Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 11 Юни 2023, 8:21

Аз също мога да премеря нашата днес-утре...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от laviatan » 11 Юни 2023, 15:58

https://www.facebook.com/reel/576704397563905

Относно здравословното хранене - плодове и зеленчуци :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 11 Юни 2023, 17:21

То не е някаква тайна. Даже по едно време във Фантастико имаше табела, че корите на плодовете не са ядливи, но май я махнаха.

Една ябълка в Щатите се пръска мисля беше 70 пъти, докато узрее. Ние тук сме по-добре, някъде на половина по-малко пръскат.

Плодовете се мажат с разни восъци, същите като полир пастите за коли за да се запази водата в тях и да лъщят красиво на лампите в магазина. Имаме позната на наша позната, която това работеше- бяха и паднали ноктите от химията.

В конвенционалното производство на плодове и зеленчуци се използват над 700 различни вида вредни препарата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 11 Юни 2023, 17:36

С парафин ги мажат плодовете , восъка е прекалено скъп . И така е , това не е тайна просто е цената да имат свеж вид плодовете и зеленчуците в магазина . Абсолютно всичко се обработва с химикали за консервация и свеж вид . Плодове зеленчуци месо каквото се сетите . Съвременното земеделие е такова - интензивно земеделие и залага на високи добиви от единица площ а това не става без торове и химикали за растителна защита .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2023, 20:50

А я да си поговорим за охладеното месо. Някой вярва ли, че в България се продава някъде охладено месо? Изключваме варианта когато знаеш, че някой в някое село е заколил животното и отиваш на деня да си вземеш месото ти.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 11 Юни 2023, 21:08

Top Gun Maverick написа:А я да си поговорим за охладеното месо. Някой вярва ли, че в България се продава някъде охладено месо? Изключваме варианта когато знаеш, че някой в някое село е заколил животното и отиваш на деня да си вземеш месото ти.


Продава се, ама цената не се харесва на всеки :ok: :bchug:
Иначе заколени преди малко се намират все още по селата и вкусът е брутален :bowdown: :bchug:
Взимали сме всичко, каквото се сетиш - от зайци и разни пернати, до ярета, агнета, прасета и телета :ok:

--------------------------------------

Относно плодовете, надявам се скоро да си произвеждам повече сортове ябълки и т.н.
Домашните кивита и ябълки изкарват в избата до май/юни!!! Вчера хапнах домашно киви :idea:
А, да. И не са пръскани с нищо кивитата, а ябълките само със син камък. Тая година едни бръмбари им бяха нападнали цветовете,
ама като гледам само са ги разредили, което е добре, щото иначе трябва аз да им разреждам ръчно завръзите :bchug:

Домашните растения искат добро подхранване с естествени торове, компост и т.н. и нямат големи проблеми.
Миналата есен набрах сигурно 60-70 кила ябълки за оцет от една изоставена застава, бяха супер вкусни, а не са пръскани от 20+ години :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тия с промишлените насаждения трябва да пръскат като луди, щото от една страна гонят максимум печалба,
а от друга почвите там са насрани на копеле от всичката гнус в тях и от годините експлоатация.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от BMW_POWER » 11 Юни 2023, 22:59

Tук на фермерските пазари цените са х3 и х4 спрямо масовите магазини. Четири литра мляко в магазина може да са около $6. При фермерите толкова струва един литър. Яйцата ги дават за $10-12 за дузина (12 бройки).... Има някои, които правят домашни наденици, салами. И всичко е с предварителна поръчка. Цените пак са УАУ.

Ябълките ги беля. Иначе ги мия със сапун. Полейте някоя ябълка с вряла вода и гледайте каква мазнина пада от нея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 16 Юни 2023, 16:04

Нямам идея дали е здравословно, но да се пофАля и тук. 170х5 тяга.

Бях я намалил от доста време насам, защото вече трети месец някъде нямам ни един ден без фитнес и разните сухожилия и лигаменти взеха да се повъзпаляват.

Целта ми е някъде до есента да направя в един ден 5х200 тяга и после обиколка на Плана по шосе с колело- 108км с 1300м денивелация.

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 16 Юни 2023, 18:44

Това добре.Я сега кажи колко кила торба за мойто тегло трябва да взимам.
90 кг при 190см.
Шведската стена остава да я натъманим с колегата дето ще я заварява като дизайн и тия дни като му остане време ще я направи.
От там едни меки подложки за пода и ластици да си тренира детето,а и аз да си правя стречинга на нея.
Ще гледам и в горният край да я направя или подходяща за набирания или да направя приспособление което да се закача за нея пак с тая цел.
Може и комбинирано за разни друго упражнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 16 Юни 2023, 19:01

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 16 Юни 2023, 22:10

[quote="bum_bum"]Нямам идея дали е здравословно, но да се пофАля и тук. 170х5 тяга.

Бях я намалил от доста време насам, защото вече трети месец някъде нямам ни един ден без фитнес и разните сухожилия и лигаменти взеха да се повъзпаляват.

Целта ми е някъде до есента да направя в един ден 5х200 тяга и после обиколка на Плана по шосе с колело- 108км с 1300м денивелация.


Видях го и в фейса, няма какво да кажа освен бухууу браво човек.
Аз 2х160 и повече не посмях, даже вече повече от 80-100 не слагам, усещам че тялото ми се напряга прекалено, при теб не е ли така ? :dunno:
Под прекалено разбирам да усещам ... как да кажа некомфортно е на ставите ми :D иначе се чувствам че мога и още, но ставите нещо не се съгласяват с мен.
А колко кг си ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 17 Юни 2023, 9:16

slatanic написа:Това добре.Я сега кажи колко кила торба за мойто тегло трябва да взимам.
90 кг при 190см.


Може би нещо от рода на 16-18кг трябва да ти е ОК. Има някакви ментета на торбите в пулса. Много са неудобни ама можеш да ползваш една безплатна тренировка там, където имат и да видиш каква тежест ти е ОК. Може да си вземеш една идея по-тежка от това, което ти е удобно в момента, защото ще посвикнеш.

Jordana написа: Каква е целта на това "упражнение " ако не е тайна ?


Да сложиш най-доброто упражнение изобщо в кавички.. :dunno: Тия припадъци са т.нар. Безолд-Ярлиш ефект- рязко падане на кръвното. Грешно дишане, прекомерна тежест или лоша форма. Неправилно поставения колан също често води до това.

ivanski_2 написа:Аз 2х160 и повече не посмях, даже вече повече от 80-100 не слагам, усещам че тялото ми се напряга прекалено, при теб не е ли така ? :dunno:
Под прекалено разбирам да усещам ... как да кажа некомфортно е на ставите ми :D иначе се чувствам че мога и още, но ставите нещо не се съгласяват с мен.
А колко кг си ?


78кг съм някъде в момента. Принципно единственото по-лошо нещо от това да не правиш тяга е да я правиш грешно. Гледай клипчета и работи върху формата. Обърни внимание къде се движи лостът, трябва да е максимално близо до тялото и по време на цялото движение да се движи в една равнина без да излиза напред или назад от нея. Гърдите напред и раменете назад. Повечето хора се прегърбват. Не трябва да чувстваш никаква болка, особено в кръста нито по време, нито след движението.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 17 Юни 2023, 10:49

BMW_POWER написа:Tук на фермерските пазари цените са х3 и х4 спрямо масовите магазини.


Навсякъде е така. Няма как производство в малки количества да е евтино и няма как голяма ферма да се занимава със сергийки на пазара и да развива "ръчно" земеделие.
Както във всичко има някаква "златна среда", която при нас липсва и това е големият проблем за мен. И освен всичко останало Канада не може да е пример за каквото и да
било в тази област, защото е много далече от земеделска страна като нашата (по чисто географски причини). Там няма как да има нещо друго освен технически и зърнени култури и
подобни, които са изцяло механизирани и индустриализирани... при нас няма никаква пречка да се гледат почти всякакви неща, като гледам с тая промяна на климата, скоро и
маслини ще може :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 17 Юни 2023, 10:57

Имам позната в Австрия, която често споделяше цени от техните фермерски пазари. Явно може.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 17 Юни 2023, 11:08

Австрия не е толкова надалече, че да не сме го виждали това чудо на земеделието.
Тези цени с какво ги сравняваш... с тези в Бг или с тези в местната Била, че да е явно и да може?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook