Съхранение на бензин в мазето

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от bum_bum » 28 Фев 2020, 22:52

Стига с тия джендърщини ве. 2-3 години си седи в колата и пали без яд. Не е като да нямам една с която да съм го тествал :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 28 Фев 2020, 23:25

bum_bum написа:Стига с тия джендърщини ве. 2-3 години си седи в колата и пали без яд. Не е като да нямам една с която да съм го тествал :mhihi:


ако си със инжектори - няма проблем.

обаче ако си с карбуратор се запушват дюзите за тихите обороти и става кочина. питай ме как знам. всяка година си патя...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 29 Фев 2020, 1:55

alx написа:
bum_bum написа:Стига с тия джендърщини ве. 2-3 години си седи в колата и пали без яд. Не е като да нямам една с която да съм го тествал :mhihi:


ако си със инжектори - няма проблем.

обаче ако си с карбуратор се запушват дюзите за тихите обороти и става кочина. питай ме как знам. всяка година си патя...


Знаеш от мотора, ако го караш още де :OT:

"Ядох" го и сега гледам да съм ОК. Оглеждам се за някакво 60-100л варелче, ама ще видим. Тубите по-лесно се влачат, а и при преливането ще смърди. Колегата по-горе. ПРЕПАР съм, наистина. Обаче имам причина. Не ви пожелавам, бензин и ток да има на поне 20км от вас. Емоция е, повЕрвайте ми.

Изображение

Агрегатът е избран. Ще го монтирам, се стопли времето. Поне юни. Работи на бензин и пропан. Имам познати българи, които обещаха да го вържат към газовата инсталация на къщата и съм без ядове. Слагал се само някакъв клапан, заради разлики в налягането. Поне така обясниха. Имам отдавна ел. табло за него. Въпросът ми за бензина си е съвсем практичен. Ще намеря още една туба и със 100л + резервоара ще оцелея за доста дълго.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от hell's angel » 29 Фев 2020, 2:35

ТукА пак взеха пълни глупости да се пишат. Нафталинови групи ... изгаря, обаче после кристализира.... етанол на конци... :dunno: :conf:
Та Паварка - като искаш да трае повече и да осмолява по-бавно - сипи си летен бензин и то обикновен. Етанола - не че е много на почит при вас, ама ако щеш и бразилска тунджа да сипеш, няма как да събере толкова влага от конденз под капачката, че да се отдели. Само, виж какви количества можеш да държиш в къщи в туби, че да не те олепи някой съгледвач, каквито сте примерни и изпълнителни плащачи :P :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 29 Фев 2020, 4:12

hell's angel написа:ТукА пак взеха пълни глупости да се пишат. Нафталинови групи ... изгаря, обаче после кристализира.... етанол на конци... :dunno: :conf:
Та Паварка - като искаш да трае повече и да осмолява по-бавно - сипи си летен бензин и то обикновен. Етанола - не че е много на почит при вас, ама ако щеш и бразилска тунджа да сипеш, няма как да събере толкова влага от конденз под капачката, че да се отдели. Само, виж какви количества можеш да държиш в къщи в туби, че да не те олепи някой съгледвач, каквито сте примерни и изпълнителни плащачи :P :mrgreen:


:bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 29 Фев 2020, 6:04

hell's angel написа:Етанола - не че е много на почит при вас


.. етанола при нас е минимум 10% в бензина по закон. от догодина мисля, че ще е 15%
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 29 Фев 2020, 8:48

Етанола прави тия белите налепи със цветните метали и сплавите им , в карбуратора има как да се получи и е възможно . Особено при дълго стоене , за такива карбураторни мотори най добре да се слага чист бензин при продължителен престой или някаква химия инхибитор на реакцията метанол/етанол с металите . При съхранението обаче във варел или по добре в пластмасови туби
не би трябвало да има никакъв проблем с такъв бензин с био добавка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от hell's angel » 29 Фев 2020, 9:18

alx написа:
hell's angel написа:Етанола - не че е много на почит при вас


.. етанола при нас е минимум 10% в бензина по закон. от догодина мисля, че ще е 15%


Така де, в Канада по-можеш да си намериш чист, ако искаш. Ми а честито, нали трябва да ви е евтино. :mrgreen: Дзифта ли свърши или царевицата е в повече ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от TNT » 29 Фев 2020, 9:23

А не е ли по лесно на всеки 3-6 месеца да си сипваш пресен бензин и да не го мислиш ? Доколкото имам спомен беше казал, че шофираш по цял ден - няма да е проблем да го изхарчиш.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 29 Фев 2020, 15:52

TNT написа:А не е ли по лесно на всеки 3-6 месеца да си сипваш пресен бензин и да не го мислиш ? Доколкото имам спомен беше казал, че шофираш по цял ден - няма да е проблем да го изхарчиш.


Tака е. Просто искам да си икономисам процеса с влаченето. Стари спортни травми се обаждат с годините и ако случайно се "сецна" в кръста, една седмица съм ....
Женицата не може. хлапето е още малък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Съхранение на бензин в мазето

Мнение от bum_bum » 29 Фев 2020, 18:38

Секи ден по една литровка ве. За 3 месеца 100% подмяна :mhihi:

Я не бих го барал поне 2 години тоя бензин. Па ако толкова чак го мислиш, сипи някаква добавка за бензин, за олд таймери. Тя си е мислена за карбураторни машини, дето се палят веднъж на 1-2 години.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 29 Фев 2020, 19:01

Добре де , някакъв иконом роб или подобие на градинар чистач на байсейна няма ли там да му се възложи подмяната на петролните запаси ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Borymeckata » 29 Фев 2020, 20:13

Явно бензинът е проблемен за дълго съхранение... Добре де, няма ли дизелов генератор?

В Централата има по 3 броя резервни ДГ на 5-ти и 6-ти Блок. Огромни, с корабни дизели. Имам приятел, който работи там. И той разказва, че няма ядове с нафтата, дори и след 20 години стоене в резервоара. Даже се подобрявала с времето - саморафинирала се... :dunno: :dunno:

Ето един ДГ - монофазен, 5 kW, за 1000 евра някъде. Има и по-мощни, пълно е... :dunno: :dunno:

Изображение
Последна промяна Borymeckata на 29 Фев 2020, 20:26, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от hell's angel » 29 Фев 2020, 20:19

На тоя генератор, вероятно, максималното изискване към горивото е да се пали намазано на парцал :ok: :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Borymeckata » 29 Фев 2020, 20:35

Ако говориш за ДГ в АЕЦ-а - не си прав, те са важен елемент от системите за безопаснот и изискванията към тях са жестоки. Нали помните Фукушима как пострада - ДГ са отказали... Двигателите (доколкото знам) са полски, поддържат ги топли, имат постоянна готовност да тръгнат на секундата, всяка година ги палят по няколко пъти. Няма небрежно отношение към ДГ - не случайно са 3 напълно независими системи на всеки енергоблок.

Моят приятел от години работи там - няколко пъти са го пращали на обучение, даже в Германия, мисля...
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook