Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 6:27

Имаш ли впечатления след 20-30 хил км. пробег? Дали падат характеристиките драстично? :bchug:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 16 Мар 2021, 7:40

SpeedyMan написа:Имаш ли впечатления след 20-30 хил км. пробег? Дали падат характеристиките драстично? :bchug:

За съжаление нямам такова наблюдение.
Колата я купих с тези гуми, бяха на около 10 хил, аз ги карах до 20 хил.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2021, 8:21

SpeedyMan написа:Между HANKOOK, KUMHO и NEXEN няма особено голяма разлика.


Малко наизуст си говориш вече, ето резултата от първия тест дето ми попадна...

https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

Кумхо и Ханкук в топ 6, Нексен най-отзад със забележки във всяка категория :dunno:
Аз не виждам нищо еднакво

Ако държиш на дълъг пробег без промяна на представянето - купи си топ марка :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 8:53

NEXEN са най-старата корейска фирма за гуми. Общото е, че са OEM одобрени, че са доста здрави и са на разумна цена. Но да, на тестовете Ханкоок и Кумхо са по-добри.

Защо съм се спрял на NEXEN?
За мен най-важно е да са тихи, а NEXEN винаги са най-тихите по тестовете. Все пак карам на магистрала 90% от времето и колкото по-тихо, толкова по-добре.




Обаче, Колеги, аз спирам да вярвам на тестове. Чета ги с интерес разбира се ноо... Ето и следните причини:

1. Гумите, които са по тестовете може да са с подобрени характеристики. Нищо не пречи на производителите да предоставят различни гуми от тези на пазара.
Nokian дори си и признаха за това.

2. Етикетите са пълна простотия.
Continental TS830 (клас C на мокро) беше много по-добра от TS860 (клас B). Изпробвани лично от мен. На една и съща кола, на едни и същи размери. Това е така, защото не ги слага организация като TUV, а самите производители :!:

3. Разлика в материала по сечението на грайфера.
Особено летните гуми. В случая писах за NEXEN NBLUE HD PLUS, но доста гуми са така. Т.е. минават тестовете , журналягите ги харесват, а в същото време докато ги покараш малко и вземат че станат съвсем други и при това много по-скапани от колкото са като нови.

4. Евтините гуми в много случаи вършат перфектна работа.
Като пример мога да дам: Гуми като Debica Frigo2 и Diplomat са се представяли доста по-добре при пробег и зимни условия от някакви скъпи.

В заключение:
Относно написаното - Смятам, че всички сте съгласни с това, иначе теми за гуми нямаше да има по форумите и всички щяхме да купуваме само Conti, Good Year, Bridgestone, Dunlop, Michelin... И забележете: Във всеки форум тези теми са обширни.
Аз само добавям малко светлина, защо летните гуми стават гадни и не държат. Едната причина според мен, е различния материал по сечението на грайфера, другата причина е остатъчна вулканизация.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2021, 9:12

Брат ми трета година кара с гумите които си споменал горе NEXEN NBLUE HD PLUS, понеже чат-пат му взимам колата, да ти кажа разлика не съм намерил между първата и третата година в сцеплението нито на мокро, нито на сухо, дори да е имало някаква то тя е била минимална,а може и това да е защото тези гуми не са видяли повече от 20 000км за тези 3 години.
Последна промяна DigitalExile на 16 Мар 2021, 9:14, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 16 Мар 2021, 9:14

SpeedyMan написа:Относно написаното - Смятам, че всички сте съгласни с това, иначе теми за гуми нямаше да има по форумите и всички щяхме да купуваме само Conti, Good Year, Bridgestone, Dunlop, Michelin... И забележете: Във всеки форум тези теми са обширни.

Еми аз не съм съгласен. Виж само заглавието на темата. Темите са обширни, щото се търси по-евтиното. Колко хора отиват в гумаджийницата и казват "давай от най-хубУутУ без значение парите" :wave: Да не говорим и за едни и същи гуми, какви разлики в цените има. Стоял съм в гумаджийницата, отворил съм телефона и гледам комплекта 480лв. Гледам табелата в гумаджийницата - 900лв :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 10:06

Аз също съм го правил: отивам и казвам давай най доброто.
Дават ми GOOD YEAR, Ultra-grip.. Ахвам... после гледам DOT-а от преди две-три години и им тегля една дълга и продължителна... реална случка.
Реномирана търговска верига, от големите в страната.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 10:13

DigitalExile написа:Брат ми трета година кара с гумите които си споменал горе NEXEN NBLUE HD PLUS, понеже чат-пат му взимам колата, да ти кажа разлика не съм намерил между първата и третата година в сцеплението нито на мокро, нито на сухо, дори да е имало някаква то тя е била минимална,а може и това да е защото тези гуми не са видяли повече от 20 000км за тези 3 години.

Определено са карани малко. Виждат ли се тези линии от снимката?
Ама замислете се: реално така си решават проблема - хем да има сцепление, хем да има пробег, макар и не едновременно. Освен това протекторът не се гъне в завоите, защото вътрешността е по-твърда и журналягите ги изкарват по-спортни.
Това е причината да клоня към всесезонни гуми вместо чисто летни.
Зимата ще си карам с чисти зимни.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2021, 10:55

Не знам за какви линии говориш.
В момента по стечение на обястоятелствата съм с всесезонни гуми 225/45/17 на една година са, по ужасни гуми не съм карал.
На право държат, но в момента в които завиеш гуми няма, все едно си на лед като е мокро в завой цялата кола върви на страни и не говоря за спортно каране а нормален завой с 30-40км/ч, отделно са супер твърди, ужасни са с една дума,
нямам търпение да ги махна и съм решил тоя път да взема continental premiumcontact 6

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 12:47

Какви са ти всесезонните?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2021, 12:51

Event Tyre Admonum 4S
не са много известни тук, но колата дойде с тях.
И с други всесезонни съм карал преди и не съм впечатлен, за мен тези гуми нито стават за лятото при 40 градуса, нито за зимата при -10 и сняг.
Т.е за нашия климат според мен изобщо не стават. Лятото тук е супер топло, зимите напоследък са топли, но ако се пътува и зимата по курорите, всесезонките пак не вършат работа.

Тези гуми Event Tyre Admonum 4S в размер 225/45/17 са по 170 лева броя, според мен грам не си заслужават цената.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 13:34

Все пак е добре да даваме впечатления за нови гуми. Втората употреба е каквото ти се падне, но винаги на гумите им е взето най-доброто.
Един единствен път съм бил по-доволен от стара гума 10 годишна, от колкото от гума на 1 сезон, купена от мен.
Става въпрос за 10 годишен CONTI ECOCONTACT 2 и гума на 1 сезон NOKIAN NRE. Нокиана не държеше на мокро, а континентала държеше дори 10 годишен. Но това са неактуални модели вече.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 16 Мар 2021, 13:56

Колата е 2017г имам пълната история, гумата е дот средата 2019, карана е няма 20к км., За мен просто не стават тези гуми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2021, 14:19

Вероятно си прав.
Сега като се замисля, последния път в Германия бях взел под наем VW Sportvan, със всесезонни Good Year Vector . При тръгване на мокро си боксуваше без особени напъни. Колата беше на 4500 км. 1.5 бензин, тази гума не е била по-стара от колата. :)

Очаквам мнения за Uniroyal
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от K_Ilkov » 16 Мар 2021, 17:49

Гледам тука се захранват всесезонките та дам едно контра мнение :lol:


2г търкалям nokian weatherproof на х3 е83 и съм много доволен :dunno:

Може би си зависи от конкретни гуми + кола, аз също съм предубеден към всесезонните гуми, но в определена комбинация има смисъл :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook