България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
142
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
36%
 
Общо гласове : 307
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 26 Май 2024, 22:11

driver69 написа:
немо написа:
driver69 написа:Може да е качил клип от точно този път, в който е решил да не намаля и да не оставя простакът да си направи простотията и да се чувства горд, че е стигнал на село с 2 минути по-бързо.


Кажи честно : що-годе разумен човек би ли направил умишлена катастрофа ей така, да натрие носа на някого ?
Щото аз мисля, че не !
Дори и в случай като този, в който шоферът с олимпиадата явно е в нарушение.

Един нагъл селяндур, двама, на хилядния предимството не се отнема безнаказно.
А дали е умишлено - според мен пича, който го удари, просто не очакваше, че ще му отнемат предимството толкова нагло и не успя да спре до покой - пък бил отсрещният автомобил с регистрация от Монако или Михайловград.

Ми почвайте да блъскате бе, колега!
Наказвайте, като блъскащите колички в лунапарка.
Да е очаквал.Има един лаф:очаквай неочакваното :winky: колкото по-скоро го разберете толкова по-добре.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 26 Май 2024, 22:27

carmanf1 написа:Трябва да си помагаме и да сме колегиални, и да сме заедно.


ама забелязваш ли, че биха го ударили с по-евтина и по-сигурна кола :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ако са с фиат пунто (или бентайга) няма да го изпердашат :ok: :D :mhihi:

пародия :smoke: :mrgreen:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 27 Май 2024, 8:29

carmanf1 написа: Ти сигурно си безгрешния бог и никога не си допускал грешки. Ама никога не грешиш, нали :winky:
Просто може да се е объркал човека с аудито. Кво толкова. Снимащия имаше мноооооого време да реагира - намали/спре. Ама е подобен на теб.
Ами ако нараниш човека вътре, за да дадеш "урок"
Ами ако вътре има бебенце и/или дечица и ги нараниш, за да дадеш "урок"
Ами ако го метнеш не тротоара и пострадат, нищо неподозиращи хора - и на тях ли "урок" ще дадеш
И после сигурно "добре" ще се почувстваш и ще си ГОРД, че си дал "урок"
Мисли бе, никой не е безгрешен. Остави я тая омраза и гняв, която таиш в себе си.
Трябва да си помагаме и да сме колегиални, и да сме заедно.
Не всеки срещу всеки.


Глупости . Грешки правя естествено, но поне гледам да не са толкова очевидно "нагли" и безочливи .
Ти би ли минал така ?
Не знам, вътре в мен има едно чувство на самосъхранение ако съм в положението на Аудито и трябва да направя подобна маневра . Затова и засегнах шоф. курсове в подобни населени места, където липсват такива моменти . Кво толкова ли - ами когато ти се е налагало да шофираш по 80-100 км градско и се нагледаш на такива като тоя, на 20-тия търпението ти приключва . И недай боже в тази кола наистина да има дете, и тоя австралопитек да си кара така (а той така си кара, убеден съм). И да, точно затова засегнах и момента в който имаш рефлекса - бягаш вдясно и си точно към пешеходците . Или удряш някой светофар . Пръдльо се изнизва по долни гащи и ходи го търси . Или успяваш някак да спреш за да не се ударите, и някой се удря в теб, друг в него и ето ти верижна . Дрисльо пак ще се изниже и толкова .
Колкото до колата - все тая с какво ще ги тряскаш. Даже колкото по-скъпа по-добре .
Не знам защо толкова се жегнахте всички . Кво било станало, що го бил ударил тоя, що не спрял .. Ич не ме интересува защо . Факт е че удара беше лек (да не кажа че само се ожулиха), но съм убеден че нарушаващият другият път ще се сети поне за едно от основните правила при шофиране - предимството . Да не говорим как се навлиза в кръстовището без да има видимост . Същият като него вчера е направил и мазаляка около Железница-Симитли . Щото нали другия като го види че лети срещу него - и ще се свие . Защо обаче не е станало баш така не се знае .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от kiko » 27 Май 2024, 8:53

mr_petroff написа:Значи идиотите се познават по регистрацията..., не знаех :dunno: Аре малко по сериозно...Аз по нашия край други малоумници виждам, ама не ги вкарвам под един знаменател. :mhihi: Няма да кажа откъде са повечето регистрации с малоумници, че много обидени ще има.
П. П. Далеч съм от Благоевград

Ми странно но факт :dunno: местните познават пътищата и знаят къде има прави,завой и тн. и тва им дава някви свръх естествени сили,умножава им конските сили и тн.
Наблюденията ми не са само там от където е статията.Към Боровец така са СО,към Пампорово съответно са СМ....по никакъв начин не слагам всички в общ знаменател,но не малка част са точно такива самоубийци

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 27 Май 2024, 9:10

Пичове аз понеже съм с Е регистрация, сега ще се самопредложа за публично линчуване. :mhihi:

Говорим за този клип с отнемането на предимството, но през цялото време това което аз виждам е, че там има нещо нередно с организацията на движението.
Моля ви припомнете ми правилника, ако греша. Доколкото си спомням при така направена организация би следвало светофара, който е по посока бул.България(т.е. този който човекът с аудито гледа) да е без указателни стрелки. :dunno:

При положение, че е трисекционен с указателни стрелки би следвало тези които са за направо да не ги пуска по същото време. :dunno:
Последна промяна TheDriver на 27 Май 2024, 16:36, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 27 Май 2024, 9:50

Моите фаворити за карачи са Х - Хюстън :ok: В Е-района също карат много зле, добре че няма трафик, че ще има катастрофи на всяко кръстовище. Там също така алкохол и наркотици не ги спират, от сватба в 4-5 сутринта всички си тръгват с колите - няма проблем. Към Смолян също има доста карачи, толкова добре знаят завоите, че знаят даже дали ще се появи кола в насрещното. :winky: Темпото по завоите често е "Рали България" :driving: В Пазарджик също са много добри. Веднъж си мислех как 3 пъти си ползвах клаксона, докато мина транзит, а не го бял ползвал 1-2 месеца :ok:

По малките населени места няма многолентови пътища, кръговите са с по една лента вътре, всички се познават и знаят накъде отиват, като прибавим и "ти знаеш ли аз колко много карам и от колко време имам книжка" - става прекрасно. Плюс едно нещо, което се подценява. Ако сложим някакъв по-осреднен пробег 15к км годишно за големите градове, в малките градове масово се кара под 5к годишно. От там 30 годишен стаж всъщност е като 10 годишен. И то тоя стаж е "от вкъщи до магазина" и "веднъж годишно до морето".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 27 Май 2024, 11:07

Всеки казва - Ами ако возел деца? Ами ако вози деца, още повече неговите, защо не спазват правилника и предимствата?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 27 Май 2024, 11:19

Нали затова слагат лепенки, возят се деца и подобни, с две думи пазите ме!
А аз ще си карам какво ми е кеф

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 27 Май 2024, 11:24

Лепенките са повече при евентуално катастрофа, бързо да се ориентират в коя кола може да има деца.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 27 Май 2024, 11:37

ildivvy написа:Всеки казва - Ами ако возел деца? Ами ако вози деца, още повече неговите, защо не спазват правилника и предимствата?


Аз пак да питам :mhihi:

По какъв начин човекът с аудито може да разбере, че отнема предимството на снимащия? Приемаме, че не е минавал десетки път на това място, а е за пръв път там.
Прикачил съм снимка на това което вижда като сигнализация, знаци и маркировка.

Ако вие сте на подобно кръстовище ще премете това за "осигурен ляв завой" или за обикновен такъв?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от empar » 27 Май 2024, 11:48

Бра си лайката! Това отвсякъде си е осигурен/секционен/изолиран или както там се води по силата на закона ЛЯВ завой, при който не трябва да има насрещно минаващи направо!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 27 Май 2024, 11:50

Изображение

НашиО паркирал 8)

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ивчо » 27 Май 2024, 12:35

TheDriver написа:По какъв начин човекът с аудито може да разбере, че отнема предимството на снимащия? Приемаме, че не е минавал десетки път на това място, а е за пръв път там.
Прикачил съм снимка на това което вижда като сигнализация, знаци и маркировка.

Ако вие сте на подобно кръстовище ще премете това за "осигурен ляв завой" или за обикновен такъв?


Почвам да се плаша, наистина !!!
Какво значи "осигурен ляв завой" ??????????????
Да, имаш възможност да направиш ляв завой . После навлизаш в друго кръстовище !!! Всеки пътен знак (ако не е указано друго) ВАЖИ ДО първото кръстовище .
Там ПЪРВО имаш ограничена видимост, и второ - дясно стоящ трафик .
Само не ми казвай че знака за теб значи, че си с предимство правейки ляв завой - защото ше те подкарам и теб с лопатата :conf:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от randity » 27 Май 2024, 12:47

В петък имах интересна ситуация, която отдавна не ми се беше случвала. Прибирам се по тангентата от Казичене към Люлин. Заковал съм 125км/ч на темпомата (да, 5км над ограничението) и си карам. Изпреварвам една кола, прибирам се в средна лента и след малко настигам пловдивска бяла 46-ца. Без да пипам каквото и да било, пускам ляв мигач и започвам да изпреварвам. Държа да отбележа, че нямаше почти никакво движение, а разликата в скоростта се усещаше, защото изпреварването изобщо не беше туткаво. Е да, ама като стигнах задния калник на белата перла, нашия реши, че ще ми доказва колко е бърза, и подаде газ. Кенефа почна да чади, аз си се прибрах в дясно, а той почна да намалява, явно от страх да няма камера. След няколко секунди го настигнах отново, пуснах си ляв мигач, изпреварвам и гледам вътре, някво 18-19 годишно мъжко лайно с джуки като на Преслава ме гледа кисело. Много неща ми минаха през главата в тоя момент, но явно възрастта си оказва влияние и просто реших да завърша маневрата и да се прибера при семейството си. Каква точно му беше идеята и защо реши да го направи, нямам идея.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 27 Май 2024, 13:18

empar написа: Това отвсякъде си е осигурен/секционен/изолиран или както там се води по силата на закона ЛЯВ завой, при който не трябва да има насрещно минаващи направо!

Не съм чувал за такова правило или закон, макар че от лични наблюдения "осигурен" (по твоята терминология) ляв завой може да има само ако секцията на светофара е за наляво, без други комбинации каквато е на Тодор Каблешков (направо+наляво, щото десен завой там няма).
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook