Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TNT » 23 Яну 2024, 8:55

Пречиствателя на въздух вкъщи избухва от вчера :banghead:

За каране на колело/тротинетки и т.н. наистина няма условия. В други градове е доста по-лесно. Като живях в Пловдив, за малко да почна една работа с велоалея от нас до офиса и направо бях тръгнал да гледам какво да си купувам. Но като цяло няма условия и там. Миналата година бях в Русе - там мисля, ако не си в краен квартал, спокойно може да си джъткаш само с колелета и тротинетки :dunno: Супер беше.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2024, 9:04

Мен движението не ме бърка толкова за колелото, колкото мръсотията. Не само тази, която идва от колите, а и целия прахоляк, който вдигат.

Велоалеи е ясно, че няма. Преди години взеха едни дебели пари, които използваха за боя. Сега масово боята се изтри и явно пари за нова няма. Колите на много места си паркират на велоалеите, защото не се вижда или просто на никой не му пука.

Дясната част на платното пък е само прахоляк, стъкла и боклуци. Шахтите често са счупени или обърнати в посока на движението и в някои от тях шосейна гума си влиза всякак.

Отделно, че много шофьори не приемат велосипедиста за част от движението. Гледа те, че идваш от път с предимство и все едно те няма.

А София не е толкова голям град. Много хора могат да се движат с колелета. Хем екологично, хем полезно за тумбака. Ама условията трябва да ги създаде общината.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от dhtj » 23 Яну 2024, 9:43

bum_bum написа:А София не е толкова голям град. Много хора могат да се движат с колелета.

Май и е доста равен, няма много баири, които да мъчат мързеливите педалисти?

Като говориш за каране в града, ме подсети за Холандия, там живях 4 години и си откарах на колело, условията са им идеални, мисля че всички знаят, но се сещам за един много гаден минус: По същите велоалеи, по които си караме колелетата, са позволени и 50 кубикови бръмчалки, които естествено са двутактови... Ейй мамата ми еваха, душата ми осмърдяха, да съм се задъхал да въртя аз и да ме изпревари някакъв такъв боклук, след който още 2 минути мирише на резачка, голяма файда че колите са им еко и автобусите им бяха електрически още преди 7-8 години... :lol:
Дано да са ги забранили тея недомислици вече, не съм ходил отдавна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Don_Diego » 23 Яну 2024, 9:52

TNT написа:Пречиствателя на въздух вкъщи избухва от вчера :banghead:


Не виждам причина да е така :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от немо » 23 Яну 2024, 10:23

zAcK написа:Там на мазут ли се топлят :banghead: :banghead: :banghead:


Това нещо дали се използва все още за отопление ?
Иначе ако инсталацията за изгаряне работи правилно не би трябвало да има проблем (смрад).
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 23 Яну 2024, 11:06

немо написа:
zAcK написа:Там на мазут ли се топлят :banghead: :banghead: :banghead:

Това нещо дали се използва все още за отопление ?
Иначе ако инсталацията за изгаряне работи правилно не би трябвало да има проблем (смрад).


Не знам правилно ли работи, ама по целия Хан Пресиян чак след Майчин дом смърдеше ужасно гадно.
И аз, да се еВа в ентусиаста, щото обичам да ходя пеша, реших да се поразходя малко. :kuku:

Пълен шит е навсякъде! Предния ден решавам, че ще отида до Фармхопинг пеша :banghead:
Излизам, яко киша и си казвам, айде, ще отскоча с трамвая, ще напазарувам и ще се върна през Кучешкия, да направя разходка в снега :banghead:

Та отивам на спирката за 1-цата показваше 37 минути, ама се сетих на 30-тата да го снимам :help: Качваш се и вътре адската гнус.
После що всички карат коли :censored: Що ли!!! Щото в територията трябва да си пълно камикадзе да се придвижваш по друг начин.

Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Don_Diego » 23 Яну 2024, 11:17

zAcK написа:Излизам, яко киша и си казвам, айде, ще отскоча с трамвая, ще напазарувам и ще се върна през Кучешкия, да направя разходка в снега :banghead:

Та отивам на спирката за 1-цата показваше 37 минути, ама се сетих на 30-тата да го снимам :help: Качваш се и вътре адската гнус.
После що всички карат коли :censored: Що ли!!! Щото в територията трябва да си пълно камикадзе да се придвижваш по друг начин.



По темата за градския ще се включа, тъй като го ползвам доста. Всичко опира пак до ганьопитеците на територията на София (пиша го като събирателен образ на ползвателите на градския транспорт, да не се засегне някой :bchug: )
Транспорта като превозни средства е много добре, с малки изключения всичката техника е нова. На доста места направиха бус ленти и градския не виси чак толкова в задръстванията.
Обаче контингента, който се вози вътре е потресаващ и на всичкото отгоре се возят и безплатно, чак ме гледат неразбиращо когато си валидирам картата. Направо усещам съдене тип "тоя луд ли е?" :mhihi:
Обаче от тези нередовни пътници страдаме всички редовни защото няма постъпления в касата, няма пари за заплати и така не достига персонал за всички необходими машини защото никой не иска да работи там: изкъртват те от работа за нищо общо взето.
Като са по-малко машини на пътя виждаш такова разписание...30+ минути чакане :kuku:
Просто хората не осъзнават, че всяко действие или бездействие има своите последствия върху някого. А българина гледа само своя гъз в 99.9% от времето и не го интересува, че като си спести някой лев за обществена услуга, това се отразява върху десетки, стотици, че даже и хиляди други хора в обществото по някакъв начин

Сутринта като отивах да взема хибрида от паркинга бях пред задушаване. Имам 5-6 минути ходене, на всеки 20-30м някой чегърташе кола от скрежта и беше заплашил двигателя да стопли разбира се...на паркинга имаше сигурно 7-8 работещи коли, предимно дизели на права тръба...
Аз бях пуснал pre-conditioning и колата ми беше топла и размразена, съблякох се и побързах да изчезна от там :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ildivvy » 23 Яну 2024, 11:49

Двутактовите май отдавна са забранени за продажба...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от немо » 23 Яну 2024, 12:41

ildivvy написа:Двутактовите май отдавна са забранени за продажба...


Двутактовите в кое ?
Във всичкото резачка, косачка и др. подобни има и 2-тактови ДВГ.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ildivvy » 23 Яну 2024, 13:07

За 50сс мотопеди имах предвид. Нали колегата по-горе писа за тях в Холандия...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 23 Яну 2024, 16:38

немо написа:
ildivvy написа:Двутактовите май отдавна са забранени за продажба...


Двутактовите в кое ?
Във всичкото резачка, косачка и др. подобни има и 2-тактови ДВГ.


-всичките- резачки, духалки, тримери и еджер-и са двутактови.. всеки инструмент дето трябва да може да работи в различна от хоризонтална позиция е дву-тактов... повечето косачки да не кажа всички са 4 такта...

само да вметна
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от немо » 23 Яну 2024, 18:58

alx написа:-всичките- резачки, духалки, тримери и еджер-и са двутактови.. всеки инструмент дето трябва да може да работи в различна от хоризонтална позиция е дву-тактов...

Да, за това не се бях сетил :yes:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ///M Power » 24 Яну 2024, 22:07

zAcK написа:..................


Пробвал ли си да ползваш градски транспорт в голям европейски град? Почти навсякъде е мизерия.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от zAcK » 24 Яну 2024, 22:32

///M Power написа:
zAcK написа:..................


Пробвал ли си да ползваш градски транспорт в голям европейски град? Почти навсякъде е мизерия.


Да! Вероятно в над 20 големи европейски градове! :bchug: Последно в Будапеща и Франкфурт :bchug:

Да не говорим, че бях за доста време във Магдебург(Източна Германия) и освен всичко друго,
човек буквално може да си сверява часовника по градски транспорт :idea: :bchug:

И да не стават грешки, ползвал съм и влаковете им за градски транспорт :idea:
Ползвал съм и влак няколко пъти от Брюксел до Париж, щото е най-бързо :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ///eMo » 31 Яну 2024, 9:50

От тази година съм една категория надолу, защото били променили годините за 3та категория. Човекът от ГТП-то каза, че газовете нямат никакво значение, важното е само годината на регистрация и макар и да покривам изискванията за горната еко категория - сори. Язък за 100-те октана и парите за поддръжка... Как в Мюнхен нямаха проблем с това, че е стар бензин и ми дадоха зелен стикер не знам, сигурно трябва да си затегнат контрола...

Поне чаршафът го залепиха в средата пак, а не долу.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook