали едно от друго местата. :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://www.facebook.com/share/v/MFFox7BBK7fXcYKu/
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от empar » 05 Май 2021, 15:33

Bogat-Beden написа:Ходи ми се във Бутан.


Тоя Бутан ли? :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3928
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от zAcK » 05 Май 2021, 15:47

empar написа:
Bogat-Beden написа:Ходи ми се във Бутан.


Тоя Бутан ли? :mhihi:


За това говорим :( -> https://www.google.com/maps/@43.6522428,23.7529325,3a,75y,193.21h,77.59t/data=!3m7!1e1!3m5!1s1ekWcoJPrKqffQAclWsuhw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D1ekWcoJPrKqffQAclWsuhw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D92.982315%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

Само се огледайте. Лошото е, че и в градовете подобна гледка не е рядкост :(
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 05 Май 2021, 16:27

empar написа:
Bogat-Beden написа:Ходи ми се във Бутан.


Тоя Бутан ли? :mhihi:

нот риълли :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 05 Май 2021, 17:33

Bogat-Beden написа:
empar написа:
Bogat-Beden написа:Ходи ми се във Бутан.


Тоя Бутан ли? :mhihi:

нот риълли :lol:


за бутан не знам, но съм бил в непал което е много подобно... не мерси... има държави в които искам да живея като ми стане все едно, но бутан не е една от тях :)
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 05 Май 2021, 20:32

Защо, ако може да попитам?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BaDxBoY » 05 Май 2021, 21:07

Vasko написа:
sobiss написа:
alekangg написа:И за 200 часа на месец в Бг много малко хора получават 2000евро на месец, виж за лева по-може.

2000 евро в Германия са нещо много различно от 2000 евро в България.




Така, така , колега,а какво да кажем, че някои неща са даже по-евтини в Германия отколкото в България .
Пример : горивото в момента е 1.29 евро /литър преди Нова година беше паднало до 0,95 евро /литър..Та сметни с една заплата от 2500 евро колко литра ще напълниш при цена 1,29 евро или какво ще си купиш от тамошния LIDL при цени банани 1 евро, мандарини 1,29 евро, месо по 6 евро, сирене по 6 евро, фъстъци пържени в кутия върху 5 евро/кг, хляб 1 евро, печено пиле на промоция по 4.50 евро/бройката и биричка кен - от 0.30 евро до 1 евро/кенче.....
съответно в България заплата от 1400 или 1600 лв -средна и цена за гориво от 2.10 лв/литър, хляб над 1.40лв.бройка, бира кен под 0.90лв/кенче -хубава няма под 1 лв.... Още да изброявам ли ? Някой беше казал,че в Бг евтино ! МОЛЯ ? За тази заплата от 1500 лв и тия цени .... Положението май е 1/3 в полза на Германия .. Е, на кой свят живеем ние тука в БГ, че всичко и е толкова скъпо -явно сме много богати и пак ни хранят с боклуци и яденето в LIDL Германия няма нищо общо с това в Lidl -България ..Как става това , а?
Защото българския нещата се препакитират в логистичните им складове там до Елин Пелин , а на КАУФЛАНД в логистичните им складовете в с.Стряма и после се отправят към магазинната мрежа ..... УЖАС !!!


Това няма как да го обясниш на някой, който не е живял така.
Говорил съм си с познати, масово ми се смеят и ми казват че съм луд. И то предимно най-изпадналите и прости хора покрай мен.

Като отидох минималната ставка беше 8.50 евро на час. Работех в ресторант като общак на мини джоб по 5-6 часа вечер 5 пъти в седмицата. Взимах около 900-1000 евро. Дизелът 2015 беше около 90 цента и горе долу с 5 часа работа си пълнех резервоара на БМВ-то и карах целия месец. Квартирата ми беше 200 евро всичко.
Тук идва интересната част - разходи за храна,дрехи и т.н. консумативи. Ами пилешкото(там е пуешко, няма пилешко) ви струваше 4.90 евро за 1кг филе. Млякото ми беше 70 цента, готови манджи ядох до пръсване по 1-2 евро, готови салати с риба тон и какво ли още не по 1-2 евро от Нетто и от Алди..... За 25-30 евро пълнех цяла количка и то с хубава храна за седмица.

После се преместих от там, станах разносвач на пица, вдигнаха ставката на 8.94 или нещо такова, почнах да взимам и бакшиши и заплатата ми отиде на около 1500 евро чисто. От които 1000 евро ми оставаха всеки месец. После вдигнаха пак миниланата на 9.14, после на 9.50 евро и т.н. След 2 години се прибрах с 20 000 евро и бмв е90. В България съм вече от 3 години, от които работя постоянно.ЖИВЕЯ ПО АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ НАЧИН ! В момента всичките тези 20 000 евро ми свършиха и имам около 1000 лева в сметката, а ще ми пуснат заплата около 23-ти. Преди малко се върнах от Лидл и оставих 130 лева за 2 торбички с почти никакво ядене .. Не знам как да го обясня това на хората...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от mr_petroff » 05 Май 2021, 21:47

Аз ако трябва да сменям живота , единственто място е Нова Зеландия.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2021, 23:04

drago_pavlov написа:
Jordana написа:
Пак ще го напиша. Младеж на 29г търси девойка за съвместно кандидатстване по федералната програма за емиграция в Канада.
Подробности на ЛС.

С гей брак не става ли ? Ще имат повече шанс като гей двойка , в смисъл пак ще са мъж и жена :mrgreen:

И аз това щях да питам... Защо девойка?
Те в Канада са либерални; и двама младежи ще ги вземат :mhihi:


То отстрани може да изглежда смешно, но и това е обсъждано. Емигрантските тук не са тъпи и проверяват. И като те хванат, паспорта гори. Едновременно с това ти уреждат експресен транспорт до там, откъдето си дошъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 06 Май 2021, 4:50

BaDxBoY написа:...


И след 10 години как си виждаш развитието като разносвач на пица (ако изобщо някой те наеме на такава възраст за това повече)? Може би планираш да се пенсионираш със спестяванията? Това не е нито занаят, нито кариера, това е работа за студенти да изкарат пари докато учат.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook