Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 18 Ное 2018, 19:14

Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от slatanic » 18 Ное 2018, 19:19

Като стане студено ама наистина студено се сипва концентрат течност.Аз лично при -25 сипвах и спирт за горене.Така на око.
От горчив опит с мерцедеси дето пръскалките са им с маркуч директно вързани за самите чистачки.
И там не е ли истинска течността замръзва и при по високи температури.
Та така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

Мнение от Dextuar » 18 Ное 2018, 19:27

acho.rs написа:Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.
Слагаш концетрат, има до -60, не помня някога да ми е замръзвала течност, гледам да я правя до -25.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Borymeckata » 18 Ное 2018, 20:15

Абе какви са тия студове -20, -25 градуса? Рядко се случва у нас... :dunno: :dunno:

Сетих се един виц:
- Брат, твоята кола пали ли при -20 градуса?
- Нямам представа, тя при -15 не се отваря...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от TNT » 18 Ное 2018, 20:32

На мен лично ми се случи на магистралата покрай Ихтиман да замръзне. Ама беше лятна :mhihi: -15 май беше. Гореща вода наистина не помага. Нито 1 литър концентрат -60. Замръзне ли, духаш го здраво. В край на сметка се оправих с МНОГО ЗОР И ПСУВАНЕ да стигна до крайната точка и по най-бързия начин в най-близкия мол в подземния паркинг. Пошматках се 1 час и размрази. Това ми е било най-отвратителното шофиране, от тогава не си играя с течностите.

Иначе е ясно, че като пише -20 и няма да изкара дотолкова. Затова си взимах до -30, ама тая година са я вдигнали :mhihi: Вариант е -20 и вътре концентрат -50 или -60. Тази година минавам на вариант в едното казанче само концентрат, в другия ще е -20. За 2лв отгоре взимах -30, ама сега станаха 5лв и съм си взел -20 :ok: Хората с едно казанче да му мислят :mhihi:


П.П. Някой ползвал ли е течни вериги ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от driver69 » 18 Ное 2018, 21:53

- Ръкавици
- Шапка/и
- Яке работно
- Старт спрей
- Кабели
- Колани
- Вериги? - спрямо нуждите и къде ще се пътува
- Течност за чистачки - концентрат
- Компресор за гуми


П.П.: Зимна течност концентрат лятото запуши помпа на чистачките на Е46 - беше като желе..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Kurtov » 18 Ное 2018, 22:07

Каква течност за чистачки купувате ?
Аз съм взимал 1 литър зеленикава, на етикета има синьо Субару(все пак е зимна кола :mhihi: ), та тази течност я разредих с вода по таблицата на етикета, не помня на колко градуса ставаше по таблица, но не замръзваше до тия градуси които ги пишеше. Играх си даже да я тествам във фризера, първо концентрат, после разреждах с вода по таблицата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от DLVasilev » 19 Ное 2018, 7:19

acho.rs написа:Предлагам да обсъдим един много гаден и досаден проблем - течността за чистачки. Всичката я дават до - 20, и като стане - 18 замръзва. Понеже от БМВ не са сетили да сложат един реутан за 2 Евро, се случва да замръзне и тогава направо ни спират от движение. Няма да забравя каква мъка беше преди 2 години, когато ми замръзна точноорди пътуване в чужбина и абсолютно никаква топла вода, работа на място в движение не помогна. По пътя луга, киша, сняг всичко се залепва на прозореца.

Или просто слагаме казанче за чистачки от 124-ка/ 190-ка и т.н. и му връзваме едно байпасче на фтифриза и сме в тиквите :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 19 Ное 2018, 8:06

Borymeckata написа:Абе какви са тия студове -20, -25 градуса? Рядко се случва у нас... :dunno: :dunno:

Сетих се един виц:
- Брат, твоята кола пали ли при -20 градуса?
- Нямам представа, тя при -15 не се отваря...

Ами далечната 2017та, януари месец началото. Просто бързо забравяме лошото, предвид последната доста топла зима... Много е гадно като си запазиш хотел в чужбина, хотел за по средата на пътя, хотел за на връщане средата по пътя и след това се забавиш 8 часа заради... Течност за чистачки :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от host » 19 Ное 2018, 9:08

тва е съвременното джендърско общество ... едно време всеки сипе от първака и няма замръзване ... ся ... -25 :mhihi:

_______________________

по темата - видях , че и Lidl са изкарали -25 големите туби , те си имат и "човка" да сипваш по-лесно , мисля на тях да залагам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от ukelichko » 19 Ное 2018, 10:05

Тия спрейове за размразяване на стъкла са голям майтап. Действат само при тънък лед. Иначе слагам два пакета солети, шише с вода, шише със спирт, за да си запаля лесно огън, чифт ръкавици и стандартните зимни течности, където трябва. Винаги пълен резервоар. Имам и малка сгъваема лопата. Най-гадно е да стоиш няколко часа в задръстване, да трепереш от студ и да си гладен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от M17cH » 19 Ное 2018, 11:53

Аз тая есен обработих и колата против ръжда отдолу. Използвах Valvoline Tectyl ML Plus за кухините по купето. Идва с дълго маркучле което пъхах из всички дупки де що намерих отдолу :mhihi: Също и Valvoline Tectyl Bodysafe Wax - някво като битумно покритие, излиза черно и не изсъхва против лугата и химикалите дето хвърлят по земята... Пръска се директно върху купето отдолу, обработих и калниците.
Дано държи :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от TNT » 19 Ное 2018, 12:37

host написа:по темата - видях , че и Lidl са изкарали -25 големите туби , те си имат и "човка" да сипваш по-лесно , мисля на тях да залагам

А пробвал ли си или ще пробваш ? И аз обичам да пробвам нови, ама един път с някакви български бая се наиграх. Вода с оцветител беше :bang: Засега от съотношение цена/качество най-доволен съм от К-класик в Кауфланд. Има и по-хубави, ама и цената е друга.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8332
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от vicho » 19 Ное 2018, 12:57

:shock: :shock: :shock: :mhihi:

баси... аз нещо съм пропуснал...

освен зимни гуми друго не слагам :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от streetz » 19 Ное 2018, 17:24

host написа:тва е съвременното джендърско общество ... едно време всеки сипе от първака и няма замръзване ... ся ... -25 :mhihi:

Аз зимата си добавям първак в казанчето заедно със зимната течност ... така и така не пия вече. :) Малко е странно като се размирише, особено по-миналата зима с една кайсиева ракия. Нося си и едно шише с дупка в капачката, пълно също с по-силничък първак - вместо да стържа лед сутринта просто напръсквам предното стъкло и докато се кача вътре, ледът почва да се стича.
Иначе в багажника - 2 кила едра сол, сгъваема лопата, кабели, масло, антифриз, въже, проверка на акумулатора есента, също мажа гумените уплътнения със силиконова смазка и гледам по-често да я мия зимния сезон. Още съм с летните гуми на Е46-цата, ама към края на месеца чак имаше свободен час в сервиза.
Чудя се дали да не прибера Е36-цата в подземния паркинг на някой мол за зимата. Накрая ще кажа, че съм загубил талончето ... колко да е глобата - 20-50-100 лв, все е оферта. Ще си е седяла на сухо цяла зима.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: seimo

Последни теми
Facebook